fz6 γυμνο....αποριες εξοπλισμου

Προστασία, αξεσουαρ-οπτικές βελτιώσεις, φανοποιία
Απάντηση
vegos
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ 09 Ιουν 2010, 16:06
Επικοινωνία:

Re: Νεος

Δημοσίευση από vegos »

Παιδια ηθελα να ρωτησω. Απο βαλιτσες/τσαντες τι να παρω ?

Τα σαμαρια βολευουν ? Στο γυμνο οπως ξερετε ηδη οι εξατμισεις ειναι στον ποπο, κατω απο το καθισμα. Τα σαμαρια θα ακουμπανε στις εξατμισεις ? Εχω σχαρα για μπαγκαζιερα αλλα δεν εχω μπαγκαζιερα, σιγουρα θα παρω μια, αλλα για τα σαμαρια δεν ξερω, αν αξιζουν.

Επισης, εχω την υπομονη να οδηγησω σε μεγαλες αποστασεις το γυμνο (εχει ενα μικρο φαιρινγκ), το κοριτσακι μου πισω θα κουραστει ? Με τη μπαγκαζιερα μηπως θα καθεται εκεινη πιο ανετα ? Ρεαλιστικα ομως, το γυμνο ποσο αντεχεις να το οδηγεις ? Εχω ακουσει απο πολλους οτι δεν κανει για ταξιδια αλλα δεν το δεχομαι :)

Επισης θελω να του αλλαξω φωτισμο, http://www.e-racing.gr/index.php?target ... uct_id=970 αυτο κανει για το fz6 toy 05? Αν οχι τι προτασεις εχετε?

Και αλλη μια ερωτηση, η αλλαγη εξατμισης τι προσφερει? Περα απο μουρη και ηχο. Μηχανικα ας πουμε...

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Νεος

Δημοσίευση από jskf16 »

vegos έγραψε:
Τα σαμαρια βολευουν ? Στο γυμνο οπως ξερετε ηδη οι εξατμισεις ειναι στον ποπο, κατω απο το καθισμα. Τα σαμαρια θα ακουμπανε στις εξατμισεις ? Εχω σχαρα για μπαγκαζιερα αλλα δεν εχω μπαγκαζιερα, σιγουρα θα παρω μια, αλλα για τα σαμαρια δεν ξερω, αν αξιζουν.
Μια χαρα ειναι τα σαμαρια και δεν εχουν θεμα , απλα αναλογα το σχεδιο που θα επιλεξεις και τα λιτρα υπαρχει η περιπτωση του συνεπιβατη οι γαμπες να ακουμπανε σε αυτα και να ειναι καπως μη βολικα για αυτον!


Επισης, εχω την υπομονη να οδηγησω σε μεγαλες αποστασεις το γυμνο (εχει ενα μικρο φαιρινγκ), το κοριτσακι μου πισω θα κουραστει ? Με τη μπαγκαζιερα μηπως θα καθεται εκεινη πιο ανετα ? Ρεαλιστικα ομως, το γυμνο ποσο αντεχεις να το οδηγεις ? Εχω ακουσει απο πολλους οτι δεν κανει για ταξιδια αλλα δεν το δεχομαι :)
....ολα αυτα ειναι σχετικα ,μετραει ποση εμπειρια εχεις οδηγικα και ποσες αντοχες εχεις εσυ και ο αναβατης , ειναι ακρως υποκειμενικα τα ερωτηματα σου!

Επισης θελω να του αλλαξω φωτισμο, http://www.e-racing.gr/index.php?target ... uct_id=970 αυτο κανει για το fz6 toy 05? Αν οχι τι προτασεις εχετε?
αυτα που δειχνεις για το γυμνο δε κανουν , εσυ φορας Η4 και στο γυμνο η τοποθετηση δεν ειναι ευκολη...

Και αλλη μια ερωτηση, η αλλαγη εξατμισης τι προσφερει?
μουρη και ηχο :mrgreen:

vegos
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ 09 Ιουν 2010, 16:06
Επικοινωνία:

Re: fz6 γυμνο....αποριες εξοπλισμου

Δημοσίευση από vegos »

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Διαβασα αυτο που λες, οτι ειναι δυσκολη η τοποθετηση, εδω http://www.xenonhellas.gr/hid/h4-moto.html . Εσυ εχεις βαλει καποιο κιτ? Η καποιος αλλος να μας πει?
Ειναι συνηθες, καποιος να μην βαζει τη μεγαλη σκαλα ? Οποτε αποφευγει εξτρα μηχανισμους καλωδια κ βαρος?

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: fz6 γυμνο....αποριες εξοπλισμου

Δημοσίευση από jskf16 »

Προσωπικα εχω βαλει σε πολλες μηχανες φιλων , αυτο που λες δε γινεται....απο την αποψη οτι αν βαλεις τη μεσαια σκαλα xenon θα υπερ καλυβει τοσο τη μεγαλη σου σκαλα που θα εχεις κανει σωστα τη μιση δουλεια! Επισης μη νομιζεις παλι καποια περιφερειακα του κιτ τα χρειαζεσαι δε γλυτωνεις και πολλα....

Άβαταρ μέλους
achilleas-chalkida
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί 25 Μάιος 2010, 02:35
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: fz6 γυμνο....αποριες εξοπλισμου

Δημοσίευση από achilleas-chalkida »

εχω βαλει στο δικο μου fz6 ντυμενο '08 χενον η μια ειναι Η7 και η αλλη ειναι Η4 (απο μαμα)που ειναι μεγαλη/μικρη η yamaha εχει μια αναμονη (καλωδιο) κατω απο το τεποζιτο που μπορεις να συνδεσεις και τα δυο φωτα να αναβουν με την μικρη .
οσο για εξατμηση εχω acrapovic και εκτος απο θοτυβο(εχουν σιγαστηρες αν θες τους βγαζεις) εχει παρει δυναμομετρημενο 2-3ps και ειδικοτερα χαμηλα
ΑΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΕΧΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΤΑΧΥΝΕ
https://www.youtube.com/watch?v=Zs-zxW6hY20#t=13

vegos
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ 09 Ιουν 2010, 16:06
Επικοινωνία:

Re: fz6 γυμνο....αποριες εξοπλισμου

Δημοσίευση από vegos »

Αχιλλεα ποσο σου κοστισε η διαδικασια του xenon ?

Άβαταρ μέλους
achilleas-chalkida
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί 25 Μάιος 2010, 02:35
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: fz6 γυμνο....αποριες εξοπλισμου

Δημοσίευση από achilleas-chalkida »

επειδη ειναι λιγο περιεργα τα φωτα ειναι ακριβως σαν αυτα που εχει το RX8 MAZDA εχει τεφλον η μια λαμπα στο κελυφος σαν προεκταση εκανα λοιπον παντρεμα απο ιχ ωπου εχει 120euro αλλα υπαρχη και ετοιμο περιπου στην ιδια τιμη ισως λιγο πιο κατω
ΑΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΕΧΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΤΑΧΥΝΕ
https://www.youtube.com/watch?v=Zs-zxW6hY20#t=13

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: fz6 γυμνο....αποριες εξοπλισμου

Δημοσίευση από jskf16 »

vegos έγραψε:Αχιλλεα ποσο σου κοστισε η διαδικασια του xenon ?
...ειναι με φαιρινγκ καμια σχεση με το δικο σου!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης