Βλάβη τρόμπας πίσω φρένου

Ερωτήσεις και προβλήματα σχετικα με το σύστημα φρένων τακάκια-δίσκοι, σωληνάκια , σαζμαν , γραναζια-αλυσιδα
Απάντηση
Blacky

Βλάβη τρόμπας πίσω φρένου

Δημοσίευση από Blacky »

Έχω διανύσει με το FZ1S 07΄λίγο πάνω από 10.000 χλμ. και μου βγήκε η πρώτη βλάβη… η τρόμπα του πίσω φρένου κάνει επιστροφή τα υγρά, κάποιο από τα 2 λαστιχάκια που έχει το έμβολο έχει φθαρεί με αποτέλεσμα να υπάρχει διαρροή. Το αντιλήφτηκα όταν άρχισε να θέλει «διπλοπεταλιά» για να πιάσει και στη συνέχεια ακόμη και σταματημένος, πάταγα το φρένο και ο λεβιές βυθιζόταν σταδιακά μέχρι τέλους. Το πέρασα εγγύηση και την Παρασκευή θα το αντικαταστήσω, αυτό πάντως που θα ήθελα να πω είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα το προϊόν είναι ελαττωματικό μιας και το πίσω φρένο το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα μέχρι σήμερα θα έλεγα με την πάστα που έχουν τα πίσω τακάκια διανύω άλλα τόσα χιλιόμετρα. Ας είναι… απλά το ανέφερα για να έχετε το νου σας…

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Frezas »

Ευχαριστουμε............ :D .......αν και εγω που το δουλευω πολυ το πισω φρενο δεν εχει μασήσει, μαλλον αστοχια υλικου!!

</->/ss4
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Frezas την Πέμ 15 Νοέμ 2007, 02:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Alex
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: Πέμ 27 Ιαν 2005, 19:36
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιουπολη-Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alex »

μαλλον ετυχε..εισαι απο τους τυχερους!!! :twisted: ευτυχως εγω με 16000κμ δεν εχω ακομα κανενα προβλημα!! :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
vaskar
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 12:54
Model: -
Τοποθεσία: ΠΥΛΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Βλάβη τρόμπας πίσω φρένου

Δημοσίευση από vaskar »

Κάνε 1 ερώτηση από περιέργεια πόσο έχει η τρόμπα ???
Η απουσία αισθητή.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φρένα-Μετάδοση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες