βελτιωτικο τριβης αποδοσης

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ZARKADAS KOSTAS
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2009, 14:22
Επικοινωνία:

βελτιωτικο τριβης αποδοσης

Δημοσίευση από ZARKADAS KOSTAS »

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ.ΓΥΡΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΔΥΟ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΤΑ ΕΡΓΑ ΤΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ,ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΟ ΣΑΖΜΑΝ
ΞΕΧΑΣΜΕΝΟΣ ΠΗΓΕΝΑ ΜΕ 160 ΓΙΑ 2,5 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΛΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ.ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΡΥΟ ΣΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΔΕΝΑΚΙ? ΒΑΛΒΙΔΑ? ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ? ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΣΠΑΣΙΜΟ? ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ 1-2 ΛΕΠΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΜΟΝΟ ΚΡΥΟ.ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ.ΤΟΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΑΛΛΟΣ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΡΙΞΩ SLICK 50 ΣΤΑ ΛΑΔΙΑ? ΝΑ ΡΙΞΩ MOTORKOTE? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΥ ΜΠΗΚΕ Η ΙΔΕΑ. ΜΙΛΑΜΕ ΤΟ FAZER 600 03 ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΙΤΡΙΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.ΚΑΙ ΤΟΧΩ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.ΟΧΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΕΧΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: βελτιωτικο τριβης αποδοσης

Δημοσίευση από Vallinor »

Φιλε καταρχην καλως ορισες στην παρεα μας. Σχετικα με τον θορυβο οτι και να σου πουμε απο εδω δεν εχει ιδιετερο νοημα. Προσωπικα δεν νομιζω να εχει προβλημα με αυτο που εκανες αλλα για να ισυχάσεις και εσυ το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας σε ενα μαστορα να σου πει ακριβως τι γινετε με το εργαλειο σου !!!!
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Re: βελτιωτικο τριβης αποδοσης

Δημοσίευση από lyon »

Kωστα Γεια χαρα,
Κατ'αρχην ειναι απο τους κανονες του φορουμ να γραφουμε με μικρα
(με τα Κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις).
Για το θεμα σου,
δεν υπαρχει κανενας λογος πανικου, ησυχασε. Πολλα παιδια απο εδω που εχουν 600αρια και κανουν σπορ οδηγηση
οδηγουν το μηχανακι τους στους κοφτες για πολυ περισσοτερα χιλιομετρα και δεν εχουν κανενα προβλημα.
Αν νομιζεις οτι ακους κατι πολυ πιθανον να ειναι απλα η ιδεα σου ή πιθανον να ειχες καποιο προβλημα
που δεν ειχες δωσει βαση και τωρα που δινεις περισσοτερη προσοχη στους ηχους λειτουργιας του κινητηρα
να το ακους.
Και παλι ομως δεν συντρεχει αμεσος λογος ανησυχιας.
Το 1ο που πρεπει να κανεις, τσεκαρισε τη σταθμη λαδιων στον κινητηρα να δεις οτι ειναι ενταξει.
Πηγαινε σε καποιο καλο μηχανικο που εμπιστευεσαι να τσεκαρει το μηχανακι σου.
(αν δεν εχεις κατεβα στο μηχανικο της λεσχης Σταματη Καραμανωλη, Νοταρα 65 Πειραια, 2104175780).
Ουτε να το σκεφτεσαι να βαλεις χημικα (μοτορκοτε κλπ) στον κινητηρα για πολλους και διαφορους λογους.
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: βελτιωτικο τριβης αποδοσης

Δημοσίευση από dimitrisfz »

Φιλε Κωστα καλησπερα και καλως ηρθες....

Ως πρωην κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου (πρωτος ερωτας) εχω να σου πω να μην ανυσυχεις......τον εκανε σιγουρα αυτο το θουβο και πιο πριν απλα δεν τον ακουγες :mrgreen: ..... ενα τσικ τσικ ελαφρυ ακους που επειτα απο 2 λεπτα λειτουργειας εξαφανιζετε!!!! +:Whistle=+::-

Ειναι το καδενακι για το οποιο δεν συντρεχει λογος ανυσηχιας μιας και ολα ετσι κανουν......
Και εγω το ακουγα και το ειχα ψαξει τοτε.... +:Brick wall=+:](*,)

Καλα χιλιομετρα με το zuperμηχανακι σου!!! :/abwave::)
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
ZARKADAS KOSTAS
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2009, 14:22
Επικοινωνία:

Re: βελτιωτικο τριβης αποδοσης

Δημοσίευση από ZARKADAS KOSTAS »

ok Σας ευχαριστω ολους σας για το ενδιαφερον.Η αληθεια ειναι οτι μαλον το τσικ-τσικ το εκανε και πριν αλλα δεν το ακουγα.Και να πεις
οτι ειμαι ασχετος? Εχω αλαξει πανω απο 7 μοτο στα 43 χρονια μου.Και τα προσεχω σαν γκομενα καινουρια.Μια φορα ειχα ενα XS 750 τρικυλινδρο(μαλον δεν το ξερεται οι περισοτεροι) και ηρθε να το δει ο υποψηφιος αγοραστης και νομισε οτι ειναι απο ανακατασκευη.Μιλαμε για μοντελο 1976 και το πουλησα το 1997 σε κατασταση βιτρινας. Και ολα μου τα μηχανακια ηταν YAMAHA γιατι μπαινεις στα μαγαζια τους και σε σεβονται
ρε παιδι μου.Αλλα ειμαι ψειρας..........τι να κανουμε.Και παλι σας ευχαριστω </->/ss4 </>1 </>2 </>2

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες