Βελτιωση fazer εκκεντροφοροι

Οτι αφορα τα μηχανολογικά μέρη του κινητηρα.
Απάντηση
harris_fz6
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 00:42
Επικοινωνία:

Βελτιωση fazer εκκεντροφοροι

Δημοσίευση από harris_fz6 »

γεια χαρα σε ολους,πριν λιγο καιρο πηρα την αποφαση να βελτιωσω αρκετα το fazer,θα ηθελα να μιλησω σε ολους για το project για να με βοηθησετε και να μου πειτε την γνωμη σας,οι πρωτες κινησεις που εκανα,ηταν να του αντικαταστησω τον σωληνα του καταλυτη με εναν σκετο σωληνα,και να αγορασω ακραπες,οπως και εχω κανει,μετα του αλλαξα γραναζωμα.Ολα καλα αυτα δεν λεω,ειδικα μετα το γραναζωμα το μηχανακι αλλαξε εντελως και σε συνδυασμο με τις εξατμισεις εγινε πολυυυυυ πιο νευρικο απο πριν.Αλλα επειδη ολο αυτο δεν μου φτανει και επειδη μου αρεσει να ψαχνομαι,να ασχολουμαι και να το σκαλιζω συνεχεια,σε 10 μερες μπαινει στο συνεργειο για να μπουν εκκεντροφοροι και γραναζια εκκεντροφορων απο ρ6,τι εχετε να πειτε για αυτη την αλλαγη?ο συγκεκριμενος μηχανικος ασχολειται μονο με την βελτιωση yamaha μοτοσυκλετων και συγκεκριμενα ειναι ειδικος στο τουρμπισμα,αλλα και πολυ καλος στις βελτιωσεις,δεν ξερω αν πρεπει να πω ποιος ειναι...Ακουω γνωμες!!!!!!!!
Είναι ωραίο να αφήνεις τον εαυτό σου να ξεφύγει, φτάνει να μπορείς να τον συμμαζέψεις

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από koulis »

-πες κ ποιος ειναι :)
-με τους εκκεντροφορους πας πολυ πιο βαθεια στον κινητηρα κ πρεπει αυτος που θα σου κανει το tuning να ειναι τσακαλος...εδω ενα commander θες να σου ρυθμισουν κ παλι δεν τα καταφερνουν.....πως κ δεν εμεινες σε πιο απλα πραγματα?ανοιγμα φιλτροκουτι/μικροτερες πεταλουδες(οπως κανουμε κ στο fz1) σε συνδιασμο με pc3 θα ειχες ενα πολυ καλο αποτελεσμα.....

:/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

harris_fz6
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 00:42
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από harris_fz6 »

Δεν εχεις αδικο,θα μπορουσα να το κανω πιο απλα,αλλα μ'αρεσει να μπλεκω!! :D :D Στον power house θα το φτιαξω....http://www.power-house.gr/
Είναι ωραίο να αφήνεις τον εαυτό σου να ξεφύγει, φτάνει να μπορείς να τον συμμαζέψεις

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από Tigrisss »

εφόσον εσενα σου αρεσει.....εμας μας περισσευει! :D
η αντικειμενική αλήθεια όμως ειναι οτι κανεις μια δουλειά ακριβή :shock: , την οποία δεν θα αποσβέσεις...και δε θα πάρεις και τα λεφτά σου στη μεταπώληση.....δεδομένο.
αν βέβαια δε σε νοιάζει να το πουλήσεις ποτέ, τότε αλλάζει το θέμα.
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

harris_fz6
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 00:42
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από harris_fz6 »

Απλα αποφασισα να μην το πουλησω ποτε,οπως ειπες,γι αυτο και το κανω...Ετσι κι αλλιως στις τιμες που τα πουλανε (χαριζουν) τωρα αυτο τον καιρο,προτιμησα να το κρατησω στα χερια μου πολυ πολυ καιρο ακομα...
Είναι ωραίο να αφήνεις τον εαυτό σου να ξεφύγει, φτάνει να μπορείς να τον συμμαζέψεις

Άβαταρ μέλους
leras
Δημοσιεύσεις: 1280
Εγγραφή: Δευ 17 Μαρ 2008, 20:34
Model: -
Τοποθεσία: Sepolia City
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από leras »

με τα λ7 που ζηταει ο συγκεκριμενος καλυτερα να το χαριζες και να 'παιρνες R1.

απο την αλλη δικα σου τα λ7 και οτι θες τα κανεις.

καλα γκαζια με το νεο σου fazer.
killed by death !!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από jskf16 »

leras rules 8)

Άβαταρ μέλους
Alex
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: Πέμ 27 Ιαν 2005, 19:36
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιουπολη-Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από Alex »

εγω ενα θα πω..ΜΑΚΡΙΑ!!!απο αυτον, και πολλα λεφτα θα δωσεις τσαμπα και δεν αξιζει το μηχανακι και αυτος ειναι....μη πω καλητερα,παρε ενα αλλο μηχανακι πιο σπορ να γουσταρεις


τωρα αμα σωνει και καλα θες το φαζερ επρεπε να ξεκινησεις απο αναρτησεις νομιζω
Yamaha R1-Scott voltage-?

harris_fz6
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 00:42
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από harris_fz6 »

Επειδη ακομα ψαχνομαι με την μετατροπη που αναφερω πιο πανω,θελω να ρωτησω τον κ.Ζαχαρακη για κατι λεπτομερειες,μηπως ξερει κανεις πως θα τον βρω??
Είναι ωραίο να αφήνεις τον εαυτό σου να ξεφύγει, φτάνει να μπορείς να τον συμμαζέψεις

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από Frezas »

δοκιμασε αν θες να του στειλεις pm

http://www.fazerclub.eu/forumx/memberli ... ofile&u=66
show must go on....

Εικόνα

harris_fz6
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 00:42
Επικοινωνία:

Re: Βελτιωση fazer

Δημοσίευση από harris_fz6 »

Εχω δοκιμασει και π.μ και ε-μαιλ αλλα δυστηχως τιποτα...κανενα κινητο μηπως εχει κανεις?
Είναι ωραίο να αφήνεις τον εαυτό σου να ξεφύγει, φτάνει να μπορείς να τον συμμαζέψεις

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης