ανατομικη σελα

Εντυπώσεις , τιμές , και ότι άλλο αφορά την κατηγορία αυτή
vitokous
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 03 Νοέμ 2015, 22:05
Model: -
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: ανατομικη σελα

Δημοσίευση από vitokous »

Καλημέρα και από μένα,

μετά το τελευταίο μου ταξίδι και αφού περπάτησα αρκετά ώστε να ξεμουδιάσει ο κ@#$ μου, είπα να αλλάξω και γω την σέλα του fazer.
Αφού διάβασα αρκετούς από το forum κ λόγω περιοχής είπα να πεταχτώ από τον zefos.
Ήθελα ανατομική μαζί με όλα τα υπόλοιπα μπλιμπλικια.

Δεν ήταν σύμφωνος με την ανατομική, γιατί λόγω θέσης οδήγησης και λόγω ύψους δεν έφτανε η μέση μου στο σημείο που δημιουργείται η πλάτη. Ούτως ή άλλως το είχα προσέξει και εγώ αλλά ως άσχετος ρώτησα.
Τελικά αφού έβαλα 100% memory foam και gel, αντιολισθητικά, ανηφορικό για την συνεπιβάτη, χρωματιστές ραφές και λογότυπο στην "πλάτη" βγήκε ένα πάρα πολύ ωραίο αποτέλεσμα που με άφησε πλήρως ικανοποιημένο.

Αφού μου δόθηκε σέλα αντικατάστασης η σέλα ήταν έτοιμη ουσιαστικά σε 36 ώρες από την στιγμή που την άφησα!

η αρχική αίσθηση ήταν η μέρα με την νύχτα, αλλά για περισσότερες λεπτομέρειες θα χρειαστεί ταξιδάκι που δεν αργεί!!!

Άβαταρ μέλους
loukiack
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ 15 Ιούλ 2016, 11:01
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: ανατομικη σελα

Δημοσίευση από loukiack »

Τιμούλα και photo;

Καλορίζικη και καλοτάξιδη!!!!!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ανατομικη σελα

Δημοσίευση από SoR_gr »

να και μερικές πρόχειρες φώτο:


Εικόνα

Εικόνα
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ανατομικη σελα

Δημοσίευση από SoR_gr »

Εχοντας χρησιμοποιησει πλεον την σελα του μοτοκ για κανα δυο χρονια (2 οδοιπορικα 1821 - ή αλλιως 8ωρη σερι οδηγηση σχεδον των 400χλμ) μπορω να πω οτι δεν με κουραζει. Την νιωθω ανετη μετα κ απο 8 ωρες οδηγησης. Σαν συνεπιβατης που εχω κατσει μπορω να πω οτι ειναι ανετη αλλα δν εχω κατσει πανω απο 20λεπτα.

Αν θελει καποιος να την δοκιμασει, ο μοτοκ εχει δοκιμαστικη για fz6, οπου συμφωνα με τον αναβατη κ τις γνωσεις του, θα την φερει οπως την θελει ο αναβατης (λεω κ τις γνωσεις του γτ εγω του ζητησα κατι που πρακτικα δν ηταν σωστο κ μου το εξηγησε,οποτε δεν το καναμε)
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εξοπλισμός Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης