Eξάτμιση Fazer 8

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: εξατμση σε fazer 800

Δημοσίευση από jskf16 »

Ναι , και ο μονος λογος καλο το ebay αλλα και η υπερβολη που μας εχει πιασει ειναι το κατι αλλο.Καλο ειναι να μενει και κανα χρημα εδω μεσα.Μονο για αυτο!
Απο εκει και περα η επιλογη και η υπομονη δικη σου..... :D :/abwave::)

volos fazer8
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ 13 Σεπ 2010, 14:48
Επικοινωνία:

Re: εξατμση σε fazer 800

Δημοσίευση από volos fazer8 »

καλησπερα και παλι.ενω ειμαι ετοιμος για την παραγγελια μιλαω με ενα φιλο για να μου πει και την δικη του αποψη πανω στο θεμα και μου λεει οτι αν κανω το λαθος να βαλω εξατμιση θα δωσω τσαμπα λεφτα.το μονο που θα δω διαφορα ειναι στις μεσαιες στροφες αλλα αυτο που θα κοψει περιπου 10 με 15 χλμ ειναι η τελικη.Ισχυει κατι τετοιο? αν εχει βαλει καποιος ας πει την αποψη του.δεν περιμενω ετσι κι αλλιως διαφορες μεγαλες αλλα να μην χασω κιολας

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: εξατμση σε fazer 800

Δημοσίευση από jskf16 »

:shock: ...καλα :mrgreen: , εδω θα αφαιρεσεις 15 κιλα εξατμιση και θα βαλεις μια με 3-4 κιλα 8) ....επειδη τα 4-κυλινδρα εχουν ενα θεμα στις μεσαιες εκει μια εξατμιση after τα βοηθαει να <<καλυψει>> αυτη τη τρυπα που εχουν! Να ξερεις οτι δεν υπαρχει επιλογη που να μη χανεις , δε γινετε μονο να κερδιζεις :mrgreen:
:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Εξατμίσεις για fz8/fazer8

Δημοσίευση από dudukas »

Πρωτη φορα ακουω για εξατμηση που να κοβει τελικη μην ακουτε το καθενα σε τετοια πραγματα ολες οι καινουριες εξατμησεις για την εκαστοτε μοτο εχουν σιγουρα δυναμομετρηθει με ενα ψαξημο στο νετ θα δεις τιν καμπυλη πριν κ μετα κ θα κρινεις....ΚΑΜΙΑ βελτιωτικη εξατμιση δεν κοβει τελικη σε σχεση με την μαμα 8) 8)
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

volos fazer8
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ 13 Σεπ 2010, 14:48
Επικοινωνία:

Re: Εξατμίσεις για fz8/fazer8

Δημοσίευση από volos fazer8 »

εδω και μια εβδομαδα μπηκε τελικα και η εξατμιση.το μηχανακι ξυπνησε αισθητα θα ελεγα στις χαμηλες και μεσαιες στροφες.τωρα ψηλα δεν ξερω ακομη γιατι δεν πηγα καμια μακρινη βολτα.Παντος οσον αφορα σκασιματα και θορυβο ειναι ολα τα λεφτα!!!! τελικα πολυ χλια το μαμα τελικο τελειως ξενερωτο!

Άβαταρ μέλους
giorgos_
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί 27 Ιούλ 2010, 17:34
Επικοινωνία:

Re: Εξατμίσεις για fz8/fazer8

Δημοσίευση από giorgos_ »

@koulis, ElessarGR

μόλις το είδα :

Link


και φωτο :
Εικόνα

Giannis_Fazer8s
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 13:45
Επικοινωνία:

Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από Giannis_Fazer8s »

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Έχω το Fazer 800 abs midnight black. Μέχρι στιγμής του έχω συναγερμό, xenon, και έχω βάψει τα πλαστικα γύρω απ την τιμονόπλακα ανθρακονιματα. Ενδιαφέρομαι να βάλω εξάτμιση αλλά δυστηχώς σκαμπάζω λίγα απο μηχανολογικά. Άλλοι λένε πως για να εχεις την σωστη αποδοση πρέπει να βάλεις εξάτμιση απο μπρος (χταπόδια) μέχρι πίσω. Άλλοι λένε πως δεν ισχύει αυτό σε μηχανές υψηλού κυβισμου (να αλλάξεις τον σωληνα απ τα χταπόδια δηλαδή να βάλεις μονο τελικό) γιατί ειναι ήδη μεγαλος ο σωλήνας. Καταλαβαίνετε βέβαια ότι μια εξατμιση απο μπρος εως πίσω που να έχει κανει μελέτη για το μηχανάκι . πχ: remus, yoshimura, acrapovic κοστίζει 1200 ε εν ελλάδι και ένα τελικό 600 ευρώ. Ποιά είναι η αποψη σας? Χρειάζεται τελικά το fz8 εξατμιση απο μπρος εώς πίσω ή πεταμε 600 ευρώ? Σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Άβαταρ μέλους
FZ8MAN
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Παρ 29 Οκτ 2010, 22:36
Model: R1
Model year: 2014
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Re: Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από FZ8MAN »

Kαλωσηλθες, κατα την γνωμη μου δεν θα κερδισεις και πολλα σε αποδοση σε σχεση με τα πολλα λεφτα που πρεπει να δωσεις, ο κυριοτερος λογος για να αλλαξεις εξατμιση στο 8αρι ειναι για εμενα η εμφανιση καθως το μαυρο μπουρι ειναι απαραδεκτο (με συμπαθητικο ηχο ομως) αλλα και τα 600 ευρω του τελικου μονο ειναι κι αυτα πολλα την σημερινη εποχη.....
TDR250 '87 R1 '14 YAMAHA FOR EVER KAI AΣ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΒΟΛΑΝ!!!!
Εικόνα

Vasan
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τετ 17 Δεκ 2008, 13:36
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από Vasan »

Αν αλλάξεις εξάτμιση δεν κερδίζεις και πολλά σε επιδόσεις. Οπότε, αν το αποφασίσεις, καλύτερα μόνο τελικό κι αυτό περισσότερο για λόγους εμφάνισης και ήχου...

Άβαταρ μέλους
eddiekayak
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Πέμ 20 Ιαν 2011, 17:01
Model: FZ8
Τοποθεσία: Κάπου στην Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από eddiekayak »

Καλώς ήλθες!! Είσαι ο 2ος Γιάννης με μαύρο 800άρι...χα χα.
Κάτσε να σου απαντήσουν και τα παιδιά που έχουν αλλάξει εξάτμηση!!!
Εγώ πάντως που έψαξα, βρήκα από ebay χαμηλότερες τιμές για τελικό, τα 600 είναι πολλά.
Εμένα μου άρεσε η Termi και η Arrow.

Μία άκυρη ερώτηση, όταν έβαλες xenon άλλαξες στα φώτα πορείας να ανάβουν και τα δύο φανάρια?

Να σαι καλά!!
FZ8S
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
john_fazer8
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Τετ 08 Δεκ 2010, 14:57
Επικοινωνία:

Re: Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από john_fazer8 »

Εγω κατα τη γνώμη μου μια ωραία είναι η Racefit & Leovince!

volos fazer8
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ 13 Σεπ 2010, 14:48
Επικοινωνία:

Re: Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από volos fazer8 »

εγω που φοραω μονο τελικο καταλαβα μια μικρη διαφορα στα χαμηλα.Αυτο που ειναι τελειο ειναι ο ηχος που εχει η akra!αν θες βαλε καμια φωτο να δουμε πως φαινονται τα πλαστικα βαμμενα ανθρακονημα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από koulis »

john_fazer8 έγραψε:Εγω κατα τη γνώμη μου μια ωραία είναι η Racefit & Leovince!
γιαννηηηηηηηηηηηη......πες αλευρι!!!!!!!!!!!!!
μια racefit σε γυρευει!!!!!!!!!!!

ειναι ηδη διαθεσιμη απο επισημο online store της racefit!!!!
http://store.racefitonline.com/index.ph ... 0711+&c=89

τυχερουλη!!!!δες τιμη!!!!425 λιρες αγγλιας οταν για το 1000αρι πριν καιρο εκανε 500!!!!
αντε,αν δεν ειχες κ μενα να σε κραταω ενημερο........... :mrgreen:

:) :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
gkcarbons
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Σάβ 09 Ιούλ 2011, 22:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: Χίος
Επικοινωνία:

Re: Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από gkcarbons »

Ρίξε μια ματιά στο http://www.BestPrice.gr
2 πραγματα ειναι απειρα στην ζωη....το συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια,για το 1 δεν ειμαι τοσο σιγουρος.ΑΛ.ΑΙΝΣΤΑΙΝ

Άβαταρ μέλους
john_fazer8
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Τετ 08 Δεκ 2010, 14:57
Επικοινωνία:

Re: Eξάτμιση Fazer 8

Δημοσίευση από john_fazer8 »

:arrow: kouli πολυ καλη η βοήθεια σου αλλα και η εξατμα σου, όμως μετα τη βολτα της λέσχης μας και μερικών λεπτών όπου βρισκόμουν πίσω απο τη μηχανη σου βρήκα και καλα και μη (μιλάω για τη Rcefit) ;-)

Τα θετικά της για μένα είναι η πολυ καλη και σπορ εμφανισιμη και δυνατος απίθανους ήχος της!!!
Το αρνητικό πάλι για μένα είναι ότι ενώ σε ακολουθούσαν μετα επιλογή ώρα άρχισα να "ενοχλουμαι" απο το δυνατό ήχο και εκει κατάλαβα πως ειδικά για μέσα στην Αθήνα είναι κάπως υπερβολικό. Αν θυμάμαι καλα στην εκδρομη είχες βγάλει το σιγαστηρα σωστά;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες