Εργαλειο ρυθμισης πισω αναρτησης.

Αποριες που αφορούν τις αναρτήσεις.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Εργαλειο ρυθμισης πισω αναρτησης.

Δημοσίευση από AndStuff »

Χαιρετιζω το λαο.
Στο σαπισμα της κλεισουρας, αναζητω καποιον κοντα στα μερη μου (Πειραια/Μοσχατο/Καλλιθεα) που να μπορει να μου δανεισει το εν λογω εργαλειο, να παιξω λιγο με την καλη μου. Δυστυχως ο προηγουμενος κατοχος δεν ειχε την εργαλειοθηκη του, και οι σπιτικες πατεντες δεν παιζουν...

Ο περιορισμος των περιοχων ειναι καθαρα για να μπορω να κινηθω με ποδηλατο για να παραλαβω!

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Εργαλειο ρυθμισης πισω αναρτησης.

Δημοσίευση από Solomon »

Για να βοηθήσω "γαντζοκλειδο" λέγεται το εν λόγω εργαλείο

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εργαλειο ρυθμισης πισω αναρτησης.

Δημοσίευση από christos_____ »

Με μια γκαζοτανάλια θα κάνεις τη δουλεία σου. Και εγώ πριν αλλάξω την ανάρτηση και βάλω aftermarket δεν είχα το γνήσιο εργαλείο οπότε με μια γκαζοτανάλια (knipex ηταν η δική μου λόγο δουλειάς είχα τετοιο εργαλείο) και είναι ακριβώς το ίδιο. Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου θα το καταφέρεις να το κάνεις και δεν χρειάζεσαι ούτε κλειδί γνήσιο ούτε τίποτα

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εργαλειο ρυθμισης πισω αναρτησης.

Δημοσίευση από SoR_gr »

θυμαμαι στο μαμα αμορτιστερ ηθελα 2ο ατομο να κραταει τη μηχανη οσο εγω θα γυρναγα το γάτζο. Τώρα με τη γκαζοτανάλια πως το κατάφερες ρε άνθρωπε;;;; <>3
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

christos_____
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2014, 15:45
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Εργαλειο ρυθμισης πισω αναρτησης.

Δημοσίευση από christos_____ »

το έβαλα στο διπλό πέρασα τη γκαζοταναλια από το κενό που έχει λίγο κάτω απ τη σέλα ανεμσα στο πλαστικό δίπλα από την κλειδαριά της σέλας δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις πιο σημείο λεω έπιασα το ρυθμιστή με την γκαζοταναλια κ το γύρισα. πολύ απλό ήταν

Άβαταρ μέλους
AndStuff
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Τετ 29 Ιαν 2020, 23:58
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: Εργαλειο ρυθμισης πισω αναρτησης.

Δημοσίευση από AndStuff »

Δυστυχως εχω το μοντελο με το ABS, και καποιες ασφαλειες εχουν μεταφερθει εκει που κανονικα υπηρχε το κενο για το γατζοκλειδο, με αποτελεσμα ο χωρος να ειναι πολυ περιορισμενος για να περασει γκαζοταναλια :(

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Εργαλειο ρυθμισης πισω αναρτησης.

Δημοσίευση από SoR_gr »

λευτέρη, πρεπει να θυμηθώ όταν πάω στο πατρικό μου να το βρώ. η Ολινς εχει λιγο διαφορετικό γάντζο και πλέον έχω μαζί μου της ολινς το γάντζο!! ελπίζω σήμερα!!!
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης