Γρανάζι μπροστά fz1 2007

Ερωτήσεις και προβλήματα σχετικα με το σύστημα φρένων τακάκια-δίσκοι, σωληνάκια , σαζμαν , γραναζια-αλυσιδα
Απάντηση
Mister-fz1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2019, 21:19
Model: FZ1
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Γρανάζι μπροστά fz1 2007

Δημοσίευση από Mister-fz1 »

Καλησπέρα κύριοι! Εχθες έκανα κάτι που μου έλεγαν όλοι να "κοντηνω" λίγο το φαζερ1000 μου για να "ξυπνήσει " ... εχθές λοιπόν έβγαλα το γρανάζι με τα 17
Δόντια που είχε και έβαλα ένα με 16 Δόντια! Με το που έφυγα λοιπόν απ'το γκαράζ κατάλαβα κατευθείαν την διαφορά!εν ολίγοις να μην σας κουράζω κιόλας η μηχανή ξυπνάει αρκετά ποιο νευρικά και ποιο νωρις από ότι με 17 Δόντια μπροστά, έρχεται το ντεπόζιτο στα μούτρα συχνά πλέον...
Συγκριτικά με πριν σε θέμα καταναλώσεις μου έκοψε λίγα χιλιόμετρα καμία 15ρια Όχι κάτι τρομερό...οσα επιανε πριν μου ήταν αχρείαστα κιόλας όποτε τώρα λίγο παραπάνω νεύρο και ας καιει και 1 λίτρο
παραπάνω στην κάθε βόλτα χαλάλι!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mister-fz1 την Πέμ 28 Μαρ 2019, 16:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Γρανάζι μπροστά fz1 2007

Δημοσίευση από SoR_gr »

ειναι αναλογα η χρήση που σε ευχαριστεί...

λένε (μιας και δν ειμαι κατοχος φζ1 ή δεν εχω αλλάξει γρανάζι στο φζ6) οτι δεν εχεις την σωστή ένδειξη στα χιλιόμετρα
(θα μου πεις και με μαμα παλι ισως εχεις αποκλιση απο την πραγματικότητα αλλά αλλάζοντας και γρανάζι θα έχεις μεγαλύτερη απόκλιση).
Οπότε τα ~15χλμ ίσως δν ειναι ακριβώς τόσα που έχεις διαφορά.

Αν το κινείς μέσα στην πόλη και το βγάζεις φανάρι με φανάρι θα είναι σίγουρα πιο διασκεδαστικό.
Σε touring/sport χρήση δεν ξέρω κατα πόσο θα αρέσει το ίδιο...
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Mister-fz1
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2019, 21:19
Model: FZ1
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Γρανάζι μπροστά fz1 2007

Δημοσίευση από Mister-fz1 »

Ουσιαστικά βγαίνω και καμία εθνική οδό ακόμα βέβαια μετά την αλλαγή δεν το θεκει και ο καιρός όποτε δεν έχω πάει Αλλά πρως το παρών μου είναι εμφανώς ποιο ευχάριστο παραλιακή μεριά βουλιαγμένη-λαγονήσι!! Τώρα για παράδειγμα και 5 πάνω 5 κάτω χιλιόμετρα δεν πιστεύω να με ξενερώσει μιας και δεν με τρώει συνέχεια να πηγαίνω με 290 όποτε και λίγα ποιο κάτω αν εξαιρέσεις την κατανάλωση καλά είναι!τονίζω πάντως όποιος το έχει ας το δοκιμάσει για μέσα στην πόλη με 13€ μονο και λίγη δουλειά αξίζει!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Γρανάζι μπροστά fz1 2007

Δημοσίευση από SoR_gr »

Ναι ειναι φθηνο σαν αλλαγη που κανει το μηχανακι machine of joy (οχι οτι δν ειναι το φζ1 κ απο μονο του)...
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φρένα-Μετάδοση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες