Booster plug

Οτι αφορα τα μηχανολογικά μέρη του κινητηρα.
Απάντηση
AlejandroFZ6
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 14 Νοέμ 2015, 21:55
Model: FZ6
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Booster plug

Δημοσίευση από AlejandroFZ6 »

Καλησπέρα σε όλους σας :/abwave::) .Ψάχνω έναν τρόπο να γεμίσω τα χαμηλομεσαία κάπως και έπεσε το μάτι μου σε δύο πράγματα. 1ον: Booster Plug (plug and play) 2on Nitro X fuel commander (plug and play). Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι από τα δύο να μου πει μια γνώμη?? +:Think=+::-k +:Think=+::-k .


http://www.ebay.com/itm/BoosterPlug-Yam ... tl&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/NITRO-X-FUEL-CO ... SwWKtUuDWM

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Booster plug

Δημοσίευση από SoR_gr »

Ενδιαφερον...

Βεβαια το 2ο που εστειλες..το νιτρον κατι, κανει για ρ1 οχι για φζ6.
Το 1ο που εστειλες ωραια τα λεει. Θεωρητικα παντα. Αν κ τα διαβασα ολα, δεν ειδα να αναφερει τι αποτελεσματα θαχει. Ενα δηθεν γραμμικο διαγραμμα μονο. Η τιμη του στα 150ε περιπου δεν ξερω αν ειναι καλη η κακη, διοτι δεν ξερω τι θα κερδισω. Σε αντιθεση με ενα φλασαρισμα του μαμα εγκεφαλου που παει γυρω στο 250αρι κ παιρνει γυρω στα 5-8 αλογα ή 9-12 αναλογα τις εξατμες κλπ κλπ (αυτα ειπαν-ειδαν οσοι εβαλαν).

Το οτι ειναι plug n play δεν μου λεει κατι κ παλι... Εδω gear indicator πουλανε κ σου βγαινει η παναγια να δουλεψει. Χωρια που δεν ξερω πως θα λειτουργει πανω στην ecu. Και αν καψει κατι;;;

Εαν με ενδιεφερε θα εδινα 100 παραπανω για φλασαρισμα... (Εχει αναλυθει σε αλλο ποστ)

Αν το εχει βαλει καποιος η εχει τοποθετησει κατι παρομοιο ας γραψει!
Αν το βαλεις, καλο θαταν να μας πεις τις εντυπωσεις σου!!


Η πιο τιμια λυση για χαμηλομεσαιες, ειναι αλλαγη γραναζιου... Βεβαια καπου κερδιζεις κ καπου χανεις
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
dimitris pap
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2014, 20:53
Model: FZ1
Model year: 2006
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

Re: Booster plug

Δημοσίευση από dimitris pap »

Δεν το γνώριζα το συγκεκριμένο,,,,
Από ότι διάβασα αυτό που κάνει είναι να δίνει σταθερά ένα ποσοστό επιπλέον μίγμα σε όλο το φάσμα των στροφών κάνοντας ελαφρά πιο πλούσιο το μίγμα. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα πρωτίστως την ομαλοποίηση της απόκρισης στο ανοιξε- κλείσε το γκάζι, σταθερό ρελαντί, μειώνει τα σκασιματα στο κλείσιμο του γκαζιού ειδικά αν υπάρχει ελεύθερο τελικό, και λογικά θα δίνει και κάπως καλύτερη απόκριση στο γκάζι και επιτάχυνση. Πάντως για επιπλεον ιπποδύναμη δεν αναφέρεται κάτι.
Μακάρι να το έχει τοποθετήσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις.
Μετα απο όσα διάβασα με ενδιαφέρει κατά κάποιο τρόπο, γιατί το δικο μου fz1 έχει το θεματακι του στο κλείσιμο του γκαζιού, ειδικά στην αρχή της καλής του περιοχής, μεταξύ 5.5 -6.5 k στροφές. εκεί κοβει πολύ απότομα την τροφοδοσία εστω και στο ελαχιστο κλείσιμο του γκαζιού και είναι πολυ ενοχλητικό ιδιαίτερα μέσα στη στροφή πλαγιασμενος,,,, :x

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης