προβλημα με θερμοκρασια

Οτι αφορα τα μηχανολογικά μέρη του κινητηρα.
Άβαταρ μέλους
lefteris489
Δημοσιεύσεις: 511
Εγγραφή: Παρ 02 Δεκ 2011, 18:50
Model: Tiger
Model year: 2012
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με θερμοκρασια

Δημοσίευση από lefteris489 »

Αλλάχτηκε η φλάντζα, πήγα να την παραλάβω χθες και έκανα μια βόλτα όπου διαπίστωσα ότι η μηχανή συμπεριφέρεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο! Επιστροφή συνεργείο και πάλι από την αρχή...
Ξαναπήγα σήμερα, την έκανα πάλι βόλτα και δουλεύει κανονικά(!!!), μου είπε ο μηχανικός ότι έβαλε άλλο ψυγείο πάνω και ότι πιθανόν το δικό μου να είναι βουλωμένο.
2 λύσεις, ή στέλνουμε το δικό μου για ξεβούλωμα(με πιθανότητα να ανοίξει από την πίεση οπότε να αχρηστευτεί) ή ψάχνουμε για μεταχειρισμένο!
Αυτά μέχρι στιγμής τα νεότερα....
Και εκ του αποτελέσματος φαίνεται ότι το ψυγείο δημιούργησε το πρόβλημα της τάπας-φλάντζας...(αν είναι τελικά αυτό και δεν προκύψει τίποτα άλλο!)
Κοίτα εκεί που θες να πας.....αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς....

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με θερμοκρασια

Δημοσίευση από SoR_gr »

αν επιλέξεις μεταχειρισμένο, θα πρέπει να το τσεκάρεις οτι είναι σε καλή κατάσταση.

το δικό σου είναι χτυπημένο; έκανες αλλαγή παραφλού ανά 2-3 χρόνια;
αναλογα με την κατάσταση του δικού σου ψυγείο, εγώ θα επέλεγα καθαρισμό και κόλληση όπου χρειαζόταν..


τώρα, εάν το βγάλεις και μένουν κομμάτια στα χέρια ή είναι χτυπημένο σε 1-2 σημεία, οκ θα κοίταγα για μεταχειρισμένο
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Άβαταρ μέλους
lefteris489
Δημοσιεύσεις: 511
Εγγραφή: Παρ 02 Δεκ 2011, 18:50
Model: Tiger
Model year: 2012
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με θερμοκρασια

Δημοσίευση από lefteris489 »

Η μηχανή παρελήφθη και φαίνεται να δουλεύει κανονικά (προς το παρόν τουλάχιστον)!
Αλλάχτηκε το ψυγείο με μεταχειρισμένο (κόστος 100€), και προτιμήθηκε αυτή η λύση γιατί ο "ψυγειάς" μας είπε ότι από τη στιγμή που καθαρίστηκε θα είχε ξεβουλώσει οπότε πρέπει να το κόψει, να το καθαρίσει με σύρμα και στη συνέχεια να το κολλήσει(κόστος 60€).

Ας ελπίσω ότι αυτό ήταν το τελευταίο...Για καλό και για κακό πήρα και το τηλέφωνο της οδικής βοήθειας της ασφαλιστικής μου στο εξωτερικό, αχρείαστο να είναι! +:Whistle=+::-
Κοίτα εκεί που θες να πας.....αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς....

junior
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Τετ 16 Σεπ 2015, 21:02
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με θερμοκρασια

Δημοσίευση από junior »

Να έχεις καλο ταξίδι και να περάσεις όμορφα.. Το εργαλείο φτιάχτηκε και θα είναι μπόμπα στο ταξίδι σου.. Το μονο που θέλουμε εμείς ειναι φωτογραφίες από εκεί που θα πας...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης