πλαισιο -υποπλαισιο

Προστασία, αξεσουαρ-οπτικές βελτιώσεις, φανοποιία
Απάντηση
@ris

πλαισιο -υποπλαισιο

Δημοσίευση από @ris »

καθως καθαριζα την μηχανη βλεπω στο σημειο που βιδωνει το πλαισιο με το υποπλαισιο αυτο που φαινεται στη φωτο.ειναι σαν το υποπλαισιο να εχει ανεβει 1mm πιο πανω κ φαινεται το σημαδι απο το βιδωμα(λειπει χρωμα ).την μηχανη την εχω παρει μεταχειρισμενη αλλα την εχω δει σε μαστορα κ δεν ειναι τρακαρισμενη.δεν θυμαμαι αν ηταν ετσι η εγινε μετα.το αμορτισερ εντομεταξυ δεν πιανει στο κεντρο του ψαλιδιου κ του υποπλαισιου αλλα πιο αριστερα που ισως με καμια λακουβα με διπλο να δημιουργησε το προβλημα. μηχανικος της YAMAHA που το ειδε ειπε μπορει να εγινε απο καμια συστολη διαστολη κ εσφιξε κ τις βιδες λιγο.[/img]

pilgrim

Δημοσίευση από pilgrim »

Θα ήθελα πολύ να έβλεπα αυτή τη φωτό γιατί και το δικό μου αμορτισέρ δεν ΄το βλέπω και πολύ ευθυγραμμισμένο με το ψαλίδι... </->/s2
Και μάλιστα πριν από κανένα μήνα πόνεσα πολύ όταν -εγώ και ένας ακόμα χοντρός- αναγκάσαμε το αμορτισέρ να κάνει εναν περίεργο θόρυβο πάνω από σκαλοπάτι σε αλλαγή οδοστρώματος... :ooow:

@ris

Δημοσίευση από @ris »

το αμορτισερ αποκλειεται να εχει μετακινηθει.η θεση του ειναι λιγο πιο αριστερα απο το κεντρο κ λογω της θεσης του μηπως εχει κανει το υποπλαισιο να σηκωθει λιγο στο σημειο που βιδωνει με το πλαισιο.δεν υπαρχει περιπτωση να μην ειναι ευθυγραμμισμενο το δικος σου ,ετσι φαινεται

Άβαταρ μέλους
H.A.Balafoutre
Δημοσιεύσεις: 901
Εγγραφή: Τρί 02 Αύγ 2005, 16:14
Model: FZ6
Τοποθεσία: Κατά_Προσέγγιση_Εδώ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από H.A.Balafoutre »

Ρε παιδιά, έτσι είναι το αμορτισέρ από την μαμά του. Είναι λίγο παράκεντρα τοποθετημένο. Και σε άλλες μηχανές είναι έτσι. Μην ανησυχείτε.
Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες