καίγεται το φως του στοπ

Οτι αφορά τα ηλεκτρικά μέρη , ηλεκτ/κες εγκαταστάσεις
Απάντηση
marinosfz6cook
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ 07 Φεβ 2016, 21:28
Model: FZ6
Model year: 2005
Επικοινωνία:

καίγεται το φως του στοπ

Δημοσίευση από marinosfz6cook »

Παιδιά εδώ και καιρό μου κάνει νερά η μηχανή μου έχει καεί το φως του στοπ και τρεμοπαιζει το φως της πινακίδας και μετά από καιρό κάηκε η μικρή σκάλα και όταν την άλλαξα αντέξε τρεις μέρες και ξανακαηκε

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: καίγεται το φως του στοπ

Δημοσίευση από jskf16 »

1ον , κοιτας να μην εχει κραδασμους το φαναρι μπρος ή πισω για καποιο λογο , οι κραδασμοι καινε τη λαμπα.

2ον , παιρνεις λαμπες καλης ποιοτητας και οχι απο βενζιναδικο (...μονο για ωρα αναγκης).

3ον , τη καλωδιωση αν και αν ειχε προβλημα θα σου εκαιγε την ασφαλεια!

....αυτα , μετα βλεπουμε!

marinosfz6cook
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ 07 Φεβ 2016, 21:28
Model: FZ6
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: καίγεται το φως του στοπ

Δημοσίευση από marinosfz6cook »

Το θέμα είναι ότι δεν πήρα φθηνή λάμπα το πήγα σε μάστορα και τίμιο κιόλας άνθρωπο αλλά βρήκα ότι ο προηγούμενος που την είχε έκανε μια πατέντα για να δώσει ρεύμα στην μπαγκάζιερα οπότε τράβηξε καλώδιο από πίσω από την μπαταρία αλλά δεν το τελείωσε και απλά εγώ το άφησα για να το κάνω πιο μετά υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτό αλλά έχω ψάξει λίγο και γενικά τα fazer έχουν αναφερθεί γιαυτό το πρόβλημα της λάμπας του στοπ

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: καίγεται το φως του στοπ

Δημοσίευση από jskf16 »

Ναι , αλλα τωρα μας λες αλλα , περι καλωδιωσεων και ..... , δωσε μας ολη την πληροφορια αλλιως δεν εχει νοημα να γραφουμε! Απο εκει και περα κανε ενα τσεκ αυτα που σου ειπα , ευκολο ειναι , κοιτα αυτα που λες και εσυ , γιατι θεμα δεν εχουν με το στοπ απο οσο ξερω!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρολογικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες