Βελτιωση σε fazer1000-03!

skydiving1
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 13 Νοέμ 2009, 21:24
Επικοινωνία:

Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από skydiving1 »

Παιδια καλησπερα σας,ειμαι καινουργιος στο forum.Ειμαι αρρωστος fazeras κ εγω!Εχω το 1000-03, τοσα χρονια ειχα βαλει μονο ενα τελικο akrapovic και ενα φιλτρο,αλλα τιποτα.Μονο λιγο αναπνοη στο μηχανακι εδωσε κ τπτ αλλο!Τωρα το εχω στον μηχανικο μου για Dynojet,και ολοσωμη φυσικα akrapovic(αναγκαζομαι να την αγορασω ολοκληρη απ'την αρχη γιατι λεει δεν πουλιεται μιση).Δεν αμφισβητω τον μαστορα μου αλλα μου ειπε οτι θα παρω περιπου 10 αλογα τροχο!Μου φαινετε τελειως εξωφρενικο,αλλα μακαρι να ισχυει(Αθηνα που πηρα σε πολυ γνωστο οικο βελτιωσης,που ασχολειτε αποκλειστικα με yamaha μου ειπε..Αγορι μου αυτην την ιπποδηναμη θα την παρεις πραγματικα οταν κανεις ροικη εξελιξη εμβολα wiseco+dynojet κτλ...δλδ 4000ευρω περιπου)!!!!!!Θελω να μου πειτε σας παρακαλω εαν ισχυουν αυτα,και πιος απ'τους δυο με ΄΄κοροιδευει΄'Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από koulis »

ο μαστορας που θα σου κανει τις μετατροπες εχει αξιοπιστο δυναμομετρο**?
εαν ναι πες του να στο κανει μια δυναμομετρηση πριν κ μια μετα τις μετατροπες
εαν μετα τις μετατροπες δεν εχει παρει η μηχανη σου τα 10 αλογα που σου εταξε πολυ απλα παιρνεις τη μηχανη σου κ φευγεις :wink: επισης οταν λες dunojet φανταζομαι δεν εννοεις commander αλλα βελονες dunojet,ετσι?
εαν σου ειπε για commander κ εχεις το '03 fazer1000 μαλλον σε δουλεψε +:Brick wall=+:](*,)

** καλο θα ειναι να μας πει καποιος πως μπορουμε να καταλαβουμε εαν καποιος εχει αξιοπιστο δυναμομετρο κ δεν το εχει "σκαλισει" για να μας βγαλει τα αλογα που μας εχει υποσχεθει?
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από jskf16 »

skydiving1 έγραψε: Παιδια καλησπερα σας,ειμαι καινουργιος στο forum.
http://www.fazerclub.eu/forumx/viewforum.php?f=50
:/abwave::)

Τωρα το εχω στον μηχανικο μου για Dynojet,και ολοσωμη φυσικα akrapovic(αναγκαζομαι να την αγορασω ολοκληρη απ'την αρχη γιατι λεει δεν πουλιεται μιση).
σωστα!


Δεν αμφισβητω τον μαστορα μου αλλα μου ειπε οτι θα παρω περιπου 10 αλογα τροχο!Μου φαινετε τελειως εξωφρενικο,αλλα μακαρι να ισχυει
αν προσεξεις οι εταιριες λενε μεχρι 10αλογα και ειδικα η akrapovic και ενα τελικο απλο να βαλεις τα ιδια λεει :mrgreen: ....οποτε καταλαβαινεις οτι απο 1μεεεεχρι 10 αλογα θα παρεις σιγουρα 8)

(Αθηνα που πηρα σε πολυ γνωστο οικο βελτιωσης,που ασχολειτε αποκλειστικα με yamaha μου ειπε..Αγορι μου αυτην την ιπποδηναμη θα την παρεις πραγματικα οταν κανεις ροικη εξελιξη εμβολα wiseco+dynojet κτλ...δλδ 4000ευρω περιπου)!!!!!!
να μας το πει απο κοντα αυτο :mrgreen: :lol:

Θελω να μου πειτε σας παρακαλω εαν ισχυουν αυτα,και πιος απ'τους δυο με ΄΄κοροιδευει΄'Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.
:!: :/abwave::) :!:

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από jskf16 »

koulis έγραψε: καλο θα ειναι να μας πει καποιος πως μπορουμε να καταλαβουμε εαν καποιος εχει αξιοπιστο δυναμομετρο κ δεν το εχει "σκαλισει" για να μας βγαλει τα αλογα που μας εχει υποσχεθει?
δυστυχως αυτο για να το δεις πρεπει να το πας σε 2 τουλαχιστο δυναμομετρα της ιδιας εταιριας και τα διασταυρωνεις , εκτος και εαν ζεις σε μια πολη που μεταξυ αναβατων ολο και κατι θα μαθεις/ακουσεις στο τι παιζετε στο δυναμομετρο του ταδε , ξερεις τωρα :wink:

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από dimitrisfz »

απλα τα πραγματα.

πηγαινε τε μαζι σε δυναμομετρο και μετρηστε το μηχανακι πριν και μετα.

αν δεν εχει παρει τα 10 αλογα μην πληρωσεις μια και να του το εξηγησεις απο την αρχη.

Για 5 αλογα και αν, το συζηταμε!!!!

ΑΑΑΑΑΑΑ.....καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!!
καλα χιλιομετρα!!! :/abwave::) :/abwave::)
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

skydiving1
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 13 Νοέμ 2009, 21:24
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από skydiving1 »

Χαρηκα κ απο κοντα παιδια :D Ειμαι απο ΚΩ κ δεν υπαρχει δυναμομετρο στο νησι!Παρολο που υπαρχουν παρα πολλα ss μηχανακια (rr,r1,ktm,k αλλα πολλα)Πολλοι μηχανοβιοι στο νησι,λογο τιμης,απορω πως δεν εχει φερει κανεις τοσα χρονια!Χρονος για να βγει το μηχανακι απ'το νησι δεν υπαρχει!Απ'οτι ξερω το μηχανακι αποδιδει στη ροδα περιπου 120αλογα.Και παλι σας λεω πως δεν αμφισβητω τον μαστορα μου(οι περισσοτεροι σ΄αυτον παμε)αλλα ισως ειναι λιγο υπερβολικα ολλα αυτα!Κ παλι σας ευχαριστω παιδια για τον χρονο σας.

skydiving1
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 13 Νοέμ 2009, 21:24
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από skydiving1 »

Συγνωμη παιδια για πριν δεν απαντησα.dynojet kit βελονες,ζιγκλερ,τα παντα μου ειπε,φιλτρο και ολοσωμη akrapovic να βαλω γιατι αλλιως δεν θα γινει δουλεια(χωρις την ολοσωμη)

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από douris7 »

skydiving1 έγραψε:!Απ'οτι ξερω το μηχανακι αποδιδει στη ροδα περιπου 120αλογα.
βγαζει 126 τροχο τοσο τουλαχιστον ελεγαν στα περιοδικα και ειδα και εγω οταν το ειχα ,τωρα με ενα μονο τελικο remus που του εβαλα
πηρε 5 αλογακια(σε αξιοπιστο δυναμομετρο)οποτε εαν βαλεις αυτα που λες δεν βλεπω τον λογο να μην σου δωσει σχεδον τα 10 αλογακια,
αλλα φιλε μου συτο που θα διαπιστωσεις πιο πολυ ειναι η ροπουκλα που θα βγαλει θα σκοτωνει(λες και τωρα δεν σκοτωνει αλλα
κατι να γραψουμε ακομα :mrgreen: )
υγ
καλως ηρθες φιλε :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

skydiving1
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 13 Νοέμ 2009, 21:24
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από skydiving1 »

καλος σε βρηκα φιλε μου!Μακαρι να βγαλει τοσα!!!!!!Ας βγαλει 7-8 και καλα θα ειναι!Εαν παει 130 ροδα,πιστευω θα ειναι αισθητο το τραβηγμα(μεσαιες πιο πολυ πιστευω ε φιλε τι λες)?

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από douris7 »

οχι απλως αισθητο θα ειναι αλλα θα ξηλωνουν τα χερια σου ο κινητηρας αυτος ειναι για τρακτερ ξηλωνει την ασφαλτο
με συνδιασμο την παρα πολυ αποκριση γκαζιου που εχει,θα εισαι σε επαρχιακα κοματια με μια αλλα και δυο σχεσεις πανω μονο και μονο
απο την δυναμη που θα εχει εμενα εφτασε στα 10,7 κιλα ροπης οποτε ολλο και κατι ακομα θα παρει με αυτα που θα του βαλεις παραπανω :wink:
αλλα για μενα μια πολυ καλη επενδηση θα ηταν ενα αμορτισερ και ελατηρια μπροστα ενα αλουμινενιο τιμονακι
και λιγο κοντεμα στην μεταδωση...................................................τεσπα μην σε βαλω σε σκεψεις η σε εβαλα :?: :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

skydiving1
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 13 Νοέμ 2009, 21:24
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από skydiving1 »

Λες φιλε μου τοσο πολυ?Μακαρι,για πες μου γι'αυτα τα προηγουμενα κοστος??????Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από douris7 »

ενα αμορτισερ πισω στοιχιζει κοντα στο 1000ευρω επειδη ειναι προηγουμενο μοντελο μπορει να ειναι και πιο φτηνο θελει ψαξιμο
φυσικα υπαρχει και αλλη λυση επειδη το αμορτισερ ειναι πληρως ρυθμιζομενο κανεις ενα revalving(ετσι γραφεται βρεεεεε) και αλλαζεις
στην Kschock το ελατηριο μονο πρεπει να στοιχιζει κοντα στα 250 ευρωπουλα( +:Think=+::-k )τωρα τα ελατηρια μπροστα με τα λαδακια
κοντα στα 140 και το γραναζι κανενα 20 και το τιμονι.........ιδεα δεν εχω αλλα ποσο να εχει μωρε κανενα 70(και πολλα μου φαινονται +:Think=+::-k ).παντως καλο θα ηταν να παρεις τηλ την Kschock ειναι επαγγελματιες στην δουλεια τους απο οτι εχω και ακουσει και θα σου λυσουν οπιαδηποτε απορια :!:
νους χανια και σωματι στρινγκ

skydiving1
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ 13 Νοέμ 2009, 21:24
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από skydiving1 »

Να'σαι καλα φιλε μου!Και παλι σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες σου.Το μονο πραγμα που σκεφτομαι τωρα ειναι να παρω το μηχανακι(σε 3μερες περιπου)και να το ανοιξω!

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από douris7 »

περιμενουμε εντυπωσεις :/abwave::) :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

Άβαταρ μέλους
gatoulis
Δημοσιεύσεις: 400
Εγγραφή: Τετ 01 Απρ 2009, 17:21
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση σε fazer1000-03!

Δημοσίευση από gatoulis »

γεια σου φιλε μου και καλως ηρθες, συμφωνω με τα υπολοιπα παιδια εδω, και στην τελικη αν ειναι να δωσεις 4000 ευρα για να τα κανεις ολα αυτα, δεν δινεις και το μηχανακι να παρεις κατι πιο καινουργιο, σκεψου και αυτη την εκδοχη.... :/abwave::)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες