Μαμα ζελατινα φιμε ?

Προστασία, αξεσουαρ-οπτικές βελτιώσεις, φανοποιία
Απάντηση
nackgr
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ 13 Σεπ 2013, 13:40
Επικοινωνία:

Μαμα ζελατινα φιμε ?

Δημοσίευση από nackgr »

Γεια χαρα

Μπορω να κανω την μαμα ζελατινα φιμε ?

akis1821
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιαν 2014, 21:08
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μαμα ζελατινα φιμε ?

Δημοσίευση από akis1821 »

Γνώμη μου είναι να μην βάλεις σκούρα μεμβράνη στη μαμά ζελατίνα όπως βάζουμε στα τζάμια των αυτοκινήτων γιατί και φυσαλίδες μπορεί να σου δημιουργηθούν και σίγουρα θα αρχίσει να σου ξεφτίζει η μεμβράνη μετά από λίγο καιρό λόγω ότι έρχεται σε επαφή με τα στοιχεία της φύσης (νερό κ.τ.λ). Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αγοράσεις μία καινούργια έτοιμη ζελατίνα φιμέ που δεν πρόκειται να πάθει τίποτα.
Κάτι πιο μπακαλίστικο που μπορείς να κάνεις με τη μαμά ζελατίνα, είναι να την βάψεις με ένα σπρέι μαύρο αλλά δεν στο συνιστώ γιατί δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να πετύχεις ομοιόμορφο αποτέλεσμα, άσε που μπορεί να σου γίνει και κατράμι :shock:

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μαμα ζελατινα φιμε ?

Δημοσίευση από SoR_gr »

σιγουρα θα σου κάνει φυσσαλιδες μέσα , εδω κανει σε αυτοκίνητα αν δεν κανουν καλή τοποθέτηση (λενε οτι τις 2 πρωτες μερες στο αμαξι πρεπει να εχεις κλειστα ολα τα παραθυρα).

φαντασου στην μηχανη που οχι μονο ειναι σε εξωτερικο χωρο η ζελατινα, τρωει και ολον τον αερα.

βρες απο το ebay καμια με 30-40-50 ευρώ και εισαι αρχοντας
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες