Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Προστασία, αξεσουαρ-οπτικές βελτιώσεις, φανοποιία
Απάντηση
pa46nos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ 08 Μάιος 2020, 01:12
Model: Other
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από pa46nos »

Παίδες καλησπέρα.
Μόλις γύρισα από Άγιο Ιωάννη Ρώσο. Πήγαμε με την παρέα ποδαράτη βόλτα και στον δρόμο είδα παααάρα πολλά FZ6n και Fazer όλων των ετών.
Πιστεύω να ήταν και κανένας από εδώ μέσα...

Πάμε στο κυρίως θέμα...
Στα μέσα της προηγούμενης εβδομάδας έκανα μια επίσκεψη σε έναν τύπο με εξατμίσεις εδώ στη Χαλκίδα. Ο άνθρωπος κατασκευάζει εξατμίσεις εκτός από τοποθετήσεις. Τον ρώτησα για το δικό μου 600S1 και μου είπε γύρω στα 280 με 320 με τοποθέτηση.
Σκέφτηκα ότι σαν τιμή είναι καλή για χειροποίητες και πως αν μαζευτούν ενδιαφερόμενοι, ίσως να καταφέρουμε να πετύχουμε καλύτερη συμφωνία. Ακόμα δεν τον έχω ρωτήσει για ομαδική γιατί ήθελα να δω πως θα πάει εδώ μέσα...
Τι λέτε;
Ψήνεται κανείς;

Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από manos_mas »

Νομιζω οτι ειναι πολλα . Ιδια λευτα κανουν οι Road Italia.

pa46nos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ 08 Μάιος 2020, 01:12
Model: Other
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από pa46nos »

Είχα κοιτάξει κι εγώ, κάτω από 420€ δεν βρήκα... 😉



https://www.roadsitalia.com/en/1446-yam ... oadsitalia

pa46nos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ 08 Μάιος 2020, 01:12
Model: Other
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από pa46nos »

Και επειδή έκανα βλακεια, παρακαλώ τους διαχειριστές να μεταφερθεί το ποστ στα 600άρια....sorry...

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από SoR_gr »

όταν ψηνόμουν για εξάτμιση, είχα μαζέψει κάνα 500αρικο και κοίταγα τις προσφορές που έπαιζαν στο ebay.

βρήκα Mivv στα 400ε καινούριες. Γενικά αν δεν βιάζεσαι, μπορείς να κοιτάς για μτχ ή προσφορές ανα 5-10 ημέρες. όλο κάτι υπάρχει. πχ σήμερα:
https://www.ebay.com/itm/FZ6-FAZER-600- ... Swlf9dcQ5m
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

pa46nos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ 08 Μάιος 2020, 01:12
Model: Other
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από pa46nos »

Τις ίδιες ακριβώς τις βρήκα και εδώ Ελλάδα σε μαγαζί στα ίδια χρήματα 😉

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από SoR_gr »

κοιτα για 300ε επώνυμες 3-4ης μάρκας δεν θα ήταν άσχημα. Αν σκεφτείς οτι τόσο πάνε τα μτχ akrapovits-mivv κλπ και κατι χειροποίητες (απο εξατμισά μεν αλλά δεν πάυουν νάναι χειροποίητες) είναι καλη τιμή....

σαν απόδοση ετσι κ αλλιώς μην περιμένεις διαφορές. Ο Θόρυβος θα σου αρέσει λογικά και το σημαντικότερο να τις πάρεις με σιγαστήρες (δεν ξέρω αν έχουν αυτές απο το λινκ, τις είδα βιαστικά).... σκέψου εγω όταν έρχεται η ώρα για κτεο, εχω ξεχάσει να τους πάρω και μαζί...σιγα μην κάθεσαι να αλλάζεις εξατμιση για να το πας....
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

pa46nos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ 08 Μάιος 2020, 01:12
Model: Other
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από pa46nos »

Άρα μου λες ότι να μην τις φοβηθω τις χειροποίητες και να προχωρήσω;
Θα έχουν και σιγαστήρες, οπότε το ΚΤΕΟ το περνάμε, από ότι μου είπε κι εκείνος...

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από SoR_gr »

η αποψη μου είναι η εξής:

έχεις ένα μηχανάκι 100 αλόγων και θες να του βάλεις μια οικονομική εξάτμιση..Όλοι μας δηλαδή...
1)Αρχικά διαφωνώ με τύπου ρέπλικες /μαιμού (δεν είπες οτι θα βάλεις τέτοιες αλλά υπάρχουν σαν επιλογή).
2αρα προτείνω ψάξιμο για προσφορά/ευκαιρία μιας επώνυμης.
2)Υπάρχουν οι 1-2-3ες μάρκες τύπου ακραποβιτς μιββ κλπ κλπ , 3-4ες τύπου dominator scorpion Κλπ και δεν ξέρω ποιες άλλες.
3) χειροποίητες

για το 1 δεν γράφω κάτι άλλο.
για το 2 είναι ανάλογα σε τι τιμή τα βρεις.
θελω να πω αμα βρεις μια χειροποιητη σε τιμή επώνυμης για μένα δεν είναι ευκαιρία.... αν η χειροποιητη ειναι σε αρκετά δελεαστική τιμή, καλώς...Προσωπικά δεν θα έδινε πάνω απο 250ε για χειροποίητες και ας τις κοστολογούν παραπάνω. Αποψή μου.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

pa46nos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ 08 Μάιος 2020, 01:12
Model: Other
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από pa46nos »

Στα ίδια είμαστε.
Εγώ αντε να πήγαινα, το πολύ μέχρι 50 παραπάνω για χειροποίητες.
Για ρέπλικες ούτε για αστείο. Έχω δει σε TDM ρέπλικες και έκλαψα από τα γέλια... Και μικρές και από ήχο τραγικές...

Δεν τίθεται θέμα απόδοσης γιατί μόνο με εξάτμιση όσο γνήσια και να βάλεις, αν δεν παίξεις με μίγματα και εγκεφάλους προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει διαφορά από τις μαμά...

Απλά είπα μήπως υπάρχει και από άλλους ενδιαφέρον και πετύχουμε καμία καλύτερη τιμή για όλους μας...

pa46nos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ 08 Μάιος 2020, 01:12
Model: Other
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: Ομαδική παραγγελία για εξατμίσεις S1-S2

Δημοσίευση από pa46nos »

Επίσης ένα άλλο θέμα που προκύπτει...
Όσο περνάει ο καιρός οι ρεπλικες πλησιάζουν όλο και πιο πολύ οπτικα και σε όγκο τις γνήσιες, πραγμα που δυσκολεύει την αναγνώριση τους και κυρίως μπορεί πιο εύκολα να πέσεις στην παγίδα επιτηδειων ιδιωτών με αγορά εξ αποστάσεως...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης