Μπαγκαζιέρα TOP CASE

Προστασία, αξεσουαρ-οπτικές βελτιώσεις, φανοποιία
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
peteglamgr
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2014, 12:33
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Κόρινθος
Επικοινωνία:

Μπαγκαζιέρα TOP CASE

Δημοσίευση από peteglamgr »

Θέλω να βάλω βαλίτσα πίσω στο fazer s2. Έχω ήδη 2 πλαϊνές σκληρές και tankbag. Θέλω να βάλω την πίσω γιατί
1) Οι πλαϊνές δε βολεύουν για καθημερινά
2) Να στηρίζεται η συνεπιβάτης γιατί την πιάνει η μέση της στα ταξίδια και
3) Θέλω να χωράει με άνεση 2 full face κράνη γιατί ειδικά τώρα το καλοκαίρι με παραλίες κτλ αποφεύγω να το φοράω γιατί πρέπει να το κουβαλάω μαζί μου ή όταν τα δένω στο κράνος βράζουν από τον ήλιο και
4) Επιπλέον χώρος.

Ήθελα την K53 αλλά μου είπαν ότι θα είναι γκουμούτσα και εμφανισιακά και σε αεροδυναμική. Η αλήθεια είναι πως έχει και καλή τιμή η συγκεκριμένη.


Εσείς τι προτείνετε; Μέχρι πόσα λίτρα θα είναι μια βαλίτσα αποδεκτή εμφανισιακά και αεροδυναμικά; Έχετε κάποια πρόταση από μαγαζί του εσωτερικού ή του εξωτερικού;
Ευχαριστώ.

ΥΓ. Το ξέρω ότι θα χαλάσει η εμφάνιση της μοτοσυκλέτας μπλα μπλα μπλα ας θεωρήσουμε όμως δεδομένο ότι θα μπει βαλίτσα.

Άβαταρ μέλους
bill_ex
Moderator
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Παρ 25 Ιουν 2010, 19:34
Model: FZ1
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Re: Μπαγκαζιέρα TOP CASE

Δημοσίευση από bill_ex »

Ριξε μια ματιά εδω για αρχή και οτι άλλο χρειαστεις ρωτας.
Για μενα το καλυτερο μεγεθος είναι 46l ή 47l. Χωρανε 2 full face κρανη και αρκετα ρουχα.
Ο φλώρος (Carduelis Chloris) είναι ένα μεγαλόσωμο με αγέρωχο παράστημα στρουθιόμορφο πουλί που ανήκει στην οικογένεια των σπιζών. Είναι ένα ιδιαίτερα αγαπητό πουλί λόγω του εύηχου και γεμάτου τρίλιες κελαηδήματός του.

Άβαταρ μέλους
atpapado
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2016, 13:38
Model: -
Model year: 1990
Επικοινωνία:

Re: Μπαγκαζιέρα TOP CASE

Δημοσίευση από atpapado »

Και εγώ τα ίδια έχω, και βρήκα και βαλίτσα να βάλω, 44l που μαθαίνω χωράει και δύο κράνη!

Άβαταρ μέλους
HARIS S2
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 17:05
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Μπαγκαζιέρα TOP CASE

Δημοσίευση από HARIS S2 »

η 44 τα χωράει ξαπλωτά τα κράνη, καλύτερη είναι η 48 που τα βάζεις όρθια, το περίεργο είναι οτι και η 53 ξαπλωτά τα παίρνει γιατί έχει περισσότερο φάρδος και όχι ύψος.

γνώμη μου από άποψη εργονομίας είναι η 48l
http://www.youtube.com/watch?v=97DZe27_wTA
καποια κοματια οταν τα ακους, σου ανοιγουν το μυαλο και περναει η ζωη απο μπροστα σου, σε απιστευτες εικονες.............................. και σαν μοτοσυκλετιστης εχω πολλες με καλους ΦΙΛΟΥΣ

johnny_ser
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 24 Ιουν 2017, 11:20
Model: FZ6
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Μπαγκαζιέρα TOP CASE

Δημοσίευση από johnny_ser »

Χαιρετώ την παρέα!! Νέος στο forum και νέος κάτοχος fz6! Για να μην ανοίγω νέο θέμα είπα να ρωτήσω εδώ!! Έχω στην κατοχή μου 3 βαλίτσες top case Kappa K46
Εικόνα

Η μια θα μπεί κανονικά σαν Top Case πίσω! Αν πάρω βάσεις, οι άλλες 2 μπορούν να μπουν δεξιά αριστερά? Μια που τις έχω να μην πάνε χαμένες και να τις βάζω αν γίνεται σε κανένα κοντινό ταξιδάκι!!

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Μπαγκαζιέρα TOP CASE

Δημοσίευση από jskf16 »

H top case ειναι top case κουμπωνει πανω σε πιατο και απο εκει το πιατο ειναι στηριγμενο πανω στη βαση της kappa και αυτη στη μηχανη.Οι πλαινες εχουν αλλη φιλοσοφια , η ιδια η βαλιτσα εχει τη βαση πανω της που κουμπωνει στις πλαινες βασεις της kappa.Aμφιβαλλω να υπαρχει , να μπορει το πιατο να προσαρμοστει σε πλαινη βαση για να στηριξει μια top case ωστε να γινει side , και για λογους ασφαλειας δε πολυ στεκει....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης