Νεα απο τα moto gp

για τους γρήγορους
Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Νεα απο τα moto gp

Δημοσίευση από tsaves »

Tην ώρα που οι περισσότεροι αναβάτες κάνουν τις καλοκαιρινές τους διακοπές και γεμίζουν μπαταρίες ενόψει της συνέχειας, ο Randy De Puniet προπονείται με εντατικούς ρυθμούς προκειμένου να βελτιώσει τη φυσική του κατάσταση.

Μόνο που ο Γάλλος αναβάτης ο οποίος στο Doningto Park πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση τερματίζοντας στην τρίτη θέση, στάθηκε άτυχος καθώς κατά τη διάρκεια προπόνησης motocross που έκανε το περασμένο Σάββατο (1/8) μαζί με τον προσωπικό του γυμναστή και τρεις φορές Παγκόσμιο Πρωταθλητή της κατηγορίας MX3, Yves Demaria, στην περιοχή Aix en Provence, είχε άσχημη πτώση κατά την είσοδο σε μια στροφή με αποτέλεσμα να τραυματιστεί στο αριστερό του πόδι.

Οι εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε έδειξαν κάταγμα στον αριστερό αστράγαλο και αμέσως υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση προκειμένου να διορθωθεί η ζημιά. Ο 28χρονος αναβάτης της LCR Ηonda πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο τη Δευτέρα 3/8 και τις επόμενες ημέρες θα επισκεφθεί την Clinica Mobile για να ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα αποκατάστασης με στόχο να μπορέσει να πάρει μέρος στον αγώνα του Brno που διεξάγεται στις 16 του μηνός, πράγμα που αυτή τη στιγμή δεν συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες.

«Με τον Yves ακολουθούμε φέτος ένα ειδικό πρόγραμμα με στόχο τη βελτίωση της φυσικής μου κατάστασης και της απόδοσής μου μέσα στην πίστα. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ μέχρι στιγμής και παρά την καλοκαιρινή διακοπή του Πρωταθλήματος δεν μπορώ να σταματήσω τις προπονήσεις για δύο εβδομάδες. Έτσι αποφασίσαμε να κάνουμε κάποιους γύρους με μοτοσυκλέτες motocross αλλά δυστυχώς έπεσα στην είσοδο μιας στροφής και από την πτώση μου στο έδαφος προκλήθηκε κάταγμα στον αριστερό αστράγαλο. Είμαι πολύ απογοητευμένος γι' αυτό το που συνέβη. Θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ για να είμαι έτοιμος στον αγώνα του Brno και πιστεύω ότι θα τα καταφέρω χάρη στη βοήθεια της Clinica Mobile», δήλωσε ο de Puniet. :( :(

http://www.motograndprix.gr/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsaves την Τρί 04 Αύγ 2009, 14:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
johnmiry
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Τρί 20 Μάιος 2008, 19:31
Model: FZ1
Model year: 2008
Τοποθεσία: Kavala
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από johnmiry »

Γεια σου ωρέ tsaves MotoGP,
που μας ενημερώνεις για ότι συμβεί..... :mrgreen:

:/abwave::)
Η ελευθερία είναι κάτι που πεθαίνει αν δεν το χρησιμοποιείς.
Ακριβώς σαν τη μοτοσυκλέτα...(Β.Κ.)
FZ1 SA..................... :vader: ................. </>5 </>5

Άβαταρ μέλους
Giannis X
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Πέμ 09 Απρ 2009, 20:38
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από Giannis X »

ας ελπισουμε οτι θα τον δουμε
:( :( :(
Εικόνα
ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από tsaves »

:wink: :thumright:
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
BARBATUS
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τετ 02 Ιούλ 2008, 16:04
Model: -
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από BARBATUS »

Ξέρετε τι με στεναχωρεί;;;
Ενώ όλα τα μηχανοκίνητα σπορ γίνονται πιο ασφαλή κάθε χρόνο, το MX-SX γίνετε πιο απαιτητικό και επικίνδυνο νομίζω ότι έχει τους πιο πολλούς τραυματισμούς από κάθε άλλο μηχανοκίνητο σπορ..
Εύχομαι να χω την υγειά μου να δω τι (σκ@τ@) θα οδηγώ σε καμιά δεκαριά χρόνια...

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από tsaves »

μενη ο kalio στην ducati






Η Ducati επιβεβαίωσε την επέκταση το συμβολαίου, του Μika Kallio για το Πρωτάθλημα του 2010. Ο Φινλανδός έχει τερματίσει στη δεκάδα τέσσερις φορές μέχρι σήμερα, ενώ στην Ολλανδία φαινόταν να κρατάει την έκτη θέση, πριν πέσει στον τελευταίο γύρο.



Ο αναβάτης της Pramac Ducati έχει εντυπωσιάσει το Livio Suppo, αρχηγό της Ducati, ο οποίος έχει αποφασίσει να “δέσει” το Φινλανδό, για το άμεσο μέλλον. Επίσης, υπάρχει έντονη φημολογία ότι ο Kallio πρόκειται να πάρει θέση δίπλα στον Πρωταθλητή του 2007, Casey Stoner, στην εργοστασιακή ομάδα της Ducati, για το 2010. Κάτι τέτοιο φυσικά, θα εξαρτηθεί από το μέλλον του Nicky Hayden. Ο Αμερικάνος αναμένεται να συνεχίσει στην ομάδα και ο Suppo δήλωσε: “Έχουμε δυνατότητα ανανέωσης με το Mika, και θα την υλοποιήσουμε, διότι κάνει εκπληκτική δουλειά.”
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από tsaves »

CAPIROSSI: Σε διαπραγματεύσεις με τη Suzuki.



Ο Loris Capirossi βρίσκεται ακόμα σε διαπραγματεύσεις με τη Suzuki, για ένα νέο συμβόλαιο για το Πρωτάθλημα του 2010. Ο τρεις φορές Παγκόσμιος Πρωταθλητής έχει ήδη ανακοινώσει στη διοίκηση της Suzuki την επιθυμία του να συνεχίσει, καθυστερώντας την απόσυρσή του για μια ακόμα χρονιά.



Το συμβόλαιό του έχει επιλογή ανανέωσης, όμως η Suzuki προς το παρόν δε δείχνει να βιάζεται. Ο λόγος είναι το πάγωμα της αγοράς, εξ αιτίας των διαπραγματεύσεων Yamaha – Lorenzo. Aπό την πλευρά του, ο πολύπειρος Ιταλός δηλώνει ότι περιμένει να υπογράψει κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών: “Βρισκόμαστε σε διαπραγματεύσεις, και τίποτα δεν έχει αποφασιστεί ακόμα, αλλά πιστεύω ότι κατά 99% θα έχω υπογράψει πριν από τον αγώνα του Brno.”
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από tsaves »

ΕLIAS: Προσεγγίζει τη Suzuki.




Ο Toni Elias πλησίασε τη Suzuki για μια θέση στην εργοστασιακή ομάδα, για το Πρωτάθλημα του 2010. Ο Ισπανός συναντήθηκε με το διευθυντή της ομάδας, Paul Denning, στον πρόσφατο βρετανικό αγώνα.



Ο Elias που δυσκολεύτηκε να εντυπωσιάσει πάνω στην εργοστασιακή μοτοσυκλέτα, της δορυφορικής ομάδας Gresini Honda, δεν υπολογίζεται πλέον από την ομάδα του. Με το Marco Simoncelli ήδη να έχει υπογράψει, και το Marco Melandri να φλερτάρει σοβαρά με την ομάδα του Fausto Gresini, ο Elias κινδυνεύει να μείνει εκτός MotoGP. Επίσης, συζητιέται το ενδεχόμενο επιστροφής του στην ομάδα της Pramac Ducati.



Πάντως, ο Denning είπε ότι η συνάντηση του Donington δεν ήταν τίποτα παραπάνω από μια σύντομη κουβέντα. “Ο Toni ήρθε να μας δει και να εκφράσει το ενδιαφέρον του. Σίγουρα, άκουσα με ενδιαφέρον όσα είχε να μου πει.”
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
Giannis X
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Πέμ 09 Απρ 2009, 20:38
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Νεα απο τα moto gp

Δημοσίευση από Giannis X »

ευχαριστουμε
+:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D>
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giannis X την Τρί 04 Αύγ 2009, 14:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Νεα απο τα moto gp

Δημοσίευση από Frezas »

Thnx Γιωργαρα για την ενημερωση !!!! +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D>
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CHRISMORBID
Δημοσιεύσεις: 1881
Εγγραφή: Παρ 10 Οκτ 2008, 14:21
Model: F650
Model year: 1995
Τοποθεσία: AMAZON FOREST
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από CHRISMORBID »

BARBATUS έγραψε:Ξέρετε τι με στεναχωρεί;;;
Ενώ όλα τα μηχανοκίνητα σπορ γίνονται πιο ασφαλή κάθε χρόνο, το MX-SX γίνετε πιο απαιτητικό και επικίνδυνο νομίζω ότι έχει τους πιο πολλούς τραυματισμούς από κάθε άλλο μηχανοκίνητο σπορ..
βασικα αν εχεις κανει καθολου εντουρο η μοτοκρος....
η αληθεια ειναι οτι εχει πολλες πτωσεις....
οι περισσοτερες ειναι τριχες κατσαρες ετσι....???αντε να στραμπουληξεις κανα καρπο....
αλλα οι δυνατες τουμπες πονανε ρε φιλε...πολυ....
σε επιπεδο παγκοσμιου πρωταθληματος ομως δεν νομιζω οτι ειναι πρωτοπορο το αθλημα σε τραυματισμους....
δες τον τελευταιο καιρο πως τρεχει ο LORENZO,ο PEDROSSA, ο STONER,....
οι τυποι ειναι συνεχεια τραυματιες....
απλα οι ντοκτοροι που τους φροντιζουν εχουν καρπουζια αναμεσα στα ποδια τους και οχι συνηθισμενα πραγματα....
γιαυτο τους βλεπεις να αλωνιζουν δεξια και αριστερα σαν να μην τρεχει μια....
Oppression, weighs a ton
Depression, stains in black
Regression, the way things run
Aggression, my last resort
http://www.facebook.com/pages/For-a-Doz ... 24?fref=ts

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Τραυματίστηκε ο DE PUNIET και είναι αμφίβολος για το Brno!

Δημοσίευση από Tigrisss »

CHRISMORBID έγραψε:
BARBATUS έγραψε:Ξέρετε τι με στεναχωρεί;;;
Ενώ όλα τα μηχανοκίνητα σπορ γίνονται πιο ασφαλή κάθε χρόνο, το MX-SX γίνετε πιο απαιτητικό και επικίνδυνο νομίζω ότι έχει τους πιο πολλούς τραυματισμούς από κάθε άλλο μηχανοκίνητο σπορ..
οι τυποι ειναι συνεχεια τραυματιες....
απλα οι ντοκτοροι που τους φροντιζουν εχουν καρπουζια αναμεσα στα ποδια τους και οχι συνηθισμενα πραγματα....
γιαυτο τους βλεπεις να αλωνιζουν δεξια και αριστερα σαν να μην τρεχει μια....
καλά κατσε να περασουν καμια 15αρια χρονακια και θα σου πώ εγω τι καρπουζια εχουν οι γιατροι!!ουτε ποδηλατο δε θα μπορουν να κανουν...
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Νεα απο τα moto gp

Δημοσίευση από tsaves »

SILVERSTONE MotoGP: Σύμπτωση ημερομηνίας με το Isle of Man TT.




Το Βρετανικό Grand Prix του Silverstone αναμένεται να είναι ένας μεγάλος πόλος έλξης για τους οπαδούς των αγώνων μοτοσυκλέτας στο Ηνωμένο Βασίλειο. Όμως, φέτος οι διοργανωτές έχουν προγραμματίσει να πραγματοποιηθεί το ίδιο σαββατοκύριακο με το φημισμένο Isle of Man TT, διχάζοντας έτσι τους οπαδούς.Τί έχει συμβεί;



To Grand Prix του Silverstone Grand Prix είναι ένας καινούριος και συναρπαστικός αγώνας. Η πίστα είναι ανασχεδιασμένη, με μοναδικό στόχο να γίνει εντυπωσιακή και γρήγορη για αναβάτες και θεατές. Οπότε κανένας Βρετανός φίλος του αθλήματος δε θα ήθελε να χάσει τον αγώνα, που διεξάγεται στις 6 Ιουνίου. Όμως, δε θα ήθελε να χάσει ούτε το TT του 2010, που έχει προγραμματιστεί για την 5η Ιουνίου. Αν κάποιος λοιπόν, δε διαθέτει ιδιωτικό αεροπλάνο, θα πρέπει να διαλέξει ποιον από τους δύο αγώνες θα παρακολουθήσει.



Οι οπαδοί έχουν ήδη αρχίσει να προβληματίζονται, και κανείς δεν μπορεί να καταλάβει αυτή την περίεργη σύμπτωση. Πρόβλημα με τους αναβάτες λογικά δε θα δημιουργηθεί, εκτός αν κάποιος εκ των αστέρων του MotoGP, αποφάσιζε να δοκιμάσει την τύχη του στο ΤΤ του Isle of Man. Σίγουρα όμως είναι μια επιλογή που δημιουργεί μόνο προβλήματα, διχάζοντας το Βρετανικό κοινό, τους χορηγούς και γενικά όλους όσους ασχολούνται με τη μοτοσυκλέτα.



Αναμένουμε εξελίξεις σύντομα!
http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=2258
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Νεα απο τα moto gp

Δημοσίευση από tsaves »

DE PUNIET: Επιβεβαιώνει τις επαφές με την Tech 3 Yamaha.




Ο Randy de Puniet επιβεβαίωσε τις πρόσφατες επαφές του με την ομάδα της Monster Yamaha Tech 3, για μια θέση στο Πρωτάθλημα του 2010. Ο Γάλλος αναβάτης είναι εκ των διεκδικητών της θέσης, με τους Ηector Barbera και Chris Vermeulen να έχουν επίσης επαφές με την Tech 3.



Οι τωρινοί αναβάτες, Colin Edwards και James Toseland θέλουν και οι δύο να μείνουν, ενώ η Yamaha έχει πρόθεση να φέρει τον Ben Spies στην Tech 3, αν ο Τεξανός θελήσει κάτι τέτοιο για το 2010.



Πάντως, ο De Puniet επιβεβαίωσε επίσης και τις διαπραγματεύσεις με την τωρινή του ομάδα, LCR Honda, και το manager της Lucio Cecchinello: “Ο manager μου μιλάει με το Lucio και τον Herve (αρχηγός της Tech 3), αλλά προς το παρόν τίποτα δεν είναι βέβαιο. Μιλάμε με το Lucio τις τρεις τελευταίες εβδομάδες για να συνεχίσω στην ομάδα, με μια καλύτερη όμως μοτοσυκλέτα, που θα μας δώσει η Honda. Με μια πιο ανταγωνιστική μοτοσυκλέτα, είμαι σίγουρος ότι θα μάχομαι για είσοδο στην πεντάδα. Όμως, και η Yamaha έχει ένα πολύ δυνατό πακέτο, και φαντάζει καλή επιλογή για εμένα.”
http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=2257
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
Giannis X
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Πέμ 09 Απρ 2009, 20:38
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Νεα απο τα moto gp

Δημοσίευση από Giannis X »

ωραιος ο γιωργος +:Applause=+:=D>
θα χαρω να δω spies και de puniet στην yamaha +:Applause=+:=D>
Εικόνα
ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγωνιστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης