Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Απορίες και προβλήματα που αφορούν τις αναρτήσεις.

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

Chrisks έγραψε: Εικόνα
ειμαι ψιλοκ*υλωμενος να τσιμπησω ενα χρυσο gpr :oops:
να το κανω? +:Think=+::-k :arrow: chrisks,αξιζει τα λεφτα του?
το μονο που σκεφτομαι ειναι το γ*μωτελωνειο μην μου σκασει να πληρωσω +:Brick wall=+:](*,)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
Chrisks
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ 19 Απρ 2006, 12:03
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Chrisks »

Καινούργιο δεν θα αγόραζα, πιστεύω ότι είναι πολλά τα λεφτά (γύρω στα 500€) για αυτά που προσφέρει. Εάν βρεις καμιά ευκαιρία, οκ.
Chris

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

500€ δεν ειναι....βγαινει 480$ κομπλε μεταφορικα δλδ γυρω στα 350€ αλλα με το ρισκο του τελωνειου παντα....
για μεταχειρο παλι δεν πετυχαινω συχνα.....1 φορα ειχα πετυχει πριν πολυ πολυ καιρο αλλα τοτε δεν υπηρχαν τα γκαφρα.....σαν αισθηση πως το βλεπεις?σου δινει παραπανω σιγουρια λογικα σε σχεση με το να μην εχεις καθολου,εεε??

:)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
Chrisks
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ 19 Απρ 2006, 12:03
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Chrisks »

Γενικά το νιώθεις πιο δεμένο ανάλογα και πόσο σφιχτό θα το έχεις... το μείον είναι ότι όταν πας σιγά είναι λίγο ενοχλητικό, μέσα σε πόλη πρέπει να το χαλαρώνεις (το αισθάνεσαι σαν να είναι πολύ σφιγμένα τα ρουλεμάν στο τιμόνι). Άλλο ένα θέμα είναι ότι πρέπει να το βγάζεις όποτε θέλεις να σηκώσεις το ρεζερβουάρ.
Chris

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Theod »

Για το FZ1 το θεωρώ ΠΟΛΛΑ και ΠΕΤΑΜΕΝΑ λεφτά...

Φυσικά ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του και περί ορέξεως... :)

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: theod,
θα σου απαντησω οτι κ στον ilias που μου ειπε το ιδιο ακριβως πριν 2-3 μερες σε πμ...
πριν αρκετους μηνες ανεβαινα τρικαλα με την κυρα συναναβατη.....σε μια στροφη λοιπον λιγο μετα το νοσοκομειο της λαμιας εχει μια τεραστια κηλιδα απο λαδια που λογω της αντανακλασης που κανει ο ηλιος τα εβλεπες δεν τα εβλεπες....
το λοιπον.....τα περναω ξωφαλτσα....οταν λεμε ξωφαλτσα ισα που να πατησε για 1 ποντο....για τοσο λιγο......
ε,το μηχανακι μου επαιξε για τα καλα το τιμονι.....ΔΕΝ ετρεχα γιατι ειχα κ την κυρα πισω μου......πηγαινα χαλλλλαρα....παρα πολυ χαλλλλαρα.....βαριομουν να στριψω να φανταστεις....παρ'ολα αυτα λιγο ελειψε.....
κατι αναλογο μου συνεβη πριν 1μιση χρονο λιγο μετα την δαυλεια παλι 2πλος σε δρομο γυαλι με καυτη λογω του καυσωνα σφαλτο....παλι χαλλλλαρα.....σε σημειο βαρεμαρας.....παλι το ιδιο....παιξιμο τιμονι κ σωσιμο......
το χαλλλλαρα που γραφω δεν σημαινει οτι αφηνα τιμονια κ κοιταζα αλλου......ειχα την προσοχη μου οπως την εχω καθε φορα κ μαλιστα με πολυ λιγα χλμ......50-60....καπου εκει.....αλλα κ ετσι μπορεις να την πατησεις......
που θελω να καταληξω.....θεωρω οτι το stabilizer τιμονιου ειναι κατι σαν το abs.....
θα το χρειαστεις 1 ή 2 φορες σε κατι τετοιες περιπτωσεις που εισαι χαλαρος κ ουτε παιξιμο τιμονια ουτε τπτ.....
κ για να ζηλεψετε κ λιγο..... :mrgreen:

Εικόνα

μου ηρθε σημερα το πρωι....σε μια 7αδα μολις!!!!
3€ τελωνειο κ ειμαστε κομπλε!!!
περισσοτερα εν καιρω που θα τοποθετηθει κ δοκιμαστει.....

:) :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Theod »

Μπορεί να έχεις δίκιο και στην "κακιά στιγμή" να αποδειχθεί σωτήριο..Δεν ξέρω...Εγώ μιλάω με βάση την καθημερινή χρήση και με το σκεπτικό ότι το μηχανάκι δεν έχει τόσο γρήγορη γεωμετρία που να το χρειάζεται...
Σε ένα r6 πχ που είχα οδηγήσει όντως έκανε τρομερή δουλειά γιατί το μηχανάκι παραείχε ευαίσθητο-γρήγορο τιμόνι...

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

το "επιασες" το νοημα θαναση.....το abs ας πουμε μπαινει σε χρηση πιο συχνα απ'οτι το stab τιμονιου....ειδικα σε πολη σαν την αθηνα....με λιγα λογια η δουλεια του "φαινεται" πιο γρηγορα κ αμεσα κ με μεγαλυτερη συχνοτητα απ'οτι το stab τιμονιου....απο την αλλη το οτι ειναι πανακριβο ειναι....350€+ ειναι 2 much....αλλα το ρημαδι 2 χρονια τωρα κοιταζω σε ebay αγγλιας,γερμανιας,ιταλιας,αμερικης κ εχω πετυχει μολις 1 matris m4 μεταχειρο σε πολυ καλη κατασταση αλλα την εχασα την δημοπρασια τοτες..... :( οποτε,υπομονη.....10αρικο 10αρικο στην ακρη,στριμωγμα κανα ενοικιο απο εδω ενοικιο απο κει κ τσουπ νατο στην πορτα μου!!!
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από ilias »

αντε με γειααααααααααααααα :/abwave::)
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

Εικόνα

μπηκε το ρημαδι....αναμονη λιγο καιρο μεχρι να δοκιμαστει κ να μεταφερω εντυπωσεις 8)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
johnny
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Δευ 21 Δεκ 2009, 17:36
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από johnny »

Ωωωωω...
Μεγιες μεγιες..

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Frezas »

Κουλη με γειες, και φυσικα περιμενουμε συντομα εντυπωσεις!!!
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από ilias »

με γεια κουρεα..της στυλιδας; .................... :wink: :wink:
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
NIKOS
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ 12 Σεπ 2010, 22:52
Model: -
Τοποθεσία: athens
Επικοινωνία:

Σταμπιλιζατερ σετ για Fz1 Fazer 06-10

Δημοσίευση από NIKOS »

εχω ενα θεματακι με το fazer μου....που και που εχω κουνηματα απο αερα και οταν παω με καμποσα χιλιομετρα, τα λαστιχα ειναι κομπλε και η ζαντες και τα αμορτισερ και η ζελατινα αρα παμε τοτε αλλου....επιπλέον η μηχανη μπαινει πιστα :D ...θελω ειλικρινα να μου απαντήσετε χρειαζεται να βαλω σταμπιλιζατερ? τα χρηματα ειναι πολλα, το μονο που βρηκα ειναι στην αγγλια με 300 Ευρω το λιγοτερο,καλο φαινεται αλλα το θεμα ειναι τα ανταλλακτικα και η επισκευη,που ειναι λιγο μακρια για να το στελνω :( ....ψαχνω ακομα και για μεταχειρισμενο....θελω ολοι να μου πειτε την γνωμη σας!!! :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης