Αλλαγή λαδιών και τσιμούχες μπροστινού

Αποριες που αφορούν τις αναρτήσεις.
Απάντηση
djfazer1990
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 20 Ιουν 2013, 13:17
Επικοινωνία:

Αλλαγή λαδιών και τσιμούχες μπροστινού

Δημοσίευση από djfazer1990 »

Καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ. Με αφορμή την αλλαγή ελλαστικών μου λέω να κάνω και ένα σέρβις στις αναρτήσεις. Έχουν αλλαχτεί λάδια και τσιμούχες στο μεγάλο σέρβις στα 32000 χλμ. αν θυμάμαι καλά. Τώρα πια έχει φτάσει 62000 χλμ. και η δεξιά ξύστρα έχει ξεραθεί. Ερωτήσεις: Να αλλάξω και τα ρουλεμάν μην πληρώνω δύο φορές εργασία?Και που να πάω να τα αλλάξω?Στον Σταμάτη πήγαινα αλλά μου έκανε μία στραβή πριν δυο χρόνια και δεν έμεινα ικανοποιημένος οπότε δεν ξαναπάτησα.Πόσα έχετε πληρώσει εσείς?Για την πίσω ανάρτηση να αλλαξω κάτι? Στοιχεία οδήγησης: Μέσα στην πόλη κυρίως για δουλειές & βόλτες και 1-2 το πολύ ταξιδάκια το χρόνο, λίγα χιλλιόμετρα ανά χρόνο (5000-6000 χλμ.)Αναβάτης οδηγός 65 κιλά, συνοδηγός 45 κιλά.

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή λαδιών και τσιμούχες μπροστινού

Δημοσίευση από Solomon »

Καλή η προληπτική συντήρηση αλλά ίσως υπερβάλλεις λίγο για τα ρουλεμάν. Οκ τα λάδια και οι τσιμουχες , δηλαδή μόνο για την μία ξύστρα δεν αξίζει τα άλλαζεις όλα φθηνά είναι. Αλλά για τα ρουλεμάν έχεις θέμα, σου κάνει κάτι,σκαλωνει έχει ασάφειες κλπ? Όχι ότι είναι ιδιαιτέρως ακριβά αλλά άμα δεν έχουν θέμα why? Ανάρτηση πίσω δεν παίρνει σέρβις ή επισκευή. Αν δε σε καλύπτει αλλαγή, αλλά επειδή είστε πολύ ελαφριοι και οι δύο δεν τρώει καθόλου ζόρια. Μαγαζί να σου σύστησω δεν εχω

djfazer1990
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 20 Ιουν 2013, 13:17
Επικοινωνία:

Re: Αλλαγή λαδιών και τσιμούχες μπροστινού

Δημοσίευση από djfazer1990 »

ρουλεμαν μου είχε πει ο σταμάτης ότι θα χρειαστώ...άλλωστε δεν εχουν αλλαχτεί και ποτέ...κι αν ειναι σε ένα χρόνο να τα αλλαξω προτιμω να τα αλλαξω τώρα να μην πληρωνω διπλή εργασία

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες