Εγκατάσταση speedohealer

Οτι αφορά τα ηλεκτρικά μέρη , ηλεκτ/κες εγκαταστάσεις
Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από koulis »

μιας κ εγινε η παραγγελια για πειτε πως γινεται η τοποθετηση?επεμβαινουμε στην ecu?εννοειται οτι δεν θα το τοποθετησω εγω ή ο super-dupper ηλεκτρολογος :mrgreen: που ειχα παει στην αρχη για τα θερμαινομενα +:Brick wall=+:](*,) αλλα ενας που να γνωριζει.freza αν το διαβασεις για πες μου μιας κ εσυ το εχεις βαλει αν θυμαμαι καλα :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από antonis_FR »

κουλη ποσο το χτυπησες?
καποια στιγμη που ειχα κοιταξει, ειχε τρελη διαφορα θυμαμαι απο παπασταυρου
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από jskf16 »

δεν ειναι τιποτα ρε συ...συνδεεις....τα ψιψινια με τα αλλα ... :mrgreen: :lol: :lol: :lol:























πηγαινε στη κορυφη της σελιδας εκει που λεει products & downloads ....μετα βαζεις yamaha FZ1 και ετος..για να κανεις το καλιμπραρισμα!!
http://www.healtech-electronics.com/

ή εδω εχει το FZS1000 αλλα η λογικη ειναι ιδια στη καλωδιωση!
http://www.speedohealer.com/your_pics/index.htm

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από antonis_FR »

jskf16 έγραψε:δεν ειναι τιποτα ρε συ...συνδεεις....τα ψιψινια με τα αλλα ... :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
:ahaha: :ahaha:
πηγαινε στη κορυφη της σελιδας εκει που λεει products & downloads ....μετα βαζεις yamaha FZ1 και ετος..
http://www.healtech-electronics.com/

ή εδω εχει το FZS1000 αλλα η λογικη ειναι ιδια!
http://www.speedohealer.com/your_pics/index.htm
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από koulis »

antonis_FR έγραψε:κουλη ποσο το χτυπησες?
καποια στιγμη που ειχα κοιταξει, ειχε τρελη διαφορα θυμαμαι απο παπασταυρου
90€ κομπλε!!! :wink:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από koulis »

jskf16 έγραψε:δεν ειναι τιποτα ρε συ...συνδεεις....τα ψιψινια με τα αλλα ... :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
πηγαινε στη κορυφη της σελιδας εκει που λεει products & downloads ....μετα βαζεις yamaha FZ1 και ετος..για να κανεις το καλιμπραρισμα!!
http://www.healtech-electronics.com/

ή εδω εχει το FZS1000 αλλα η λογικη ειναι ιδια στη καλωδιωση!
http://www.speedohealer.com/your_pics/index.htm

στην 1η σελιδα μπηκα απλα τα λεει στα αγγλικα κ δεν τα κουτσοπαλευω :idon'tknow:
οχι οτι θα το συνδεσω εγω αλλα αν το παω για σερβις να τους πω να μου το βαλουν εκεινη τη στιγμη




ψιτ!!!
μην παει ο νους σου στο πονηρο οταν λεω "να μου το βαλουν εκεινη τη στιγμη.... :mrgreen:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από jskf16 »

αμα βγαλεις ακρη να με.... :mrgreen: τςπ ρευμα γειωση και το σενσορα της ταχυτητας θες , αν δε τους ξερεις :mrgreen: ...αν μπορεσω θα στους δειξω!

edit..ok αν πας συνεργειο ξερουν αυτοι :mrgreen: ...λεμε τωρα (ελπιζω μην εννοεις τον ηλεκτρολογο σου.. :lol: :lol: )

Υ.Γ.παναθε... σε μου θες και ebay :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από Frezas »

Ελα ρε Κουλη! Εχεις βαλει γραναζι και θες το speedo?
Ποιος πηρες, το V3 ή το V4?

Η τοποθετηση ειναι απλη. Πρεπει να σηκωσει το ντεοποζιτο και να παρεμβαλεις το speedo σε μια φισα που εχει να κανει με το σενσορα των ταχυτητων. Δλδ ξεκουμπωνεις τη φισα που υπαρχει ηδη στη μοτο και τη κουμπωνεις σε μια αναμονη πανω στο speedo και απο το speedo βγαινει αλλη φισα που τη κουμπωνεις στη μοτο.

Μη με ρωτησεις ποια ειναι ακριβως, δε θυμαμαι. Θα σου πουν στο συνεργειο ή μπορεις να τη βρεις στο servis manual.
Επειτα οπως σου τα ειπε και ο Γιαννης βασικα, γειωση και ρευμα απο καπου. Εγω πηρα απο το φωτακι της πινακιδιερας.

Ο προγραμματισμος ειναι ευκολος μεσα απο το site. Διαλεγεις τις παραμετρους που θες και σου δινει τους συνδυασμούς που πρεπει να επιλεξεις για καθε παραμετρο ωστε να εχεις τη επιθυμητη ενδειξη ταχυτητας στο κοντερ.

Οταν ερθει η ωρα να το κανεις ξαναμιλαμε, αν και δε νομιζω να δυσκολευτεις.


Υ.Γ. : Εσβυσα τα spam posts και των δυο σας +:Shame on you=+:[-X
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από jskf16 »

λοιποοοονν..για να μη σε μπερδεψω αφου βγει το τεποζιτο οπως λεει ο frezas , απο κατω σου δειχνω τη φυσα speedo και γειωση απο που μπορεις να παρεις , ρευμα απο τη μπαταρια ή και απο το φωτακι που λεει ο frezas ή απο την 1 φυσα το κοκκινοαπρο καλωδιο...προσοχη δε κοβουμε ποτε καλωδια

Εικόνα

....τα υπολοιπα στο σχεδιο δεν τα εξηγουμαι μια και δεν ειναι της παρουσης :wink:

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από koulis »

επειδη ειμαι κ πολυ ξεφτερι :mrgreen:
κ δεν καταλαβα γρι απο οτι μου ειπατε :mrgreen:
οταν με το καλο μου ερθουν speedo-γραναζια κατεβαινω αθηνα κ τα περναμε με τον freza +:Whistle=+::-
ε,καλε μου ανδρεα......?
:mrgreen: :mrgreen: :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από Frezas »

koulis έγραψε:επειδη ειμαι κ πολυ ξεφτερι :mrgreen:
κ δεν καταλαβα γρι απο οτι μου ειπατε :mrgreen:
οταν με το καλο μου ερθουν speedo-γραναζια κατεβαινω αθηνα κ τα περναμε με τον freza +:Whistle=+::-
ε,καλε μου ανδρεα......?
:mrgreen: :mrgreen: :/abwave::)
χαχα...τωρα τα επιασες τα λεφτα σου!!

Ελα απο εδω να σε κερασουμε και καφε και θα τη βρουμε την ακρη!!
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: σεταρισμα speedohealer

Δημοσίευση από koulis »

θα ερθω κ θα παμε κ κεινη την ειδικη ναυπακτο που λεγαμε...... +:Whistle=+::- :mrgreen:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

arab
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ 15 Ιούλ 2009, 21:23
Model: -
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση speedohealer

Δημοσίευση από arab »

Ξέρει κανεις, που έχει τοποθετήσει speedohealer, που βρίσκεται ο speed sensor σε FZ1 Fazer του 2008?


arab
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ 15 Ιούλ 2009, 21:23
Model: -
Επικοινωνία:

Re: Εγκατάσταση speedohealer

Δημοσίευση από arab »

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση (με εντυπωσίασες όντος). Τελικά πρέπει να σηκώσω το τεπόζιτο (είχα την ελπίδα ότι δε χρειάζεται). Θα τα πούμε από κοντά σε ένα επόμενο track day Frezas.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρολογικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες