'Angel Eyes'

Οτι αφορά τα ηλεκτρικά μέρη , ηλεκτ/κες εγκαταστάσεις
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Gorgino
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ 02 Ιαν 2017, 20:34
Model: FZ6
Model year: 2004
Επικοινωνία:

'Angel Eyes'

Δημοσίευση από Gorgino »

Έχω βρει angel eyes να βάλω στην μηχανή αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω να ανάβουν και τα δύο φανάρια μικρή-μεγάλη σκάλα.
Έψαξα στο ίντερνετ να βρω κάποιον να μου τα περάσει και να κάνει και την εξής πατέντα αλλά τζίφος... ξέρετε κανέναν που να μπορεί να κάνει αυτήν την μετατροπή και φυσικά την τοποθέτηση;

ή μήπως να το κάνω μόνος μου;;

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από theovivad »

Για να γνωρίζεις, αν τοποθετήσεις angel eyes θα πρέπει ν ανοίξεις το φωτιστικό εσωτερικά και να βάψεις τους καθρέφτες σε μαύρο χρώμα... Δέσμευση!!!...Ψάξτο καλά και... βάλε κάτι ποιοτικό...

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από jskf16 »

...υπαρχουν εδω μεσα αναρτησεις!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από SoR_gr »

μπορεί να σε βοηθήσει το παρακάτω λινκ

http://www.fazerclub.eu/forumx/viewtopi ... =projector

ρίξε μια ματιά μήπως υπάρχει κάτι πιο αναλυτικό ή στείλε πμ στον ALIEN μήπως μπορεί να σου στείλει τις φωτο αν δεν εμφανίζονται
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
Gorgino
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ 02 Ιαν 2017, 20:34
Model: FZ6
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από Gorgino »

theovivad έγραψε:Για να γνωρίζεις, αν τοποθετήσεις angel eyes θα πρέπει ν ανοίξεις το φωτιστικό εσωτερικά και να βάψεις τους καθρέφτες σε μαύρο χρώμα... Δέσμευση!!!...Ψάξτο καλά και... βάλε κάτι ποιοτικό...
Όχι όχι και μάλιστα αυτό ήθελα να κάνω αλλά τα περισσότερα που είδα, και στον δρόμο, και στο ίντερνετ ήταν με "καθρέπτη" και όχι μαύρα βαμμένα και άλλαξα γνώμη γιατί μου άρεσε περισσότερο. Δεν ξέρω αν φταίει κάπου ή αν ενοχλεί τον απέναντι αλλά οπτικά ήταν όμορφο. Όπως και να χει δεν είναι αυτό που με δυσκολεύει.... Τώρα για το φάρδεμα έχει να κάνει ανάλογα με το τι angel eyes θα αγοράσω αλλά όπως και να χει και εδώ δεν είναι αυτό που με δυσκολεύει παρά το αν θα βρω βάσεις για να στερεωθεί,
SoR_gr έγραψε:μπορεί να σε βοηθήσει το παρακάτω λινκ

http://www.fazerclub.eu/forumx/viewtopi ... =projector

ρίξε μια ματιά μήπως υπάρχει κάτι πιο αναλυτικό ή στείλε πμ στον ALIEN μήπως μπορεί να σου στείλει τις φωτο αν δεν εμφανίζονται

Μιλάμε για ζόρικη πατέντα,, έχει έτοιμο φανάρι, μαύρο με angel eyes αλλά και πάλι θέλει να ασχοληθείς δεν είναι βάλε-βγάλε,,, συν ότι θέλω να ανάβουν και τα δύο άρα πάμε σε ηλεκτρολόγο σίγουρα,,τώρα,,το θέμα είναι ποιος κάνει τέτοιο???

Έχετε κανέναν να μου προτείνεται;; Απο οπουδήποτε στην Ελλάδα δεν με ενδιαφέρει (κατα προτίμηση βόρεια,,,λέω τώρα,, αν γνωρίζετε δυο-τρεις... :P )

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από theovivad »

Gorgino στην παραπάνω σου απάντηση, όσον αφορά το βάψιμο του καθρέφτη, θα ήθελα να σου πω ότι τα angel eyes είναι από μόνα τους ένα πλήρες φωτιστικό. Είναι xenon φωτισμός με δικό του λαμπτήρα και κυρτό προτζέκτορα, δεν χρειάζονται καθρέφτη για την αντανάκλαση και την διάχυση του φωτισμού. Και αισθητικά το αποτέλεσμα του φωτισμού με μαύρο καθρέφτη θα είναι εντυπωσιακό. Έχω βάλει στο δικό μου.
Σε άλλη περίπτωση βάλε xenon απλά και θα έχεις πάλι έντονο φωτισμό χωρίς ν ανοίγεις και να βάφεις τπτ.

...μια φώτο από το δικό μου
Εικόνα

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από pilotos7 »

Αγγελοματο χωρις να βαφτει ο καθρεπτης μαυρος ειναι σαν βαφλα χωρις μερεντα.

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από theovivad »

Σήμερα το απόγευμα έκανα μια μικρή βόλτα και μετά το πήγα για πλύσιμο... τι το θελα το πλύσιμο!!!
Τα μάτια του αγγέλου καπούτ! Ανάβει μόνο το φόντο και από τα δύο δαχτυλίδια το ένα... και τα δυο xenon καθόλου... εκεί που είναι τα balance πήγε νερό... το φύσηξα αλλά τίποτα... Τα έκαψα λέτε?

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από lyon »

Koιταξε μηπως εχει καει καποια ασφαλεια,
αλλα νωριτερα ανοιξε τις φισες απο τα μπαλαστ να δεις αν εχουν παρει υγρασια.
Μην ξεχνας οτι η ταση που φευγει απο τα μπαλαστ προς τις λαμπες αγγιζει τα 22-23.000 βολτς.
Δεν χρειαζεται να πεσει νερο, ακομα και με μπολικη υγρασια θα μπορουσαν να βραχυκυκλωσουν
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: 'Angel Eyes'

Δημοσίευση από theovivad »

Θα το δω σήμερα... (αν προλάβω). Δεν είχε υγρασία, νερό είχε. Οπότε καταλαβαίνεις. Θα το πάω σ αυτόν που τα πέρασε να τα τοποθετήσει καλύτερα. Δεν μου άρεσε αυτή η "μακαρονάδα" από καλώδια που είδα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρολογικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες