Συναγερμος Scorpio

Οτι αφορά τα ηλεκτρικά μέρη , ηλεκτ/κες εγκαταστάσεις
Άβαταρ μέλους
Themis_81
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: Πέμ 06 Απρ 2006, 22:00
Model: FZ1
Model year: 2006
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: ο συναγερμος δεν κανει τιποτα....

Δημοσίευση από Themis_81 »

Κατω απο την μπαταρια :wink:

Εχει αρκετο χωρο για τον Spyball νομιζω ... :/abwave::)
Life is not measured by the breaths we take,
but by the moments that take our breath away

Stamos
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2007, 11:30
Model: -
Τοποθεσία: Κορυδαλλός
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από Stamos »

Χμμμ, ευχαριστώ για τις απαντήσεις, κάτω από την μπαταρία δεν είναι καθόλου κακή ιδέα.....
Ωραία γιατί δεν μου αρέσουν αυτά που ακούω τελευταία, θα αλλάξω θέση.....

xris1
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 17:30
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από xris1 »

σκεφτομαι να βαλω και εγω τον συναγερμο scorpio που λετε αλλα για θεσνικη γνωριζει κανενας κανενα καλο ηλεκτρολογο να παω?

Άβαταρ μέλους
SPARTAN
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2007, 10:46
Model: -
Τοποθεσία: Ραφηνα-αττικης

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από SPARTAN »

Στην yamaha θα πας να στον βαλουν.Και επισης παραγγειλε και την φυσα για FZ1 κανει γυρω στο 20 αρικο.Οταν τον βαλεις ελενξε αν σου βαλανε και το περιμετρικο ρανταρ, εμενα το βαλανε κατω απο τα φαναρια και τον συναγερμο κατω απο το δεξι καπακι.Επισης επιδη δεν δινουν μεγαλη σημασια στις οδηγιες τα συνεργεια ελενξε την κεραια του συναγερμου να μην ακουμπαει σε μεταλικο σημειο και να ειναι ξεδιπλωμενη ολη.Σε μενα αναγκαστηκα να βγαλω το καπακι και να την ξεδιπλωσω τελειως και με διπλης οψεως ταινια την εφτασα ορθια στην δεξια γωνια ψιλα στο μουτρο απο μεσα βεβαια ετσι εχεις την κανονικη εμβελεια του συναγερμου.
Αληθεια ποσο τον εχεις βρει στην θεσσαλονικη και για πιον μιλαμε το i600 H i900??
Εικόνα

xris1
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 17:30
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από xris1 »

ευχαριστω spartan αυτον που εχεις εσυ θα βαλω θεσσαλονικη δεν εψαξα αλλα απο αθηνα ειμαστε παντα σχεδον ακριβωτεροι εκτος απο τις ταβερνες :mrgreen:

με την ισοτιμιαα ευρω -δολαριου που ειπε και ο κουλης χθες μαλλον θα το παρω απο εδω

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Scorpio- ... ccessories


sta 181 ευρω βγαινει τωρα εχω επανω τον meta δε μαρεσει και δεν ειναι τοσο καλος θα το βγαλω και θα το πουλησω κανα 40αρι ευρω

Άβαταρ μέλους
SPARTAN
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2007, 10:46
Model: -
Τοποθεσία: Ραφηνα-αττικης

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από SPARTAN »

Εδω αθηνα στο moto-accessories.gr εχει 298 ευρο.Μαλλον σε συμφερει να τον παρεις απο αθηνα παρε τηλ να ρωτησεις ποσο ειναι τα ταχυδρομικα που θαναι λιγα.Ιδια τιμη θα σου ερθει απο αμερικη αν σου κατσει κανενα τελωνειο.και δεν θα εχεις εγγυηση ενω εδω εχεις την εγγυηση elser hellas.Και επισης εδω στον δεινουν με το πιο εξελιγμενο τηλεχειρηστηριο χρωμα μαυρο.Για ψαξε στο εβαυ ευρωπη να δεις ποσο πανε.Ρωτησες ποσο σου χρεωνει τα μεταφορικα απο αμερικη?
Για ισοτιμιες δες εδω...
Τα 280 δολαρια ειναι 200 ευρο.
Ο ΜΕΤΑ ο spyball και ολοι οι υπολοιποι μπροστα στο scorpio ειναι μπαρουφες.Παρτον και μετα ελα να μας πεις εντυπωσεις και εαν ημουν υπερβολικος σε αυτα που λεω.
Εικόνα

xris1
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 17:30
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από xris1 »

nai εχεις δικιο θα το ψαξω :wink:

xris1
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 17:30
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από xris1 »

σημερα πηγα να ρωτησω ποσο κανει η τοποθετηση εαν φερω εγω συναγερμο και μου ειπε 80 ευτω. μετα μου λεει τι μαρκα ειναι?? και του λεω scorpio και τι μου λεει????

εγω δε περναω κινεζικους συναγερμους. περναω μονο αυτους που εχω εγω spypall clifort και κανουν 300 ευρω με ειδοποιηση στο κιν σου η 250 χωρις ειδοποιηση μονο με τηλεκοντρολ με οθονη

καλα του λεω :{)):

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από dimitrisfz »

Ωραιος ο ηλεκτρολογος!!!!!!
Αντε γεια...τοποθετηση συναγερμου 80€? Τσαμπα πραγμα......τουλαχιστον τα μισα!
Μαστορα τοποθετηση οχι αγορα!!!
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: xris1

μαυρο xris,ριξτου μαυρο :{)): :{)):
κ καντου κ μια δυσφημιση...κ μενα τυχαινει καποιες πελατισσες να μου φερνουν βαφη δικη τους αλλα δεν τις ξεκεφαλιαζω...αντε να παρω ενα 10€ για το περασμα-λουσιμο...ακου εκει...μαυρο στον π***στη :{)):
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
SPARTAN
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2007, 10:46
Model: -
Τοποθεσία: Ραφηνα-αττικης

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από SPARTAN »

:arrow: xris1


xaxaxaxaxaxa :mrgreen: :mrgreen:
Πεστου μηπως ειναι κινεζος αυτος.Ο scorpio ειναι αμερικανικος,ειναι o πιο slim συναγερμος,μπαινει πιο ευκολα απο οποιοδηποτε αλλον συναγερμο χαρις το μικρο του μεγεθος αλλα και με την πλεξουδα που εχει για καθε μηχανη.Επισης ολες τις ριθμισεις τις κανεις απο το τηλεκοντρολ και τοποθετηση στον ηλεκτρολογο που εκανα εγω της μοτοδυναμικης 30 ευρο.
Οποτε πας αλλου για τοποθετηση και οχι πανω απο 50 μην σου πω 40 ευρο για τοποθετηση.
Μην ανυσηχεις για την τοποθετηση καπου θα βρεις απλα ψαξε.Πηγες στο συνεργειο της yamaha εκει?Αυτος ο ηλεκτρολογος ηταν της yamaha?
Εικόνα

xris1
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 17:30
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από xris1 »

ρωτησα στη γιαμαχα και μου ειπε βαζει μονο πατρολ τωρα θα ρωτησω και σε αλλο μαγαζι της γιαμαχα :)

αυτο τι σας λεει??

αυτο δε το εχουν τους τελειωσε

για πειτε γνωμες

Άβαταρ μέλους
SPARTAN
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2007, 10:46
Model: -
Τοποθεσία: Ραφηνα-αττικης

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από SPARTAN »

Egv λεω βαλε τον scorpio και θα εισαι μια χαρα.εχεις και ασφαλεια κλοπης οποτε τι αλλο θελεις.Μου φαινεται πληρωνεις και συνδρομη για να εχεις πληρεις καληψη με δορυφορους και να σε παιρνει τηλ η sms.Ασε που ο συναγερμος ειναι πιο μεγαλος και δεν ξερω κατα ποσο θα χωρεσει εκει μεσα.Οπτε ακουμε που σου λεω ο scorpio θε σε καλυψει πολυ καλα.Απο κει και περα ειναι δικησου αποφαση.
Εικόνα

xris1
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 17:30
Model: -
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από xris1 »

την εβγαλα την κλοπη. γιαυτο το ψαχνω το θεμα

Άβαταρ μέλους
SPARTAN
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2007, 10:46
Model: -
Τοποθεσία: Ραφηνα-αττικης

Re: Συναγερμος Scorpio

Δημοσίευση από SPARTAN »

xris1 έγραψε:την εβγαλα την κλοπη. γιαυτο το ψαχνω το θεμα
Κοιτα εφοσον εχεις πιλοτι που την παρκαρεις αν βαλεις τον scorpio θα βαζεις το περιμετρικο ρανταρ το βραδυ και το χειρηστηριο διπλα εκει που κοιμασαι οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα.οποιος την πλησιασει στο ενα μετρο βαραει.Επισης μεσω τηλεκοντρολ θα αυξησεις και την ευαισθησια στο μαξιμουν οπως εχω κανει εγω.Για τους αλλου συναγερμους που λες δεν ξερω κατα ποσο θα χωρεσουν στην μηχανη.πριν τους παρεις πρπει να το εχεις ελενξει το θεμα αυτο.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρολογικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες