Το κοντερ δεν δουλευει

Απάντηση
palavos
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ 08 Αύγ 2014, 11:34
Model: FZ8
Model year: 2010
Επικοινωνία:

Το κοντερ δεν δουλευει

Δημοσίευση από palavos »

Καλημερα,
Οπως γραφει και στον τιτλο , ενω χθες ολα λειτουργουσαν κανονικα , σημερα το ορωι δεν ειχα κοντερ καθολου. Εχει το πορτοκαλι-κοκκινο φωτισμο του background αλλα καμια αλλη ένδειξη
Ακομη και το στροφομετρο ειναι στο μηδεν. Η μηχανη πηρε κανονικα μπροστα, εβγαλα τους πολους για να κανει ενα reset ..τιποτα, εψαξα για ασφαλεια μηπως εχει καποια που να λεει κατι για κοντερ αλλα παλι τιποτα. Τι αλλο μπορει να φταιει?

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Το κοντερ δεν δουλευει

Δημοσίευση από SoR_gr »

ξεκίνα με τα απλά για αρχη.

φύσα κοντέρ. Νομίζω είναι μεσα στο φαίρινγκ, απο την αριστερη μεριά (όπως κάθεσαι). ρίξε σπρέυ επαφων και βλέπεις...

μετά τσέκαρε καλωδίωση μήπως εχει φθαρεί κάποιο καλώδιο.


(να πω και την χαζή περίπτωση. Μήπως φοράς πολαριζέ γυαλί και κοίταγες το κοντέρ με το γυαλί ηλίου;;;;; την πρώτη φορά που το έκανα εγώ σκάλωσα λιγάκι...)
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

palavos
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ 08 Αύγ 2014, 11:34
Model: FZ8
Model year: 2010
Επικοινωνία:

Re: Το κοντερ δεν δουλευει

Δημοσίευση από palavos »

SoR_gr έγραψε:
Παρ 21 Σεπ 2018, 12:52
(να πω και την χαζή περίπτωση. Μήπως φοράς πολαριζέ γυαλί και κοίταγες το κοντέρ με το γυαλί ηλίου;;;;; την πρώτη φορά που το έκανα εγώ σκάλωσα λιγάκι...)
Χαχαχαχααχαχχα καλο αλλα δυστυχως δεν φοραγα, θα κοιταξω και τη φυσα μηπως εχει πιτσικαρει εκει μπροστα

palavos
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ 08 Αύγ 2014, 11:34
Model: FZ8
Model year: 2010
Επικοινωνία:

Re: Το κοντερ δεν δουλευει

Δημοσίευση από palavos »

Τελικα η καλωδιωση ειναι , μπροστα αριστερα.. ευχαριστω πολυ φιλε. Το κουναω κ αναβοσβηνει , θα το λυσω να το δω

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Το κοντερ δεν δουλευει

Δημοσίευση από SoR_gr »

αμα δεν βαριεσαι , βγαλε φωτο και πόσταρε να εμπλουτιστεί το νήμα σου και με την λύση του...

(αλλο που δεν θέλω για τα DIY)
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρολογικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης