Τιμονι....

Προστασία, αξεσουαρ, οπτικές βελτιώσεις και φανοποιία
Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: gkcarbon,
πολλες βολτες θα ειχα ευχαριστηθει με την μαμα εξατμα.....αλλα δεν θα ευχαριστιομουν τον ηχο :)
τεσπα περι ορεξεως σπακανοπιτα :mrgreen: :lol:

:arrow: lari,
δεν με καλυπτε η μαμα αναρτηση γιατι κοντευε να κλασει......με 50.000χλμ λογικο ειναι να ψαχνεσαι για αλλαγη της....
ασε που ειμαι φαν του χρυσου της ohlins 8) <> :)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
lari
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2009, 00:49
Model: FZ8
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από lari »

ok
θα γινω μοτοσυκλετιστης..

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από jskf16 »

foten21 έγραψε:θελω να αλλαξω το τιμονι ωστε να εχω λιγο πιο "επιθετικη" θεση οδηγησης..
για δωστε καμια συμβουλη..

Κοιτα Φωτη , το τιμονι ειναι κατι πολυ προσωπικο! Δεν ειναι αναρτηση...αν με πιανεις!

Αν δε μπορεις εκει στα μερη σου να οδηγησεις καποιο με διαφορετικο τιμονι....τοτε την αναζητηση σου θα τη βοηθησει στο :Τι ειναι αυτο που σου λειπει απο το μαμα τιμονι??.Τι ειναι αυτο που ΣΟΥ ταιριαζει ??.Γιατι πραγματικα ειναι καταρτι :mrgreen: το δικο μας στο μεγεθος.Η θεση οδηγησης εχει να κανει σε αμεση συναρτηση με το να φερνουμε τη μηχανη (set up) στα δικα μας μετρα και οχι να προσαρμοζομαστε εμεις σε αυτη.Αυτο βεβαια εχει να κανει ποιο πολυ σε συνθηκες πιστας και πλησιαζει σε αυτο που σου λεει o lari.Απο την αλλη παλι σε ενα ταξιδι/εκδρομη ή βολτα να ευχαριστιέσαι την οδηγηση εξισου.

Προσεξε:
->Απο οτι θυμαμαι , εισαι ντουλαπα :mrgreen: :lol: ..η σωματικη διαπλαση σε τετοιες αλλαγες ειναι πολυ μεγαλος παραγοντας και καθολου αμελητεος!!

->Αν το αλλαξεις σε μακρυτερο και δε σου αρεσει εν τελει , τουλαχιστον κονταίνει :wink: και θα σου μεινει μονο το χαμηλωμα.....και ελπιζω να μεινεις και εκει :wink: , γιατι αν δεν θα ξανα γυρισεις στο μαμα.

->Οταν χαμηλωσεις μπροστα θα φορτισεις το μπροστινο , απο την αλλη θα εχεις ισως καλυτερη πληροφορηση.

Θυμησου: Αλλαγή Τιμονιού & θέση οδήγησης

Μακαρι να μπορουσες να δοκιμαζες περισσοτερα τιμονια, ελπιζω να βοηθησα!

Άβαταρ μέλους
lari
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2009, 00:49
Model: FZ8
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από lari »

πολυ κατατοπιστικο το σπασικλακι!! :{}\
θα γινω μοτοσυκλετιστης..

Άβαταρ μέλους
FotisFz1
Δημοσιεύσεις: 595
Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 12:41
Model: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από FotisFz1 »

ντουλαπα ημουν...τωρα εγινα κορμι :D :D :D :D

αν βαλω πιο χαμηλα καβαλετα ας πουμε σαν του fz8
με το ιδιο τιμονι θα βρισκει στο τεποζιτο λετε??

Άβαταρ μέλους
ghost
Δημοσιεύσεις: 730
Εγγραφή: Τετ 11 Φεβ 2009, 16:35
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από ghost »

προσωπικα ειχα αλλαξει τιμονι fatbar rizoma και καβαλετα rizoma,
η αισθηση απιστευτη απο που να ξεκινησω δεν ξερω στριψιμο ελεγχος,μπροστινο φρενο και εντο,ενταξει απιστευτααααααααααααααααααααα,
αλλα ο κουλης εχει δικιο,το τιμονι το ειχα κοψει λιγο και το εφερα στα μετρα του μαμα περιπου λιγο πιο μακρυ,
η διαφορα ηταν το rise δηλαδη ελληνικα το σηκωμα που εκανε το τιμονι και με ξεκουραζε και βοηθαξε παρα μα παρα πολυυ,

αλλα και 180 κοστος ολα περιπου και εργασια τσαμπα γιατι ασχοληθηκα μονος μου,αν θελεις και εργατικα σε βλεπω κανα 250,
οποτε ειναι λιγο ασυμφορο :/abwave::) :/abwave::)
«ΑΠΟΣΚΟΤΗΣΟΝ ΜΟΥ»,«φύγε από μπροστά μου, να μη μου κρύβεις τον ήλιο» ή «μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις».

Άβαταρ μέλους
Thanasis_FZ1
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Σάβ 04 Φεβ 2012, 14:34
Model: FZ1
Τοποθεσία: Αστερισμος της Ανδρομεδας
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από Thanasis_FZ1 »

koulis έγραψε:οχι κ ψηφοφορος του γκλετσου.....ψηφοφορος στην δημο που ειναι δημαρχος ο γκλετσος,ναι....
αλλα οχι κ ψηφοφορος του.....

:wink: :)
Ξερω γω,πολλα καλα-ακριβα πραματακια φοραει το μηχανακι.Φανταστηκα μηπως τον κουρευεις τσαμπε κ αυτος εγκρινει κονδυλια για "κοινωφελεις σκοπους"!! :mrgreen: :mrgreen: +:Dancing=+:\:D/ +:Dancing=+:\:D/
Χορος Ρουμπα κ ελια Θρουμπα!!

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από koulis »

Thanasis_FZ1 έγραψε: Ξερω γω,πολλα καλα-ακριβα πραματακια φοραει το μηχανακι.Φανταστηκα μηπως τον κουρευεις τσαμπε κ αυτος εγκρινει κονδυλια για "κοινωφελεις σκοπους"!! :mrgreen: +:Dancing=+:\:D/
κ μαμω τα σεναρια................
ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
ikaros
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ 08 Αύγ 2013, 10:58
Model: FZ1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από ikaros »

Θα ηθελα να ρωτησω κατι, υπαρχει εκτος του μαμα τιμονιου καποιο after market το οποιο μπαινει ακριβως στη μηχανη μας χωρις να χρειαστει να αλλαξουμε καβαλετα τιμουνιου; Θα ηθελα λιγο πιο ψηλη θεση οδηγης. Εχει καποιος εμπειρια με κατι τετοιο;

Άβαταρ μέλους
Jericho
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Δευ 27 Ιουν 2011, 20:39
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Chania - Crete - Greece
Επικοινωνία:

Re: Τιμονι....

Δημοσίευση από Jericho »

Όλα με διάμετρο 22 mm κάνουν.


Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες