Service 15.000Km!

Οτι αφορα τα μηχανολογικά μέρη του κινητηρα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
VlackRider
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 22:28
Model: FZ6
Τοποθεσία: Ξάνθη
Επικοινωνία:

Service 15.000Km!

Δημοσίευση από VlackRider »

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω να κάνω τις εξής δύο ερωτήσεις και θα ήθελα τα φώτα σας.

Ξέρω οτι το θέμα έχει ξανά ηπωθεί για το service των 15.000Km αλλά θέλω την γνώμη σας γιατί έχω την μηχανή 3.5 χρόνια. (πολλά σε σχέση με τα Km)
Έτσι θέλω να ρωτήσω.

1) Τί θα χρειαστεί να αλλαχθεί και τί να συντηρηθεί, τί λάδια μου προτείνετε το δεδομένο χρόνο και τέλος αν γνωρίζεται, μια τιμή πανω κάτω.( Μη μας πιάσουν και κότσο)

2) Υπάρχει τρόπος να μειωθεί η απόσταση του λεβιέ ταχυτήτων; Δηλαδή η απόσταση που διανήει ο λεβιές στις αλλαγές μου φένεται αρκετά μεγάλος. ( Ίσως να λέω και βλακία) αλλα θα ήθελα την γνώμη σας.

:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
jordanbikes84
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Δευ 08 Μαρ 2010, 13:39
Επικοινωνία:

Re: Service 15.000Km!

Δημοσίευση από jordanbikes84 »

Πάλι καλά είσαι, και εγώ πλησιάζω τα 3,5 χρόνια και έχω μόλις 6.500 χλμ (δεν το έχω το ταξίδι στο αίμα μου... :oops: )
Αν έχεις κάνει κανονικά το σερβις των 10.000, λογικά μόνο λαδάκια θέλεις.
Από θέμα χρόνου, αλλαγή θέλει σίγουρα το παραφλου (αν εχει ακομα της μανας του) και εχω μια υποψια για τα υγρά φρένων. Γενικά αν το μηχανάκι φυλάσεται σε κλειστο χώρο, οι τσιμούχες και τα υπολοιπα στεγανοποιητικά- ευαίσθητα- αναλώσιμα δεν εχουν προβλημα.

musicman
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Πέμ 21 Μάιος 2009, 20:55
Επικοινωνία:

Re: Service 15.000Km!

Δημοσίευση από musicman »

και εγώ έχω περασει τις 15 000 (2 χρονια ) και είμαι για service λογο του οτι δεν κανω σε συνεργειο yamaha μπορει να μας πει κανενας που έχει κανει στην αντιοπροσωπεία ?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης