Θορυβος απο κιβωτιο

Οτι αφορά το σύστημα φρένων τακάκια-δίσκοι, σωληνάκια , σαζμαν , γραναζια-αλυσιδα
christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από christos_____ »

Λιγο που εψαξα ο καραμανωλης είναι Αθήνα.Εγώ είμαι θεσσαλονίκη.Οποτε και απο τη λέσχη λιγο δυσκολο να ερθω.Αν καποια στιγμή κατεβω θα το πάω από εκει αν δεν εχω βγαλει ακρη μεχρι τότε.

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από christos_____ »

Τελικα βρεθηκε η βλάβη.Αφου εσφηξαν οτι βιδα υπηρχε στο μηχανακι γιατι ηταν ολεσ λασκα μειωθηκε ο θορυβος που εκανε.Και τελικα είναι το γραναζι της πρώτης.Σαν το συγχρωνιζε που εχει το σασμαν του αυτοκινητου.Εκεινο εχει κενο.Ο μηχανικος μου είπε να μην το πειραξω γιατι είναι ανεπαισθητο και το κανουν σχεδον ολα τα μηχανακια.Πραγματι πλεον μετα που εσφιξαν ολες η βιδες δεν το καταλαβαινω.

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από Solomon »

Πολύ ωραίος όλα καλά λοιπόν ευχαριστούμε για το feedback

Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από manos_mas »

Ανθρωποι που εχουν fazer και εχουν ζησει με αυτο ξερουν οτι ειναι κατι πολυ συνηθισμενο φαινομενο αυτο. To Fazer δεν φημιζεται για το μαλακο και γλυκο σαζμαν αλλα για σαζμαν ξερο και σκληρο. Πηγαινε λοιπον στον "μαστορα" που ηθελε να λυσει σαζμαν για ρουλεμαν και πες του το.

sakisart
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ 28 Οκτ 2015, 14:21
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από sakisart »

christos_____ έγραψε:Λιγο που εψαξα ο καραμανωλης είναι Αθήνα.Εγώ είμαι θεσσαλονίκη.Οποτε και απο τη λέσχη λιγο δυσκολο να ερθω.Αν καποια στιγμή κατεβω θα το πάω από εκει αν δεν εχω βγαλει ακρη μεχρι τότε.
Στη Θεσσαλονίκη πολύ καλός μηχανικός ειναι ο Μερεμετσάκης είναι και αντιπρόσωπος. Μένω επαρχία τελευταία β.Ελλάδα αλλά μάλλον εκεί θα ξαναπάω στο επόμενο servive και ό,τι βοήθεια και ερωτήματα χρειαστείς θα σε βοηθήσει (όσο είναι εφικτό) και από το τηλ.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από SoR_gr »

όταν λες όλες τι βίδες... μπορεί να διευκρινίσεις; πχ τις βίδες του γραναζιού; όλες τις βίδες τις μοτο;
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από christos_____ »

Ολες τισ βιδες της μοτο.Ψαλιδιου, υποπλαισιο βασεις κινητηρα.Ολα

NickVr
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ 06 Απρ 2019, 13:16
Model: FZ6
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από NickVr »

Επειδή έχω και εγώ το ίδιο θέμα τελικά έβγαλες άκρη τι μπορεί να είναι? Είναι τελικά το μπροστά γρανάζι ή η ασφάλεια του?

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Θορυβος απο κιβωτιο

Δημοσίευση από SoR_gr »

Ο καραμανωλης ειναι στην πειραια, γουγλαρε γιαμχα καραμανωλης

Η λεσχη ειναι ταυγετου 107 αθηνα (συνορα με γαλατσι) βαλε στο γουγλε μαπς fazerclub!
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φρένα-Μετάδοση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες