fz6 s2 χωρίς abs???

Οτι αφορά το σύστημα φρένων τακάκια-δίσκοι, σωληνάκια , σαζμαν , γραναζια-αλυσιδα
Απάντηση
ntontos
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί 22 Δεκ 2015, 00:42
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

fz6 s2 χωρίς abs???

Δημοσίευση από ntontos »

Καλησπέρα παιδιά ανοιγβ αυτό το θεμα διότι δεν βρήκα κάτι ανάλογο!
Πριν 3 μηνες περίπου αγορασα ενα fz6 s2 μοντέλο του 08 αλλα χωρίς abs!
Στο Wikipedia απο ότι εχω διάβασει το s2 βγαίνει με στανταρ abs στον εξωπλισμο του!
Φίλος βέβαια μου πε δεν ίσχυει κάτι τέτοιο το abs ειναι extra σε αντιπροσωπία...
Να ενημερώσω ότι το μηχανάκι είναι με τα μουτρα του s2 καντράν και φτερό και επίσης πάνω στο ντεποζιτο είναι βερνικωμενο το s2αυτοκόλλητο νομίζω αλλα με την αφή καταλαβαίνεις το βερνίκι!
Γνωρίζεται αν το s2 βγαίνει και χωρίς abs??
Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Άβαταρ μέλους
socrates fz6s2
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 02:42
Model: -
Τοποθεσία: Δάσος Χαϊδαρίου
Επικοινωνία:

Re: fz6 s2 χωρίς abs???

Δημοσίευση από socrates fz6s2 »

Βεβαιότατα κι έβγαινε χωρίς abs.. ακριβώς αυτό το μοντέλο έχω εγώ! Και παρόλη την αναμφισβήτητη αξία του, προσωπικά δεν μου "έλειψε" ποτέ ως τώρα (ευτυχώς)! :wink:
Επίσης έχω γλυτώσει όλα τα .. προβλήματα του abs, καθώς όπως λένε: ότι δεν υπάρχει .. δεν χαλάει.. :/abwave::)
Η αξία ενός ανθρώπου φαίνεται: όχι από τον τρόπο που φέρεται σε αυτούς που έχουν κάτι να του προσφέρουν .. αλλά, από τον τρόπο που αντιμετωπίζει αυτούς από τους οποίους δεν έχει τίποτα να περιμένει ..!!..

The Great
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Τετ 04 Οκτ 2006, 14:48
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: Aθηνα-Αιγαλεω
Επικοινωνία:

Re: fz6 s2 χωρίς abs???

Δημοσίευση από The Great »

+1
Οπως στα λεει ο Σωκρατης..
Και εγω μια απο τα ιδια... S2 χωρις ΑΒS..
Δεν ξερω τωρα αν ειναι standar..αλλα οταν το πηρα εγω ηταν +6ή7 κατοσταρικα...
Απ'οτι καταλαβα αγχωνεσαι αν ειναι γνησιο S2... οποτε.. don't worry!
Καλα χλμ με το εργαλειο... 8)

ntontos
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί 22 Δεκ 2015, 00:42
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: fz6 s2 χωρίς abs???

Δημοσίευση από ntontos »

Καλημέρα και χρόνια πολλά!
Η αλήθεια είναι πως είχα μπει σε αμφιβολία αν όντως ηταν s2 για την μηχανή αλλα πρόσφατα φίλος με mt09 μου πε ακριβώς το ίδιο ότι κάποιοι δεν το γουσταρουν το abs έτσι η yamaha μέχρι και το mt09 το βγάζει χωρίς abs.
απλα παίζει γύρω στο 1000αρικο κάτω.
Προσωπικά έχω οδηγήσει το fz6 με αbs φίλου και και το φρενάρισμα ειναι εξίσου καλο και στα δύο απλα δεν ξέρω τι παίζει αν εχω πολλά χλμ μέσα τι παίζει....

Άβαταρ μέλους
socrates fz6s2
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 02:42
Model: -
Τοποθεσία: Δάσος Χαϊδαρίου
Επικοινωνία:

Re: fz6 s2 χωρίς abs???

Δημοσίευση από socrates fz6s2 »

Μην ψαρώνεις από τα τιμολογιακά τερτίπια (με τα 700€ - 1.000€ πάνω ή κάτω).. η μηχανή είναι s2/98hp.. απλά δεν έχει abs..
Φυσικά και φρενάρουν το ίδιο καλά και βέβαια δεν θα καταλάβεις καμία διαφορά στο 99,9% των περιπτώσεων..
Το abs θα σου χρησίμευε μόνο σε φρενάρισμα-κοκκάλωμα υπερπανικού 1 φορά στα 10 χρόνια.. καλό είναι να υπάρχει για τη 1 έστω αυτή φορά, αλλά πρακτικά.. μην τρελαίνεσαι.. να το χαρείς, να το μάθεις καλά κι αν οδηγείς με σύνεση δεν θα χρειαστείς το abs κι ούτε ποτέ θα σου μπλοκάρει!
Καλές γιορτές ..!!.. :/abwave::)
Η αξία ενός ανθρώπου φαίνεται: όχι από τον τρόπο που φέρεται σε αυτούς που έχουν κάτι να του προσφέρουν .. αλλά, από τον τρόπο που αντιμετωπίζει αυτούς από τους οποίους δεν έχει τίποτα να περιμένει ..!!..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φρένα-Μετάδοση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες