FAZER 1000 ME 100PS?

Απάντηση
alexnom

FAZER 1000 ME 100PS?

Δημοσίευση από alexnom »

Καταρχην, συγχαρητηρια για το site, πολυ καλο, τυφλα να εχουν τα ξενα.
Ας μπουμε στο ψητο... :) Ενδιαφερομαι να παρω ενα fazer 1000 .02-.03 μοντελο. Σε εκθεσεις βλεπω και εισαγωγης μοντελα απο Γερμανια κλπ, φοβαμαι μην πεσω σε κανενα "κλειστο" μοντελο. Γνωριζεται αν υπαρχουν fazer 1000 "κλειστα":?:,ευχαριστω και ναστε καλα :D

Άβαταρ μέλους
Ο ΘΕΙΟΣ
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Τρί 03 Ιαν 2006, 22:33
Model: -
Τοποθεσία: ΕΔΩ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ο ΘΕΙΟΣ »

Επειδή τυχαίνει να το έχω "ψάξει" το πράγμα όταν αγόρασα το δικό μου η απάντηση είναι ΝΑΙ. Υπάρχουν κλειστά μοντέλα. Δυστυχώς όμως έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα με τις εισαγωγές δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα. Ο μόνος τρόπος να βγάλεις άκρη είναι με το S/N και τη βοήθεια της YAMAHA. Υπ'όψιν ότι αντίστοιχα κλειστά υπάρχουν και σε καινούρια παραεισαγωγής.

alexnom

Δημοσίευση από alexnom »

ευχαριστω για την ενημερωσει θειε νασαι καλα,δυσκολα τα πραγματα :?

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

Aπό όσο γνωρίζω τα πιο επικίνδυνα να είναι "κλειστά" μοτέρ, είναι αυτά που προέρχονται από Γαλλία μεριά....

Από Γερμανία μπορείς να είσαι πιο ήσυχος....(όχι ότι δεν χρειάζεται τσεκάρισμα...)

alexnom

Δημοσίευση από alexnom »

βασει ενος service manual που βρηκα στο ιντερνετ, στα ελληνικα fazer το serial number ξεκινα με "5VL1" ,παρακαλω τους 1000αρηδες fazerαδες αν δεν κανει κοπο να ριξουν μια ματια στο s/n και ας μου πουνε αν οντως ισχυει, ευχαριστω :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες