Συναγερμος με Τηλεειδοποιηση

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
Astropareas
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 14:05
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Miami,Fl
Επικοινωνία:

Συναγερμος με Τηλεειδοποιηση

Δημοσίευση από Astropareas »

Παλι με επιασε αυτη η φαγουρα στην δεξια τσεπη και εχω φαγωθει να παω να αλλαξω το συναγερμο μου και να παω να βαλω εναν με τηλεειδοποιηση.
Και εδω ειναι που θελω την βοηθεια σας.Ελεγα να παω να βαλω τον ΜΕΤΑ αλλα εκτος το οτι ειναι σχετικα ψηλα και δεν βγαινει με τηλεειδοποιηση οπως την σκεφτομαι εγω(δηλαδη να σφυραει και να δονηται το χειριστηριο )αλλα στελνει μην στο κιν.Απο την αλλη στο συνεργειο μου ειπε οτι χανω την εγγυηση στα ηλεκτρονικα της μηχανης αν δεν βαλω αυτον της YAMAHA που παλι ομως δεν εχει τηλεειδοποιηση.Καπου ειδα τον ΕLSER που ειναι οτι ακριβως αυτο που θελω αλλα δεν ξερω τι εμβελεια εχει και ποσο εμπιστοσυνης ειναι.Ποια ειναι η γνωμη σας και ποια η προταση σας;;
Αργύρη...το λάστιχο

Άβαταρ μέλους
gediak
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 13:32
Model: -
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gediak »

Καλημέρα !!!

Εγώ έβαλα τον Yamaha (spyball) για αυτόν ακριβώς τον λόγο , να μην έχουν να μου πουν καμιά μ......ία σχετικά με εγγυήσεις κτλ!!!!

Την μηχανή την πήρα από τον Μιχαηλίδη (Αμφιθέας) και όταν το συζητήσαμε μου είπε ότι ο Yamaha έχει τηλεείδοποίηση, κοστίζει κάποια λεφτά παραπάνω και σαφέστατα δεν τίθεται θέμα εγγύησης.

Δεν ξέρω αν όντως έχει τηλεειδοποίηση ή αν με έστελνε απλά σε κάποιον δικό του να μου προσθέσει κάποιο extra part οπότε μετά δεν θα μπορούσε να μου θέσει θέμα εγγύησης.

Πάντως ψάξτο λίγο παραπάνω.

Astropareas
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 14:05
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Miami,Fl
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Astropareas »

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να το ψαξω.Αν εχεις κι'αλλες πληροφοριες σε παρακαλω στειλτες μου.Αλλα απο οτι βλεπω η καλυτερη λυση ειναι ο ELSER μιας και η τηλεειδοποιηση ειναι πανω στο χειριστηριο.Αλλα το μονο που με απασχολει ειναι η αξιοπιστια.Τωρα δεν ξερω.Θα δω...
Αργύρη...το λάστιχο

Άβαταρ μέλους
gediak
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 13:32
Model: -
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gediak »

Ο επίσημος της Yamaha είναι ο YM600 Alarm System

http://www.yamaha-motor-europe.com/acce ... oryId=4542

Για αυτόν είχα ρωτήσει αν έχει τηλεειδοποίηση και ο Μιχαηλίδης μου είχε πει ότι έχει.

Αν θες κάνε του ένα τηλέφωνο και ρώτα ή πήγαινε μια βόλτα.

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΜΙΧ. & ΣΙΑ Ο.Ε.
Λ. ΑΜΦΙΘΕΑΣ 98
17562 Π. ΦΑΛΗΡΟ
ΑΤΤΙΚΗ
Τηλέφωνο: (210) 9813884
Φάξ: (210) 9837044

Άβαταρ μέλους
sam46
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Κυρ 09 Ιαν 2005, 19:33
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Ασφάλεια μοτο

Δημοσίευση από sam46 »

Βασικά φίλε μου όπως έχει γίνει η φάση(με τα κλεφτρόνια) πρέπει να αγοράσεις ενα parking.¨Οτι κ να βάλεις πάνω στο μηχανάκι άμα στο σταμπάρουν τελείωσε.¨Ερχετε το φορτηγάκι το φορτώνουν μέσα κ πάπαλα.Προσωπικά έδωσα 300€ για τον συναγερμό 140€ για μια αλυσίδα της ABUS κ άλλα 60€ για μια κλειδαριά πάλι της ABUS κ κουκούλα κ εμπιστοσύνη δεν έχω.Κ βέβαια όταν πας για κάφέ δεν μπορείς να τα πάρεις όλα.

Astropareas
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 14:05
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Miami,Fl
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Astropareas »

Μην νομιζεις οτι και εγω δεν το κλειδωνω.2 κλειδαριες ABUS μια στο μπροστινο δισκοφρενο και η αλλη στο πισω.Αλυσιδα ABUS που περναει απο το πλαισιο και απο ABUS θηλια που ειναι καρφωμενη σε κολωνα της πολυκατοικιας(ας ελπισουμε να μην γινει σεισμος γιατι εμενα θα κυνηγανε) και δεν τελειωνουμε εδω.Κουλουρα που πιανει τον πισω τροχο με το διχαλο και αλλη μια τον μπροστινο με το διχαλο και αυτες οι δυο μεταξυ τους .Κουκουλα και συναγερμος ΜΕΤΑ.Στην πιλοτη.Απλα θελω και τηλεειδοποιηση.
Αργύρη...το λάστιχο

Άβαταρ μέλους
sam46
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Κυρ 09 Ιαν 2005, 19:33
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Συναγερμός

Δημοσίευση από sam46 »

Πιστεύω πως αν έχει 300€ ο απλός συναγερμός πχ CYCLELOK που έχω εγώ τότε αυτός που λες θα είναι πανάκριβος.

Astropareas
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 14:05
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Miami,Fl
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Astropareas »

Και ομως τον ELSER τον εχω βρει 320€ χωρις ιδιαιτερο ψαξιμο.Ισως να το βρω και φτηνοτερα.Και σε ποιον να παω για εγκατασταση;;Ετσι μου ερχεται να αφησω και τον ΜΕΤΑ επανω και να βαλω και τον ΕLSER...πιο φτηνα θα μου ερθει να βαλω σεκιουριτα απο πανω να μου το φυλαει ολοτο 24ωρο.Ή να απρω κανενα σκυλο και να τον δεσω στο πλαισιο.
Αργύρη...το λάστιχο

mersy

Δημοσίευση από mersy »

αν δεν κανω λαθος η εγγυηση στο μηχανακι ειναι μονο για οτι περιλαμβανει μηχανικα μερη αν δεν κανω λαθος.
Ασχετα απο αυτο εγω εβαλα εναν συναγερμο αρκετα καλο μπορω να πω (τον δοκιμασα φυσικα) αλλα δυστηχως θα πρεπει να το βγαλω διοτι μου τραβαει ρευμα απο την μπαταρια και ηδη εμεινα μια φορα. Με αποτελεσμα ο μηχανικος μου να μου πει οτι η μπαταρια εχει 150 ευρω και ηδη ειναι στο 2.30 που κανονικα θα επρεπε να ειναι 2.50+. Κοιταξτε να παρετε συναγερμο πιου να εχει δικη του παροχη ρευματος.

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από HEO »

ρε αδερφε για εξηγα τη ειναι το 2.30 και το 2.50 ;;;; :?: ......νομιζω η εγγυηση αφορα και καποια ηλεκτρονικα μερη...δεν ειναι λογικο να αφορα μονο μηχανικα μερη.....τι συναγερμο εβαλες...της YAMAHA ;;;;.....150 ευρω η μπαταρια ;;;; πολυ ακριβη δεν ειναι;;;;...οι συναγερμοι δεν σχεδιαζονται στο ποδι....θεωρω οτι μαλλον εγινε λαθος τοποθετηση παρα οτι ο συναγερμος φταει και καταναλωνει πολυ ρευμα.....

Άβαταρ μέλους
sam46
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Κυρ 09 Ιαν 2005, 19:33
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Μπαταρία

Δημοσίευση από sam46 »

Κ εμένα μου φαίνεται λίγο παράξενο για 150€ μπαταρία.Όσο για το ότι τραβάει ρεύμα μπορεί να φταίει η σύνδεση που σου έκαναν.Από κάπου θα έχει διαρροή το ρεύμα.

Astropareas
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 14:05
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Miami,Fl
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Astropareas »

Λοιπον ρωτησα.Οσυναγερμος της ELSER μ ετην τηλεειδοποιηση στο κομπιουτερακι κοσιζει 310 ευρω και απο οτι μου ειπε ειναι σε προσφορα + 50 η τοποθετηση + καμια 20αρια ο σενσορας παμε στα 380.Πες 400 για να εισαι μεσα.Αξιζει;;;
Αργύρη...το λάστιχο

kntsokas
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν 2005, 16:46
Επικοινωνία:

Τηλεχειρισμος

Δημοσίευση από kntsokas »

Δεν είναι ανάγκη να αλλάξεις τον συναγερμό σου. Υπάρχουν τηλεχειρισμοί που είναι add on

Astropareas
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 14:05
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Miami,Fl
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Astropareas »

Ποια εινα η γνωμη σας για τον συγκεκριμενο συναγερμο με τηλεειδοποιηση;Σκεφτομαι να το βαλω στο δικο μου.Μου την χαλαει ομως που ειναι διαιρουμενος και εχει 2 χρονια εγγυηση.Εχει και μονο ενα τηλεχειρηστηριο.
http://www.elser.gr/products.asp?cid=60&lg=
Αργύρη...το λάστιχο

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zaharakis »

παιδια αν ενδιαφερεστε πραγματικα υπαρχει τηλεειδοποιηση με ωφελιμη εμβελεια(μεσα σε πολη)400μ και το βασικοτερο.....................
συνεργαζεται με καθε συναγερμο!!!!!
και επειδη εγω την εχω χρησιμοποιησει σε ολα τα μηχανακια που εχω αλλαξει,
και απλα τοποθετειται αλλα και αξιοπιστα δουλευει.
πληροφοριακα θα σας πω μονο οτι συνδεεται απλα και μονο στην εντολη που στελνει ο συναγερμος στα φλας.εχει δικο της τηλεκοντρολ και μπιπερ μαζι,το οποιο εχει επανω εκτος απο το ηχητικο σημα που σε ειδοποιει σε περιπτωση ενεργοποιησης του συναγερμου και ενδεικτικο λαμπακι.
η τιμη του κυμαινεται γυρω στα 40-50ευρω αν θυμαμαι καλα,αλλα
αν μαζευτουμε αρκετοι θα κερδισουμε και καλυτερη τιμη αγορας.
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες