Bazzaz fz8

Απάντηση
volos fazer8
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ 13 Σεπ 2010, 14:48
Επικοινωνία:

Bazzaz fz8

Δημοσίευση από volos fazer8 »

Καλησπέρα σε όλους,
Υστερα απο αρκετό ψάξιμο κατεληξα να έχω ενα άψογο μηχανάκι! Είχα φαγωθεί να βάλω προγραμμα στη μηχανη. Τελικά κατεληξα στον bazzaz. Είχε αρκετές δυνατότητες σε σχέση με τον commander αλλά Δυστηχως ειναι ακόμη σε αρχικό στάδιο και ήθελε ψάξιμο. Ευτυχώς έχουμε ενα καλό συνεργείο εδω στο βολο(οποίος ενδιαφέρεται με Π.μ το όνομα) και κατάφερε και το ρύθμισε σωστά. Αποτέλεσμα το μηχανακι δυναμωσε κατα 4,7 αλογα στον τροχο, υπαρχει διακοπτακι με ποιο πλουσιο μειγμα για κλειστα ανηφορικα κομματια κ σταμάτησε το ενοχλητικό σκασιμο απο την εξατμιση στο κλείσιμο του γκαζιου. Θ ανεβασω και δυναμομετρηση πριν κ μετά .εντελως μαμα έβγαζε 97 άλογα, με τελικό πήγαμε στα 99 και με προγραμμα κ εξατμιση 105

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Bazzaz fz8

Δημοσίευση από koulis »

το συνεργειο ειναι ο γνωστος "γκ**λος" που λεγαμε?
ειχα την εντυπωση οτι δουλευε μονο commander.....δουλευει κ bazzaz,κ rapid bike αν ξερεις?
κοστος ρυθμισης κ τι περιλαμβανει?βιδεα απο την διαδικασια εχεις?
το περασες εσυ στην μηχανη κ πηγες κ στο ρυθμισε ή του το πηγες στο περασε κ στο ρυθμισε κιολας?
το ρυθμισε στο dyno ή κ στον δρομο?

δεν κανονιζεις μια τσαρκα προς τα κατ στυλιδα να δουμε το εργαλειο κ αν παει καλα οπως λες? :mrgreen:

:/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

volos fazer8
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ 13 Σεπ 2010, 14:48
Επικοινωνία:

Re: Bazzaz fz8

Δημοσίευση από volos fazer8 »

Καλησπέρα,
Ναι αυτος ειναι το συνεργείο. Κόστος με δυναμομετρηση, προγραμματισμό κ διακόπτη εναλλαγής δυο προγραμμάτων 130€. Το πέρασα εγω στη μηχανη κι απλά ρυθμιστικε. Ξέρω τι διαδικασία ναι. Οταν ανοίξει ο καιρός θα κανόνισε καμία βολτιτσα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες