Πίσω ανάρτηση...Επισκευή ή αντικατάσταση ???

Απορίες και προβλήματα που αφορούν τις αναρτήσεις.
Άβαταρ μέλους
douris7
Δημοσιεύσεις: 812
Εγγραφή: Παρ 16 Ιουν 2006, 18:27
Model: FZ1
Τοποθεσία: χανια
Επικοινωνία:

Re: Πίσω ανάρτηση...Επισκευή ή αντικατάσταση ???

Δημοσίευση από douris7 »

Theod έγραψε:Τι λέτε ???
βαλτα και εαν βγουν μαπα μας το λες για να ......................... +:Whistle=+::-

σοβαρα τωρα δεν ξερω +:Think=+::-k οικονομικα αξιζει νομιζω αλλα σε σχεση με μαμα θα ειναι καλυτερο σιγουρα του φουστη
αλλη πιο οικονομικη λυση να βρεις κανενα μαμα απο αυτους που εχουν αλλαξει μηπως και στο δωσουν :!: τεσπα καλο ξεμπλεξημο :mrgreen:
νους χανια και σωματι στρινγκ

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πίσω ανάρτηση...Επισκευή ή αντικατάσταση ???

Δημοσίευση από m-power »

Μιας και έκανα όλη την ιστορία με την επισκευή τον μαμά αναρτήσεων.
Για μένα αξίζει να επισκευάσεις την μαμά πίσω με νέο ελατήριο τις Hyperpro ή τις white power πρόσεχε όμως τι σκληρότητα θα είναι το καινούριο π.χ. το μαμά αν είναι 70κιλα/mm να μην βάλεις μεγαλύτερο από 80 κιλά/mm γιατί θα είναι κούτσουρο εκτός αν το μαμά είναι όντος πολύ μαλακό .

Το κόστος είναι 100 ευρώ το ελατήριο και 20 ευρώ να το περάσουν και 150 η αλλαγή του λαδιού με το λαδί στην τιμή . Εφόσον στο παλαιό Fazer 1000 η πίσω ανάρτηση είναι επισκευαζόμενη άρα λογικά θα είναι και σε εσένα.

Για μπροστά επίσης δες τι σκληρότητα των ελατήριων καλυτέρα είναι τα white power αλλά βαλέ και μισό νούμερο σκληρότερο λαδί π.χ. σε εμένα από 5 σε 7,5 έτσι λειτουργούν καλυτέρα οι ρυθμίσεις του αμορτισέρ.
Τα νούμερα για της αναρτήσεις θα τις βρεις στο service manual.

Εγώ τα έφτιαξα στο Γεωργακόπουλο στην Πανόρμου τηλ. 210 6914600.
Aprilia Caponord 1200 '15

Άβαταρ μέλους
daredevil
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 16:57
Model: Vstrom
Model year: 2011
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Πίσω ανάρτηση...Επισκευή ή αντικατάσταση ???

Δημοσίευση από daredevil »

m-power έγραψε:Μιας και έκανα όλη την ιστορία με την επισκευή τον μαμά αναρτήσεων.
Για μένα αξίζει να επισκευάσεις την μαμά πίσω με νέο ελατήριο τις Hyperpro ή τις white power πρόσεχε όμως τι σκληρότητα θα είναι το καινούριο π.χ. το μαμά αν είναι 70κιλα/mm να μην βάλεις μεγαλύτερο από 80 κιλά/mm γιατί θα είναι κούτσουρο εκτός αν το μαμά είναι όντος πολύ μαλακό .

Το κόστος είναι 100 ευρώ το ελατήριο και 20 ευρώ να το περάσουν και 150 η αλλαγή του λαδιού με το λαδί στην τιμή . Εφόσον στο παλαιό Fazer 1000 η πίσω ανάρτηση είναι επισκευαζόμενη άρα λογικά θα είναι και σε εσένα.

Για μπροστά επίσης δες τι σκληρότητα των ελατήριων καλυτέρα είναι τα white power αλλά βαλέ και μισό νούμερο σκληρότερο λαδί π.χ. σε εμένα από 5 σε 7,5 έτσι λειτουργούν καλυτέρα οι ρυθμίσεις του αμορτισέρ.
Τα νούμερα για της αναρτήσεις θα τις βρεις στο service manual.

Εγώ τα έφτιαξα στο Γεωργακόπουλο στην Πανόρμου τηλ. 210 6914600.
Και εγω και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.
http://www.k-shock.gr/
life is a road.............. drive it

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες