Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Προστασία, αξεσουαρ-οπτικές βελτιώσεις, φανοποιία
Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από dudukas »

Oι κινεζοι εχουν βελτιωσει τα πραγματα τους τελευταια εγω λεω ναι με κλειστα ματια στην χειροτερη να ξεραθει ποιο γρηγορα απο τον ηλιο απο μια που κανει ενα 100αρικο η να ξεφτυσει το φυμε οποτε κ την περνας ενα ολομαυρο αυτοκολλητο με αλλα 20 ευρω μετα κ εισαι αρχοντας..... :wink: :wink: απλα προσοχη στον τροπο αποστολης να επιλεξεις απλο ταχυδρομειο κ οχι UPS που ειναι κουριερ γιατι θα φας κανα τελωνειο χωρις λογο :wink: :wink: :wink:
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από SoR_gr »

η δικη μου η ζελατίνα (απο οτι εχω κοιτάξει αφιερώνοντας ελαχιστο χρόνο)
δεν εχω καταφέρει να δώ τα μικρά γραμματα να δω τι μαρκα ειναι. την φόραγε το μηχανακι οταν την πηρα.
παιζει ναναι κινέζικη
ωστόσο, απο αερα κοβει κατι πιστυεω (μιας και δν εχω οδηγησει με την μαμα ποτε)
ουτε λυγίζει η τρέμει η τπτ αλλο

(βεβαια εχω βγαλει τις χαζες πλαστικες βιφες που σπανε και εχω παρει βιδες μεταλλικες και λαστιχενια ροδελακια , τις εβαψα μαυρες και ειναι gg)

τωρα σε τελικες ταχυτητες,ποιοτικα δεν εχω προβ, αλλα τελειως σκυμμενος και με φιμε ζελατινα στο κρανος εβλεπα καλα στον δρομο (ηταν και νταλα μεσημερι)

για ενα κομματι πλαστικο στο κατω κατω...κοιτας και το value for money..
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

standgeo
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: Παρ 16 Απρ 2010, 20:28
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από standgeo »

SoR_gr έγραψε: (βεβαια εχω βγαλει τις χαζες πλαστικες βιφες που σπανε και εχω παρει βιδες μεταλλικες και λαστιχενια ροδελακια , τις εβαψα μαυρες και ειναι gg)

τ
Οι πλαστικες ειναι πλαστικες για λογους ασφαλειας. Ακριβως για να σπανε σε περιπτωση, ο μη γενοιτο, ατυχηματος και να φευγει η ζελατινα χωρις να γινεται επικινδυνη για τον οδηγο. :wink:

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από jskf16 »

Ακριβως , και καλυτερα να τις αντικαταστησεις με τις πλαστικες!!!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από SoR_gr »

χμμμ η αληθεια ειναι οτι οσο ζεις μαθαίνεις...αλλα ρε παιδι μου... σπανε και γίνεται ενοχλητικο... θα δω τι μπορω να κανω..
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

jim_fazer
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ 20 Μάιος 2012, 08:46
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από jim_fazer »

dudukas έγραψε:στην χειροτερη να ξεραθει ποιο γρηγορα απο τον ηλιο απο μια που κανει ενα 100αρικο η να ξεφτυσει το φυμε οποτε κ την περνας ενα ολομαυρο αυτοκολλητο με αλλα 20 ευρω μετα κ εισαι αρχοντας
Θεωρητικα δεν πρεπει να ξεφτυσει γιατι δεν ειναι ντυμενη αλλα κατασκευασμενη απο φιμε πλαστικο...Λεμε τωρα :lol:

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από SoR_gr »

μπορω να πω οτι δεν κοιμήθηκα ολο το βράδυ επειδή το σκεφτόμουν... (και όταν εβρισκα λίγο ελεύθερο χρόνο εσβηνα στο ουισκι τα δικα της τα σημάδια....)

πόσο μπορεί να σε βλάψει η ζελάτινα σε περίπτωση ατυχήματος...είναι ήδη η κακια στιγμή... εισαι ήδη εκτεθειμένος απο παντού...και τωρα.. κατα ποσο 6 βιδες μικρες βιδομένες σε ψευτοπλαστικα..ποσο θα μπορέσουν να κρατήσουν...(απο την αλλαη για να βάζουν πλαστικές για καποιο λόγο θα γινέται...
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από jskf16 »

Δε το λεω για να τρομοκρατησω , η ζελατινα μπορει πολυ ευκολα να λειτουργησει ως <<λαιμητόμος>> :shock: ...σε ενα πεσιμο απο τα πρωτα που θα φυγει ή εστω να απελευθερωθει απο τη θεση της ειναι η ζελατινα.Και στη πιστα ακομα θα το δεις , και σε διοδια να δεις...που εχουν τυχει παμπολα περιστατικα που η μπαρα πεφτει πανω στη ζελατινα για χ ψ λογους και ευτυχως αντι να θρυματιζεται ή οτι αλλο αποκολλιέται εντελως απο τη μηχανη!!

Δε σου εχει συμβει για αυτο σου κανει εντυπωση και δε το ευχομαι σε κανενα, πολλοι πανε και τις βγαζουν απο αισθητικης μεριας αλλα και αντοχης με αλουμινιου , ergal ή μεταλλικες.Λαθος για εμενα.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από SoR_gr »

καλα ναι , δεν διαφωνω... ισα ισα που καλα κανεις και αναφερεις το σωστο..
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
Soryats
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Κυρ 27 Σεπ 2009, 14:30
Model: -
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΑΓΧΙΑΛΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από Soryats »

jskf16 έγραψε: η ζελατινα μπορει πολυ ευκολα να λειτουργησει ως <<λαιμητόμος>> :shock: .
ουπσ..!! δεν το ηξερα και ουτε το ειχα φανταστει !! εγω που αλλαξα την ζελατινα, εβαλα τισ παλιεσ βιδεσ που ειχε. ουτε που κοιταξα τι ηταν !!

Άβαταρ μέλους
strofakias
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2011, 12:01
Model: -
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από strofakias »

σε σχεση με την puig τη λεει?απο θεμα αερα για S2
σημασια δεν εχει ο ο προορισμός.....
αλλα το ΤΑΞΊΔΙ

jim_fazer
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ 20 Μάιος 2012, 08:46
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από jim_fazer »

jim_fazer έγραψε:Ποσο ''κινεζια'' μπορει να ειναι ???
http://www.ebay.co.uk/itm/D-Bubble-Wind ... 3f1a1892ac
Να ρισκαρω τα 20 ευροπουλα ?
Μετα απο αναμονη περιπου 2 μηνων και αφου χαθηκε η πρωτη στον δρομο :roll: ,ηρθε επιτελους η ζελατινα μου +:Applause=+:=D>
Ο πωλητης αν και Κινεζος απαντησε σε ολα μου τα μηνυματα σε αψογα Αγγλικα.
Οταν δεν παρελαβα την πρωτη με ρωτησε αν θελω τα χρηματα μου πισω ή αν θελω να μου την ξαναστηλει :D :D :D .
Την ξαναστηλε και τελικα την παρελαβα σημερα !
Σαν πρωτη εντυπωση ειναι πολυ καλη. Φυσικα δεν ειναι double bouble οπως εγραφε (και σιγα μην ηταν με 22 ευρω που εδωσα)αλλα ειναι μια πολυ αξιοπρεπης φιμε ζελατινα σχεδον ιδιο μεγεθος με την μαμισια.
Αν δεν θελετε κατι ψηλοτερο αλλα απλα μια φιμε ζελατινα ειναι αψογη.
Τον πωλητη τον συνιστω ανεπιφυλακτα αν και τον φοβηθηκα λιγο στην αρχη.
Φωτογραφιες προσεχως.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από SoR_gr »

αν δοκιμάσεις να οδηγήσεις με λίγο μεγαλύτερη ζελατινα θα εντυπωσιαστείς.

βέβαια μιας και άλλαξες τώρα δεν κοιτάς να πάρεις αυτήν την προέκταση που βάζουν στα βστρομ ??

δεν λεω απο τη μαμα η φιμέ ειναι πολύ πιο όμορφη στο μηχανακι
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
Jericho
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Δευ 27 Ιουν 2011, 20:39
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Chania - Crete - Greece
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από Jericho »

Συγκρίνοντας τη Fabbri με την Puig double bubble ποια έχει καλύτερη ανεμοκάλυψη ?

Επίσης επειδή σκέφτομαι για dark smoke, βλέπεις από μέσα καθόλου ή είναι τελείως μαύρη ?
Εικόνα

Το να πονείς και να το λες,
αυτός δεν είναι πόνος,
μα να χαλά το ABS
και να στενεύει ο δρόμος...

Άβαταρ μέλους
lefteris489
Δημοσιεύσεις: 511
Εγγραφή: Παρ 02 Δεκ 2011, 18:50
Model: Tiger
Model year: 2012
Επικοινωνία:

Re: Ζελατίνα για φαίρινγκ S2

Δημοσίευση από lefteris489 »

Δεν ξέρω για την puig, πάντως εγώ με την fabri είμαι πολύ ευχαριστημένος....πολύ καλή κάλυψη και ωραία εμφανισιακά(αν και υποκειμενικό)...
dark smoke έχω και εγώ, μια χαρά βλέπεις τη μέρα.... :/abwave::)
Κοίτα εκεί που θες να πας.....αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες