Που χωράει ο Spyball ??

Οτι αφορά τα ηλεκτρικά μέρη , ηλεκτ/κες εγκαταστάσεις
pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: Που χωράει ο Spyball ??

Δημοσίευση από pilotos7 »

Ρυθμισμα απο το χειριστηριο θελει φιλε

fogeo93
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ 27 Ιούλ 2017, 13:40
Model: FZ1
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Που χωράει ο Spyball ??

Δημοσίευση από fogeo93 »

Μαγκες τωρα επειδη ειμαι διακοπες δεν το θυμαμαι... με την πρωτη ευκαιρια θα το πω. Εγω θελω πχ οταν απομακρυνομαι να μην μπαινει αυτοματα ο συναγερμος. οταν ειμαι κοντα ειτε βγαινει μονος του επειδη επικοινωνει με το χειριστηριο ειτε παταω το αριστερο κουμπακι και βγαινει.

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: Που χωράει ο Spyball ??

Δημοσίευση από pilotos7 »

Ποιον σπαιμπολ εχεις;
Η αυτοματη οπλιση δεν παει με το ποσο απομακρυνεσαι.Μπαινει μετα απο 1 λεπτο οταν σβησεις τον κινητηρα και παρεις το κλειδι.
Ειναι και καλα ασφαλεια αν ξεχασεις να τον βαλεις να μπει απο μονος του.
Αυτο το ενεργοποιεις και το απενεργοποιεις με το χειριστηριο ανοιγωντας και κλεινωντας τον διακοπτη και πατοντας τα καταλληλα κουμπια.(με το ιδιο τροπο που ρυθμιζεις ευαισθησια,ηχος στο οπλισμα,διακοπη κινητηρα,απενεργοποιηση αντικραδασμικου αν ταξιδεψεις με καραβι...)
Αν διαβαδεις στις οδηγιες που ειχε ο συναγερμος θα το φτιαξεις μεσα σε 10 δευτερολεπτα.
Αν δεν εχεις τις οδηγιες μπορεις να τις βρεις στο νετ ή να σου βγαλω φωτο και να στην στειλω με μειλ ή στο φβ.

*Για την αυτοματη απενεργοποιηση που λες εισαι σιγουρος; Δεν εχω δει να εχει τετοια επιλογη ο συναγερμος...να μπει μονος του μετα απο 1 λεπτο γινεται, να βγει μονος του δεν γινεται πρεπει να πατησεις το κουμπι*

fogeo93
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ 27 Ιούλ 2017, 13:40
Model: FZ1
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: Που χωράει ο Spyball ??

Δημοσίευση από fogeo93 »

Οταν επιστρεψω αθηνα θα σου πω τι spyball cobra εχω ακριβως... αυτο που ειπες δεν θελω να γινεται αυτοματη οπλιση. γιατι αμα τον απενεργοποιησω μετα απο πχ 30 δευτερολεπτα παλι μπαινει μονος του . Αυτο που θελω ειναι να απενεργοποιησω την αυτοματη οπλιση και να τον βαζω οποτε θελω εγω με το χειριστηριο

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: Που χωράει ο Spyball ??

Δημοσίευση από pilotos7 »

Αυτο πρεπει να κανεις..5 δευτερολεπτα δουλεια...

Για να απενεργοποιήσετε τον παθητικό οπλισμό του immobiliser:
- Ενεργοποιήστε το σύστημα. Τα φλας και το ενδεικτικό LED ανάβουν.
- Πριν σβήσουν τα φλας, ανοίξτε το διακόπτη της μοτοσικλέτας (αλλά ΜΗΝ πατήστε το μπουτόν Νο 1 του χειριστηρίου)
και αφήστε τον ανοιχτό μέχρι να σβήσουν τα φλας. Μετά κλείστε το διακόπτη.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Η διαδικασία αυτή απενεργοποιεί επίσης και τα ηχητικά σήματα ενεργοποίησης ? απενεργοποίησης του
συστήματος, όπως επίσης και η λειτουργία του πανικού. Εάν θέλετε αυτές τις λειτουργίες μην ξεχάσετε να τις
επανενεργοποιήσετε πατώντας το μπουτόν Νο 2 πριν κλείσετε το διακόπτη (βλέπε παράγραφο 14.2).

14.2. Επιλογή του ηχητικού σήματος οπλισμού ? αφοπλισμού και της λειτουργίας του «πανικού».
Για να επιβεβαιώσετε τις λειτουργίες αυτές συμβουλευτείτε τα παρακάτω:
- Επιτυχής επιβεβαίωση ηχητικού σήματος οπλισμού ? αφοπλισμού συνοδεύει την οπτική ένδειξη ως εξής:
Δύο (2) ηχητικά σήματα =ηχητικό σήμα συναγερμού σε λειτουργία.
Ένα (1) ηχητικό σήμα = ηχητικό σήμα συναγερμού εκτός λειτουργίας.
- Προξενήστε συναγερμό (πανικό) πατώντας το μπουτόν Νο 2 ενός χειριστηρίου. Η διάρκεια του πανικού είναι δέκα (10)
δευτερόλεπτα, αλλά μπορείτε να διακόψετε το συναγερμό πανικού πατώντας το μπουτόν Νο 1 του χειριστηρίου.
Για να ενεργοποιήσετε τη λειτουργία του ηχητικού σήματος οπλισμού ? αφοπλισμού και του πανικού:
- Ενεργοποιήστε το σύστημα συναγερμού. Τα φλας και το ενδεικτικό LED θα ανάψουν.
- Πριν σβήσουν τα φλας, ανοίξτε το διακόπτη της μοτοσικλέτας και πατήστε το μπουτόν Νο 2 ενός χειριστηρίου. Το
σύστημα εκπέμπει δύο ηχητικά σήματα.
- Κλείστε το διακόπτη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρολογικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης