ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ META DEFCOM 3

Απάντηση
TasosM2011
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί 24 Νοέμ 2015, 12:43
Model: FZ8
Model year: 2011
Επικοινωνία:

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ META DEFCOM 3

Δημοσίευση από TasosM2011 »

Παιδιά καλησπέρα. Ξαφνικά σήμερα πήγα να οπλίσω το συναγεργμό (meta def com 3) και αντι για 2 μπιμ που κάνει κανονικά μου έκανε 4 γρήγορα μπιμ .αφοπλίζει κανονικά ( 1μπιμ). άλλαξα κ μπαταρία στη μηχανή ( έχω 2 μπαταρίες , η μια παντα σε φόρτιση) . με το που την άλλαξα την πρωτη φορα που τον όπλισα έκανε κανονικά 2 μπιμ. μόλις το ξαναδοκίμασα συνέχισε παλι να οπλίζει με 4. έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;;; ευχαριστώ πολύ.

Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ META DEFCOM 3

Δημοσίευση από AndStuff »

Κατα πασα πιθανοτητα η ενσωματωμενη μπαταρια του συναγερμου εχει χαμηλη ταση. Σου παραθετω απο το manual:
Κατα την ενεργοποιηση εκτος απο τα δυο μπιπ ενεργοποιησης ακουγονται επιπλεον αλλα 4 συντομα μπιπ. Αυτο σημαινει οτι η μπαταρια του αντικλεπτικου ειναι κατω απο την ταση της μπαταριας της μοτοσυκλετας και θα πρεπει να φορτιστει. Η φορτιση της μπαταριας γινεται μονο με τον κινητηρα σε λειτουργια για εξοικονομηση ενεργειας κατα τη σταθμευση.
Αν η μοτο εμεινε καιρο χωρις να παρει μπρος, ισως θελει μια καλη βολτα για να παρει τα πανω της. Αν παλι τον εχεις πολλα χρονια, ισως απλα η μπαταρια του συναγερμου παραδιδει σιγα σιγα

TasosM2011
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί 24 Νοέμ 2015, 12:43
Model: FZ8
Model year: 2011
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ META DEFCOM 3

Δημοσίευση από TasosM2011 »

Σε ευχαριστώ φίλε. Το είχα βρει κ εγώ το manual και το διάβασα αυτό που μου έστειλες . απλά η μόνη διαφορα είναι οτι όταν οπλίζω δεν κάνει τα πρώτα 2 μπιπ και μετά άλλα 4.... κάνει αμέσως 4 . θα το πάω μια βόλτα όπως είπες κ θα δω διότι το έχω κανα 2 βδομάδες ακίνητο . απλά έχουν περάσει και περίοδοι ειδικά χειμώνα που το έχω αφήσει ακίνητο μπορεί κ 2 μήνες...και αυτό δε μ το εχει ξανακάνει ο συναγερμος.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ META DEFCOM 3

Δημοσίευση από SoR_gr »

Καλο θα ηταν οσο το αφηνεις ακινητο να φορτιζεις τη μπαταρια που κ που. Ενας φορτιστης του λιντλ με 20€ ειναι πολυ καλος.

Πιστευω θα εχει πεσει η ταση της μπαταριας σου.

Για αρχη κανε καμια καλη βολτα των 20-30 λεπτων με πανω απο 3.000 σαλ
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες