καρμπυρατερ ρυθμισμενο

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

καρμπυρατερ ρυθμισμενο

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

θελω ρε παιδια να βρω εδω και μηνεσ πωσ πρεπει να ακουγεται το μοτερ σε fazer του '01 με καρμπυρατερ ρυθμισμενο!υπαρχει κανενα αρχειο ηχου να μου στειλει καποιοσ; :roll:
JOHN-FZS

lazy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 08:20
Model: -
Επικοινωνία:

.

Δημοσίευση από lazy »

αρχείο ήχου δεν έχω όμως όταν το πήγαινα για σέρβις στην μορφοδυναμική ακουγόταν παράξενα, με διακυμάνσεις στις στροφές του κινητήρα (κάπως σαν τρατα, σαν να έχει χάσει ένα κύλινδρο).
Αφότου έληξε η εγγύηση και πήγα στους δικούς μου μηχανικούς, ακούγεται στρωτό στο ρελαντί , ηλεκτρικό θα έλεγα.Τωρα ποιος από τους 2 έκανε καλή δουλεία δεν ξερω.Διαφορα στιs επιδόσεις δεν είδα.....

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

και μενα ακουγεται πολυ καλα ο κινητηρασ αλλα θελω να δω αν τον εχω ρυθμισει καλα!ακουγεται μεν στρωτα το μοτερ συνεχομενα αλλα κανει κατι σαν παλμο!(πρεπει να εχεισ μουσικο αυτι για να το καταλαβεισ!)γιατι σε οσουσ μηχανικουσ ρωτησα οι περισσοτεροι λενε οτι το ακουνε καλα!αλλοι λενε να το αφησω και τισ γνωστεσ παπαριεσ για να σου παρουν λεφτα!θελω απλα να ακουσω ενα σωστα ρυθμισμενο fazer για να μπορεσω να κρινω και να ηρεμησω ψυχολογικα
JOHN-FZS

Άβαταρ μέλους
dpilio
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 24 Μαρ 2005, 10:23
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dpilio »

Γιαννη θεωρω πως αν με ζεστο κινητηρα το στροφομετρο σου στο ρελαντι ειναι σταθερο σημαινει πως ειναι σωστα ρυθμισμενο και το καρμπυρατερ... τουλαχιστον εγω μεχρι τωρα ετσι το καταλαβαινω......

αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος γιατι μπορει να λεω και βλακειες... :oops:
FZS600 '03

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

!

Δημοσίευση από m-power »

Από ότι έχω ακούσει μόνο με κάθετης ροής καρμπυρατέρ ακούγεται σαν ηλεκτρικό .
Ενώ μετά οριζόντια όπως και το fazer ακούγεται με παλμούς.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: !

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

αυτο πιστευω και εγω!ηλεκτρικο ακουγεται μονο το μοτερ με καθετησ ροησ καρμπυρατερ οπωσ το fzr!επειδη εχω ακουσει zzr600 ρυθμισμενο που εχει οριζοντια τα καρμπσ να δουλευει με παλμουσ!στο fazer το μειγμα αερα/καυσιμου ειναι 2 ολοκληρεσ στροφεσ ξεσφιγμα η καθε βιδα απο το τερμα και ο συγχρονισμοσ να δειχνει και τουσ τεσσερισ κυλινδρουσ να παιζουν το ιδιο!το μοτερ δουλευει στρωτα με παλμουσ και η βελονα εχει ελαχιστη διακυμανση στο χιλιοστο πανω-κατω!
JOHN-FZS

Άβαταρ μέλους
ZARKADAS KOSTAS
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2009, 14:22
Επικοινωνία:

Re: Απλη ερωτηση...

Δημοσίευση από ZARKADAS KOSTAS »

Ε λοιπον μετα απο αυτο που ακουω ενα εχω να σου πω.Εσυ αγορι μου εισαι χειροτερος απο μενα,που κατεβενα 2-00 το πρωι στο γκαραζ να σκεπασω
το TDR.Και εδενα ρεζερβουαρ και πλαστικα στο ΧΤ ανημερα στην γιορτη μου,για να το νιωθω ενα κοματι ολο,κι οχι σκορπιο.Ακου εκει να του στειλουν αρχειο ηχου λεει.Εγω λεω να σου στειλω κατι ρεμπετικα του Σκαρβελη να ηρεμησεις? Η μηπως κατι σε ποιο μοντερνο?Γεια σου ρε γιαννακη μου εφτιαξες το απογευμα λεμε +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D> +:Boo hoo!=+::-({|= +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D>

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης