Πρόταση ανάρτησης

Αποριες που αφορούν τις αναρτήσεις.
Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από SoR_gr »

Roy, παίζει ρόλο και η κατάσταση της ανάρτησης σου... πόσα χλμ έχει κάνει...

η δική μου είναι στο 7 /100kg 1,88..
H ρυθμιση της ανάρτησης εχει να κάνει και με το πως θες το μηχανάκι, οδήγηση πόλης ή Ε.Ο.
η καλύτερη λύση είναι μια after market :-p (εκεί οδεύω....)
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Roy-D
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2016, 14:39
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από Roy-D »

Κοίτα δεν έχω και τρελή εμπειρία για να σου πω την μαύρη αλήθεια αλλά μου φαίνεται και λίγο σκληρή αλλά μου είναι κομπλέ σαν αίσθηση. Το μηχανάκι έχει 40.000 χλμ και όλα φαίνονται να είναι σε άψογη κατάσταση.
σίγουρα σε αφτερμαρκετ και μια καλη ρύθμιση θα αλλάξει όλη η μηχανή αλλά αν δεν χαλάσει δε σκοπεύω να αλλάξω το οτιδήποτε! Εδώ σκέφτομαι να βγάλω το pipercross φίλτρο και να βάλω το μαμά..! Χεχε!
Επίσης να σου πω πως αν και κινουμαι εντός Αττικής οι περισσότερες διαδρομές είναι μέσω Ε. Ο!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από SoR_gr »

Κι εγω σιγα σιγα (με τα χλμ) την εσφιγγα... Εχω περιπου τα διπλασια χλμ απο εσενα κ την εβαλα στο 7 μεχρι να την αλλαξω...
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Roy-D
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2016, 14:39
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από Roy-D »

Εγώ ένα μήνα το έχω σχεδόν και ο προηγούμενος το είχε στο 6. Τώρα σε σχέση με το bandit που είχα είναι σίγουρο πιο σκληρό και πιο σταθερό το μηχανάκι λίγο το μπροστινό δεν μου φαίνεται τόσο άμεσο αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου. Μπροστά έχει ohlins ελατήρια αλλά μου φαίνεται μαλακό. Ίσως να θέλει λαδακια.

Roy-D
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2016, 14:39
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από Roy-D »

Για να μην ανοίγω νέο θέμα.. Άλλαξα λάδια στο μπροστινό όπως και ξυστρες και τσιμουχες επίσης άλλαξα και ρουλεμαν τιμονιού.. Στριβω πολύ καλύτερα και έχω καλύτερη αίσθηση σίγουρα... Απλά είχα παρατηρήσει πως όταν ήμουν σε σαθρο έδαφος ή σε λακουβιτσες και παταγα φρένο χοροπηδουσε όλο το μπροστινό.(αίσθηση σαν να έχω ABS έντονα όμως) Τώρα με όλες αυτές τις αλλαγές το κάνει λιγότερο αλλά το κάνει. Ρώτησα στην kshock και είπαν ότι είναι από τον δρόμο αλλά ποτέ δεν το είχα δει σε άλλη μηχανή μου αυτό το τρεμουλο ανεξαρτήτως κατάστασης δρόμου.. Να πω πως λύθηκε όλο το μπροστινό και ελεχθηκαν τα πάντα!

kitsos83
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2012, 14:07
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από kitsos83 »

αυτο νομιζω σε ολα το κανει.τοχω ρωτησει και στο επισημο συνεργειο το γνωστο στο πειραια και μου ειπε ειναι απο τισ δαγκανες-τακακι δεν ειναι κατι ανησυχητικο..

Roy-D
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2016, 14:39
Model: FZ6 S2
Model year: 2008
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από Roy-D »

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση γιατι θα ξεκινουσα κυνηγι μαγισσων και τωρα ειχα εστιασει σε τακακια, οχι οτι θελουν αλλαγη!!! Απλα τα εκανα ολα αυτα μαζι με μεγαλο σερβις λαδια,φιλτρο μπουζι ελγχους κτλ και τσεκαρισμα βαλβιδων που ευτυχως δεν ηθελαν και καυσαναλυση.οπως καταλαβαινετε μεχρι τελος του μηνα θα περιμενω για συσσιτιο..!!!!

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από SoR_gr »

έχει κάποιος εύκαιρο τον κωδικό της πισω ανάρτησης ohlins που φοράει το fz6 ? εψαξα καμια 9-10 σχετικές σελίδες αλλα δεν το βρήκα +:Brick wall=+:](*,)
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από jskf16 »

Για το S2:
-YA 723 S46HR1C1 , δοχεια συμπιεσης , προφορτιση εξωτερικα , αποσβεση ολα ρυθμιζομενα κ.τ.λ....
-ΥΑ 403 S46ER1 , ακριβως οπως την εργοστασιακη!
:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση ανάρτησης

Δημοσίευση από SoR_gr »

θενκ γιου
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες