καμία πρόταση για λάδια μπροστινών FZ6?

Αποριες που αφορούν τις αναρτήσεις.
Άβαταρ μέλους
gkaravid
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί 28 Απρ 2009, 15:22
Model: -
Επικοινωνία:

Re: καμία πρόταση για λάδια μπροστινών FZ6?

Δημοσίευση από gkaravid »

Λοιπόν, εγώ τα έβαλα τελικά τα ohlins μπροστά , με λάδι της Rockoil....
Παρ'ότι ανέβασα ένα κλίκ το ιξώδες σε σχέση με αυτό της μάνας του, το αισθάνθηκα μαλακούλι, αλλά σε καμία περίπτωση το ίδιο με πριν, συμπεριφέρεται διαφορετικά ασυζητητί...
Σε πρόσφατη βολτίτσα (~311χλμ), έμεινα πολύ ευχαριστημένος, δίνει την αίσθηση πως ο τροχός μένει πάντα κολλημένος στον δρόμο και συμπεριφέρεται πολύ όμορφα, καθώς η κίνησή του είναι εντελώς smooth σε σχέση με πριν....
Είχα όμως σχεδόν την αίσθηση πως ο πίσω τροχός δεν ακολουθούσε πιστά...ίσως κουτό που δεν άλλαξα και την πίσω ανάρτηση (άντε βρες λεφτά), ίσως κάτι παίζει με την ρύθμιση και του πίσω....ίσως πάλι και να μου φάνηκε, ούτως η άλλως η συνήθεια του παλιού συστήματος είχε μπει στο πετσί μου....χεχε
Σε γενικά πλαίσια όμως είμαι πολύ ευχαριστημένος, συνιστώ σε όποιον το σκέφτεται αλλαγή και ευχαριστώ σας όλους για τις συμβουλές σας!

Α!, με το νέο ΦΠΑ, μου ήρθαν 120ευρώ τα ελατήρια, 30 τα τσιμουχάκια και λάδι-εργασία ~60 ευρώ.....ένα 200άρι πάνω κάτω όλα μαζί, μέσα έπεσα στον προϋπολογισμό μου...
Γιώργος

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ALIEN-3-
Δημοσιεύσεις: 691
Εγγραφή: Σάβ 21 Αύγ 2010, 03:01
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Re: καμία πρόταση για λάδια μπροστινών FZ6?

Δημοσίευση από ALIEN-3- »

Είχα την εντύπωση ότι τα ελατήρια ohlins έρχονται μαζί με τα λάδια τους +:Think=+::-k
Ευχαριστώ τον θεό και την γυναίκα μου για τα δύο αγγελούδια που μου χάρισαν!

Ασφαλή και άπειρα χιλιόμετρα σε όλους μας !

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: καμία πρόταση για λάδια μπροστινών FZ6?

Δημοσίευση από Vallinor »

Οχι ειναι δικο σου θεμα τι θα βαλεις.. εγω εβαλα ακριβως τα ιδια με αυτα που λεει ο απο πανω σου :) και εχει αψογο αποτελεσμα
Live for nothing or die for something??

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες