Ελατηρια μπροστινου

Αποριες που αφορούν τις αναρτήσεις.
Απάντηση
Vincent_Hanna
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τετ 25 Ιούλ 2007, 11:11
Επικοινωνία:

Ελατηρια μπροστινου

Δημοσίευση από Vincent_Hanna »

Παιδια χαιρετω...
Ειμαι σιγουρος οτι αρκετοι εδω θα εχουν βαλει αλλαξει τα ελατηρια του μπροστινου τους
Επειδη εχω αποφασισει να κανω και γω την μετατροπη αυτη (μαζι με λαδι), γνωριζεται αν υπαρχουν διαφορες μεταξυ ohlins και WP, Hyperpro? Ειναι καποια πιο μ****(/σκληρα, η πιο καταληλα για τουριστικη/σπορ οδηγηση?

Μιλαω για το FZ6

Thanx

ΥΓ. Δεν εψαξα αν υπαρχει παρομοιο ποστ. Αν υπαρχει κλειδωστε το παρον

Άβαταρ μέλους
Sephiroth5
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Τετ 20 Μάιος 2009, 00:56
Model: -
Τοποθεσία: mos espa
Επικοινωνία:

Re: Ελατηρια μπροστινου

Δημοσίευση από Sephiroth5 »

Σε καποιο προηγουμενο ποστ εχουμε γραψει πως αν αλλαξεις τα μπροστινα πρεπει να αλαξεις κ το πισω για να μην αλαξει η γεωμετρια της μηχανης(αν δεν κανω λαθος).
Αρα μεινε με αυτα που εχεις.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
delrules
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Σάβ 19 Μάιος 2007, 13:57
Model: FZ1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ελατηρια μπροστινου

Δημοσίευση από delrules »

Εαν βαλεις τα ελατηρια που προοριζονται για FZ6 και δεν κανεις καμια πατεντα δεν αλλαζεις κατι στην γεωμετρια της μηχανης. Εγω εχω βαλει τα Ohlins μπροστα γυρω στα 150 μαζι με εργατικα και λαδια. Το μπροστινο απο τοτε εγινε αλλο πραμα. Πολυ πιο σταθερο απο οτι με τα μαμα ελατηρια. Γενικα ειναι καλη βελτιωση και λίγα σχετικα λεφτα. Τωρα σε σχεση με WP ή άλλ μαρκα δεν ξερω να σου πω.
Save Your Mind, Listen To Metal..

Μοτοσυκλέτα για ζωή..

Άβαταρ μέλους
HARIS S2
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 17:05
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Ελατηρια μπροστινου

Δημοσίευση από HARIS S2 »

εγω εχω δουλεψει και ohlins και hyperpro, τα ohlins δουλευουνε καλητερα λογο οτι δεν ειναι προοδευτικα οπως τα αλλα δυο (WP και hyperpro).
http://www.youtube.com/watch?v=97DZe27_wTA
καποια κοματια οταν τα ακους, σου ανοιγουν το μυαλο και περναει η ζωη απο μπροστα σου, σε απιστευτες εικονες.............................. και σαν μοτοσυκλετιστης εχω πολλες με καλους ΦΙΛΟΥΣ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες