Αλλαγή λαδιών και τσιμούχες μπροστινού

Αποριες που αφορούν τις αναρτήσεις.
Απάντηση
Ioannis_75
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιουν 2022, 06:35
Model: FZ6
Model year: 2006
Επικοινωνία:

Αλλαγή λαδιών και τσιμούχες μπροστινού

Δημοσίευση από Ioannis_75 »

Καλημέρα στην ομάδα. Άσχετος με τα μηχανικά πέρασα ΚΤΕΟ προχτές το Fazer μου 2006 (το γυμνό) και με προβλημάτισε/τρόμαξε ο μηχανικός λέγοντας μου ότι πρέπει να αλλάξω τσιμούχες άμεσα και ότι ξερνάνε το λάδι τους κι ότι είναι πολύ επικίνδυνο να οδηγώ με τις υπάρχουσες διότι υπάρχει κίνδυνος πτώσης.
Ερώτηση: Μπορεί να ισχύουν όλα αυτά και αν ναι έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό/έμπιστο μηχανικό και επίσης εάν γνωρίζετε το πόσο θα μου κοστίσει αυτή η εμπειρία;
Σας ευχαριστώ για την υπομονή σας και συγνώμη εαν μακρηγορώ.

Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή λαδιών και τσιμούχες μπροστινού

Δημοσίευση από AndStuff »

Φυσικα και ισχυει αυτο που σου ειπε. Πολυ χαρακτηριστικο αν κανεις πολλες σουζες ειδικα :lol:
Αν χανεις λαδια, περα απο το οτι δεν εχεις καλη αποσβεση στο πηρουνι, ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι να πεταχτουν/κυλισουν στα φρενα σου, και μετα απλα δεν εχεις φρενα +:Shame on you=+:[-X

Αν βρισκεσαι Αθηνα, θα βρεις τη Yamaha Καραμανωλης στον Πειραια, τον προτεινουμε ανεπιφυλακτα. Βεβαια η επισκευη μπροστινων ειναι μια σχετικα απλη διαδικασια, αρα οποιοσδηποτε μηχανικος θα μπορει να στην κανει. Σαν κοστος, αν δε κανω λαθος πρεπει να ειναι κοντα στο 100ρικο, αλλα μη το δενεις.


Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή λαδιών και τσιμούχες μπροστινού

Δημοσίευση από SoR_gr »

Ειναι κ ευκαιρια για μια ποιοτικη αναβαθμιση σε ελατηρια ολινς που παιζουν στο 150αρι.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες