Βίδες πλαισίου μανιταριών

Προστασία, αξεσουαρ, οπτικές βελτιώσεις και φανοποιία
Απάντηση
kyo 1000
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ 24 Μάιος 2017, 10:45
Model: FZ1
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Βίδες πλαισίου μανιταριών

Δημοσίευση από kyo 1000 »

καλησπερα.Μια ερωτηση παρακαλω αν μπορει να βοηθησει καποιος.Εχω μανιταρια στο fazer και θελω να τα βγαλω δεν ειναι της μανας του.Που μπορω να βρω βιδες για να βαλω στις θεσεις των μανιταριων.Χρειαζεται ειδικες απο αντιπροσωπεια η κανουν και του εμποριου?ευχαριστω

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Βίδες πλαισίου μανιταριών

Δημοσίευση από Solomon »

Καλύτερα να προτιμήσεις αντιπροσωπείας να έχεις το κεφάλι σου γιατί κρατάνε κινητήρα με πλαίσιο. Επίσης πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσεις κόλλα σπειρωματων στην τοποθέτηση καθώς κ σφιξιμο με ροποκλειδο

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Βίδες πλαισίου μανιταριών

Δημοσίευση από SoR_gr »

αν τα βγάλεις, λογικα θα θες λίγο πιο κοντές. στην αντιπροσωπία θα σου δώσουν ακριβώς όποια πρέπει να βάλεις. ίσως σε τιμή να είναι πιο ακριβές απο το να βρεις εμπορίου.

πάντως, εγω που στο φζ6 άλλαξα βίδες μανιταριών, με κεφάλι άλεν.
μετρησα τι απόσταση θέλω, με παχύμευτρο, πήρα την βίδα για να μου δώσουν ίδιου σπειρώματος.

στο εμπόριο βρήκα βίδες μέχρι 12 εκατοστά (εχω και φαίρινγκ οποτε ήθελα μακρύτερες).
ενδεικτικά, 4 βίδες αλεν μουλάρες 2χ12cm και 2x10cm αν θυμάμαι καλά τις πήρα 10-15 ευρώ.
2 χρειάζεσαι αλλά πήρα και 2ες να έχω καβάτζα.


Σημείωση:Μοντερατορες, δείτε μήπως αλλάχθεί ο τίτλος του νήματος σε " Βίδες πλαισίου μανιταριών "
Αρχικά με βίδες πλαισίου κατάλαβα τις Τορξ....
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

kyo 1000
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ 24 Μάιος 2017, 10:45
Model: FZ1
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Βίδες πλαισίου μανιταριών

Δημοσίευση από kyo 1000 »

Ναι χρειαζομαι κοντυτερες βιδες γιατι αυτες των μανιταριων ειναι πολυ μακριες.Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις με βοηθατε πολυ παιδια.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Βίδες πλαισίου μανιταριών

Δημοσίευση από SoR_gr »

καλό βίδωμα και να τις κοιτάς τακτικά....
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες