Ohlins σε FZ1

Απορίες και προβλήματα που αφορούν τις αναρτήσεις.
Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Ohlins σε FZ1

Δημοσίευση από jskf16 »

Καλοριζικα και καλοταξιδα , περιμενουμε εντυπωσεις ...δεν ειναι δικα μου :mrgreen:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohlins σε FZ1

Δημοσίευση από koulis »

καλοριζικες στον τυχερο!!!ποιος να 'ναι?ποιος να 'ναι? +:Think=+::-k +:Think=+::-k
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Ohnils σε FZ1

Δημοσίευση από douris7 »

δικα μου ειναι και η εντυπωσεις οπως και ξερεται θετικοτατες +:Dancing=+:\:D/ ..................... αξιζουν τα λαλακια 910€
σημερα εκανα μια καταδρομικη στην παλαιοχωρα και το μοτο ειναι τρενο μιλαμε τελειως χαλαρα και ειμουν σε ταχυτητα πιο
μεγαλη απο πριν το φζ1 ειναι μασιφ τωρα του χωνεις μια και πεφτει ποιο ευκολα απο πριν και ξερεις και ακριβως την κυλιση
που κανει το μηχανακι διαβαζει τα παντα ειναι πολυ ποιο σκληρο μπρος πισω και ας τα εχω τερμα μ****( αυτην την στιγμη,θα τα
αφησω να λειτουργησουν λιγο ακομα και μετα εαν χρειστει πεφτει μελετη και ρυθμισμα :roll:
πραγματικα αξιζει να εχεις πανω τετοια ποιοτητα σε κυριο χαρακτιριστικο μοτοσυκλετας την αναβαθμιζει σε τετοιο σημειο που
αλλο να το γνωριζεις να το λενε φιλοι και αλλο να το ζεις :wink: η γνωμη μου ειναι εαν ειναι να αλλαζεις εξατμισωνια καλυτερα
αγορα αμορτισερ και εαν περισσευει τοτε βαλε και το εξατμισωνει η κτλ
επομενη εντυπωσει στα πολλα και στα λιγα την επομενη φορα ............................................ :/abwave::)
νους χανια και σωματι στρινγκ

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohlins σε FZ1

Δημοσίευση από koulis »

γιατι θοδωρη?γιατι αγορι μου μας τα κανεις αυτα?ε?κ σε εχω συμπαθησει..θες να μας βαζεις σε εξοδα παλι,ε?
+:Whistle=+::- +:Whistle=+::- :mrgreen: :mrgreen:

καλοριζικες κ καλοστριφτες φιλε :wink: :wink:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Ohnils σε FZ1

Δημοσίευση από jskf16 »

douris7 έγραψε: πραγματικα αξιζει να εχεις πανω τετοια ποιοτητα σε κυριο χαρακτιριστικο μοτοσυκλετας την αναβαθμιζει σε τετοιο σημειο που
αλλο να το γνωριζεις να το λενε φιλοι και αλλο να το ζεις :wink: η γνωμη μου ειναι εαν ειναι να αλλαζεις εξατμισωνια καλυτερα , αγορα αμορτισερ και εαν περισσευει τοτε βαλε και το εξατμισωνει η κτλ
+1000 :thumleft:

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohnils σε FZ1

Δημοσίευση από koulis »

δλδ γιαννακο να ξεκινησω καμμια ομαδικη παλις...?τι λες? +:Whistle=+::- +:Whistle=+::- +:Think=+::-k +:Think=+::-k :mrgreen: :mrgreen:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Ohnils σε FZ1

Δημοσίευση από tsaves »

καλοριζηκα μπαρμπα θωδορα κ καλα χιλιομετρα κ παντα με ισια τιμονια :{}\ :/abwave::)
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
Themis_81
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: Πέμ 06 Απρ 2006, 22:00
Model: FZ1
Model year: 2006
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Ohnils σε FZ1

Δημοσίευση από Themis_81 »

δλδ γιαννακο να ξεκινησω καμμια ομαδικη παλις...?τι λες? +:Whistle=+::- +:Whistle=+::- +:Think=+::-k +:Think=+::-k :mrgreen: :mrgreen:[/quote]


Ψιτ ... κατσε στα αυγα σου εσυ μην σου κοψω πραγματικα το ιντερνετ ....


( εκτος αν τα βρεις κατω απο 150 ευρο που μου περισσευουν ... χαχαχαχαχαχ)
Life is not measured by the breaths we take,
but by the moments that take our breath away

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: Ohlins σε FZ1

Δημοσίευση από dimitrisfz »

θα καταστραφουμε οικονομικα εδω μεσα!!!!!!

Καλοπατητα!!!!!
:/abwave::) :/abwave::)
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohnils σε FZ1

Δημοσίευση από koulis »

αντε θοδωρα μας εβαλες ιδεες... +:Whistle=+::- :mrgreen:
λοιπον για πες:ονομασια αμορτισερ με κωδικο απο την ohlins κ για την πισω αναρτηση κ για τα ελατηρια
κ κοστος ολων μαζι(αγορα-τοποθετηση-ρυθμιση στα μετρα σου)...
αντε παλι ψαξιμο στην ηλεκτρονικη παραλια(e-bay) :mrgreen: :mrgreen:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Ohnils σε FZ1

Δημοσίευση από jskf16 »

koulis έγραψε: λοιπον για πες:ονομασια αμορτισερ με κωδικο απο την ohlins κ για την πισω αναρτηση κ για τα ελατηρια
Κωδικος πισω YA 628 τυπος 46HRCS , ετος 06-07
Κωδικος μπροστα ελατηρια 08656-90

Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Ohlins σε FZ1

Δημοσίευση από douris7 »

βρε κουλη αμαν αυτο το ebay αναρωτιεμαι εαν η κοπελα σου θα ζειλεψη εαν μαθει οτι εισαι ολλη την ωρα με το.................... ................................+:Dancing=+:\:D/ :shock: :lol:

τεσπα απο ερευνα αγορας και εσωτερικου και εξωτερικου ο ντουλαβερης ειναι ο πιο φτηνος χωρις να σημαινει απολυτα αυτο ετσι
910 συνολο ολα αμορτισερ ελατηρια εμπρος και λαδια 10αρια συν 36 με κουριερ που μου τα εστειλε :evil:
νους χανια και σωματι στρινγκ

Άβαταρ μέλους
Themis_81
Δημοσιεύσεις: 772
Εγγραφή: Πέμ 06 Απρ 2006, 22:00
Model: FZ1
Model year: 2006
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Ohlins σε FZ1

Δημοσίευση από Themis_81 »

Toν Dulaveris τον ψιλοξερω , οποτε αν θελει καποιος να μαθω τιμη για ομαδικη ας πει ... αν ειναι για ερωτησεις γενικου ενδιαφεροντος θα πρεπει να αναμεινετε λιγο στις οθονες σας γιατι ειμαι σε περιοδο τρεχαματος ! +:Brick wall=+:](*,)
Life is not measured by the breaths we take,
but by the moments that take our breath away

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohlins σε FZ1

Δημοσίευση από koulis »

οποτε μιας κ εχουμε το μεσο αναμενουμε στο ακουστικο μας...να μασουμε κανα φραγκο,να ψηθει κ κανας αλλος για ομαδικη... +:Whistle=+::- :mrgreen:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohlins σε FZ1

Δημοσίευση από koulis »

λοιπον,μιας κ γυρισα πριν λιγο απο μια καταδρομικη κατα μπραλο μερια +:Whistle=+::- :mrgreen:
εχω να πω τα εξης:θοδωρα σε ζηλευωωωω!!!!!
τελικα οσοι λενε οτι το 1ο που αλλαζεις στη moto αν θες να δεις διαφορα ειναι αναρτηση-φρενα εχουν δικιο 100%!!
θ'αναφερθω στην αναρτηση μιας κ τα φρενα ακομη μου ειναι υπεραρκετα..παιδες ετσι ακριβως ειναι...το fz1 χριζει βελτιωσης της αναρτησης αν θες να σου δωσει το μεγιστο των δυνατοτητων σαν μηχανη...εχω πιασει τα 19k χλμ κ σιγουρα καποια ρυθμιση την θελουν οι αναρτησεις αλλα κ παλι πιστευω οτι μια αλλαγη σαν του θοδωρα ειναι αυτο ακριβως που χρειαζεται :wink: σε καποια σημεια με σαμαρακια οι αναπηδησεις ειναι εντονες ενω σε καποια αλλα δεν σου εμπνεει την εμπιστοσυνη να το βαλεις...θα μου πειτε παιζουν ρολο πολλα...ψυχολογια,πιεσεις ελαστικων,κατασταση οδοστρωματος αλλα επειδη τον εχω φαει με το κουταλι ειδικα τον μπραλο βλεπω τη διαφορα πως εβαζα τη μηχανη στα 7-8k χλμ που ηταν ακομη "φρεσκια" η αναρτηση κ αλλιως τη βαζω τωρα που εχει αλλες 10k χλμ...η επομενη κ ουσιαστικη βελτιωση θα ειναι αυτη σαν του θοδωρα...τελος!!μαζευτε λεφτα για επερχομενη ομαδικη,δεν κανω πλακα :wink: :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες