Κάγκελα ή μανιτάρια;

Προστασία, αξεσουαρ-οπτικές βελτιώσεις, φανοποιία
Κλειδωμένο
vitokous
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 03 Νοέμ 2015, 22:05
Model: -
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Κάγκελα ή μανιτάρια;

Δημοσίευση από vitokous »

Καλησπέρα σε όλους,

την προηγούμενη δευτέρα κατάφερα να πάρω επιτέλους και εγώ αυτό που έψαχνα. fazer 600 s2 του 2009.
ο τύπος που το αγόρασα το είχε απλά σε τέλεια κατάσταση και ήμουν υπέρ του δέοντος χαρούμενος.
Αλλά κλασικά το πήρα δευτέρα πρωί και τετάρτη πρωί μου έπεσε. Η κλασική χαζοτούμπα που έγειρε πέρα του ορίου και ίσα ίσα κατάφερα να την κρατήσω πριν σωριαστεί. Δυστυχώς η ζημιά έγινε και εκτός των γρατζουνιών (ακούμπησε στο τοιχάκι ενός παρτεριού!!!) ζόρισε το φλας και μου $^*#%#%#$@ την μάσκα. Από το ζόρι έσπασε η βάση του φλας και η μάσκα εκεί που βιδώνει!

Οπότε έτσι όπως το έφτιαχνα σκεφτόμουν τι πρέπει να πάρω. Μανιτάρια ή κάγκελα κινητήρα;
Έχει μεγάλη διαφορά στην προστασία; θα θελα την γνώμη σας ως καινούριος.

Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Κάγκελα ή μανιτάρια;

Δημοσίευση από SoR_gr »

τα καγκελα μαλλον είναι καλύτερα όσον αφορά προστασία στο μοτέρ , αν εννοείς κάτι σαν αυτά
http://www.motoraid.eu/crash-bars-givi- ... -600-04-06

τα μανιτάρια θεωρητικά σε προστατεύουν σε μια στατική πτώση αλλά μη φανταστείς τπτ τρομερό...

οι νόμοι του μέρδυ λένε οτι άμα θέλει να πέσει ή να στη ρίξουν...καποια γρατσουνιά θα την κερδίσεις.....
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Κάγκελα ή μανιτάρια;

Δημοσίευση από Solomon »

Την καλύτερη προστασία παρέχουν τα κάγκελα αλλά είναι πιο ακριβά κ πιο άσχημα στο μάτι. Κατά τ άλλα μη στεναχωριεσαι σχεδόν σ όλους μας έχει πέσει στατικά. Φτιαξτο. Τώρα μπήκε η γνώση που λένε

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Κάγκελα ή μανιτάρια;

Δημοσίευση από jskf16 »


Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης