Περι... αερος και θορυβου (ζελατινα)

Giannaris
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Παρ 05 Νοέμ 2010, 22:01
Επικοινωνία:

Re: Περι... αερος και θορυβου (ζελατινα)

Δημοσίευση από Giannaris »

lyon έγραψε:Αρχικα οδηγησα το μηχανακι με τη μαμισια ζελατινα και βεβαια
ηταν απογοητευτικη η ποσοτητα του αερα σε ολο τον κορμο
του σωματος.
Τωρα εχω την Kappa(που ειναι ιδια με την givi) και αυτο που παρατηρω
ειναι αρκετος αερας αλλα και κυριως αρκετος θορυβος στο κρανος απο χαμηλες μεχρι και στις υψηλες ταχυτητες.
Τι φορατε στα μηχανακια σας και ποια η γνωμη σας επι του θεματος γενικως?
Παρρηγγειλε fabri από κάποιο αντιπρόσωπο duble buble "διπλοκουρμπαριστι" θα σου αρέσει !!

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Περι... αερος και θορυβου (ζελατινα)

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: giannaris,
το ποστ του lyon που εκανες παραθεση ηταν πριν 3μιση χρονια...τελικα κατεληξε στην fabbri που του προτεινεις....
αρα μαλλον δεν διαβασες καλα το thread..... :mrgreen: :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Giannaris
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Παρ 05 Νοέμ 2010, 22:01
Επικοινωνία:

Re: Περι... αερος και θορυβου (ζελατινα)

Δημοσίευση από Giannaris »

φιλε αλλαξα ζελατινα εχεις δυο επιλογες να σου αρεσουν ...μετα απο πολυ ψαξιμο.. φαβρι double buble παραγελλια απο σπιλιωτης ερχεται απο ιταλια σε 10 μερες απιστευτη.. δευτερο ermax doumple buble που αυτη εχω βαλει χαλαλι τα 120 ευρω που εδωσα..!! εχει κατι τριπουλες στη μεση σε σχημα βελους και που βοηθα να μην στροβιλιζεται ο αερας και να εχει αυξημενη ευσταθεια στα πολλα.. πραγμα που το διαπιστωνω συγκρινοντας τη εργοστασιακη μουρακλα!!!

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Περι... αερος και θορυβου (ζελατινα)

Δημοσίευση από koulis »

κ ξαναματαλεω giannaris.....
γιατι δεν διαβαζεις τα ποστ?τι fabrri κ ιταλιες μου λες.....?
διαβασες πιο πανω?
ηθελα να ηξερα μπαινετε στο forum μετα απο 4 κ 5 μηνες γραφετε απλα τα δικα σας κ δεν δινετε σημασια
στα γραφομενα των αλλων....οχι τπτ αλλο αλλα θα γλιτωνατε κ χρονο με το να μην γραφετε....

:)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
Giannis X
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Πέμ 09 Απρ 2009, 20:38
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Περι... αερος και θορυβου (ζελατινα)

Δημοσίευση από Giannis X »

οτι να ναι :lol:
σωστος ο κουλης :lol:
Εικόνα
ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!

ALEX_PAN
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 11:50
Model: FZS1000
Τοποθεσία: Thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: Περι... αερος και θορυβου (ζελατινα)

Δημοσίευση από ALEX_PAN »

Χαιρετω τα μελη. Λοιπον φιλε lyon και εγω ειμαι σε αναζιτιση ζελατινας, εχω τη μαμα 37 cm. τα τρώω ολα στη μαπα ενοειται, σε καμια περηπτωση δε θελω να θυσιασω την εξωτερικη εμφανιση για να γλυτώσω τον αέρα, αλλα αυτη η Fabbri που εβαλες μου φαινεται πολυ μουρατη, ενας λογος ακομα που θελω να αλαξω τη δικια μου ειναι το οτι ειναι φιμε και δε μπορω να βαλω τη καμερα. Αν μπορεις πες μου σε παρακαλω απο που μπορω να την προμηθευτώ καθώτι τα link απο κατω δεν μου ανοιγουν. ευχαριστω!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες