Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Απορίες και προβλήματα που αφορούν τις αναρτήσεις.
Άβαταρ μέλους
johnny
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Δευ 21 Δεκ 2009, 17:36
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά
Επικοινωνία:

Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από johnny »

Εδώ και καιρό με τρώει να βάλω σταμπιλιζατερ στη μηχανούλα μου κ τώρα έχω αρχίσει σιγά σιγά και κάνω έρευνα αγοράς.
Λοιπόν παίζουν 3 εταιρίες..
Ohlins,Matris & Hyperpro.. Και οι τιμες στο περίπου 640,650 (το matris m4) και 500 αντίστοιχα...
Τι προτείνετε εσείς;
Ακούω γνώμες...

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

στα ειπα κ στο πμ...μην βιαζεσαι...απο οτι εχω συζητησει κ με μελη απο εδω μεσα αλλα κ με παιδια εδω στην περιοχη μου
stabliser κ fz1 ειναι κατα καποιο τροπο περιττο εξοδο...αναρτηση πισω εχεις απο οτι θυμαμαι οποτε καλυτερα φαε τα λεφτα του stab σε καυσιμα να τα ευχαριστηθεις....παρ'ολα αυτα αν επιμενεις τα 500 ή 600€ που το βρισκεις ελλαδα ειναι παααρα πολλα....γνωμη μου οπως σου εγραψα κ στο πμ κανε υπομονη κ ψαξε σε ebay.co.uk,ebay.de,ebay.it κ ebay.com...ειτε θα πετυχεις καποια ευκαιρια σε στοκ καινουριο ειτε καποιο μεταχειρο σε κατασταση καινουριου κ η τιμη θα ειναι η μιση απο οτι εδω :wink: :/abwave::)

ενα προχειρο δειγμα....Sprint steering damper
παροτι δεν ειναι κ πολυ γνωστα οπως ohlins κτλ ειναι αρκετα ποιοτικη κ αξιοπιστη απο οτι εχω διαβασει σε fazer forum του εξωτερικου
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
johnny
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Δευ 21 Δεκ 2009, 17:36
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από johnny »

Σε ευχαριστώ πάλι Κούλη...
Ίσως έχεις δίκιο..
Απλά με έχει φάει να το βάλω...Κοιτάω και στο ebay και οι τιμές παίζουν 150 κάτω..
Εντάξει δε με επείγει κιόλας...

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από jskf16 »

Αυτο που σου δειχνει ο Κουλις για εμενα δεν , μονο το οτι μπαινει απο κατω μου φτανει :mrgreen: ....θα θες να το ρυθμισεις και θα κανεις εν κινηση το καρναβαλο :lol: ...ή να σταματας στην ακρη και αναλογα το δρομο/οδηγηση να το ρυθμιζεις!

Τωρα το εαν ειναι απαραιτητο ....τι? να σου πω (υποκειμενικο) ελαχιστες φορες το εννοιωσα να θελει και αυτο μονο σε πολυ δυνατες εξοδους με λιγο κανιβαλιστικη διαθεση <>1 .Αν σου κανει πολλα κολπα θελουν γενικοτερα ρυθμισμα οι αναρτησεις σου ή τροπος που το οδηγας μια αλλη τακτικη. Σε ενα γυμνο ομως ισως το stabilizater να ειναι ποιο αναγκαιο απο το δικο σου το φερινγκατο.Αν εσενα σου χει μπει , δωσεεεεεεεεεε....... 8)
:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
Hatebreedgr
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιουν 2007, 19:14
Model: FZ1
Τοποθεσία: Κορυδαλλός
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Hatebreedgr »

To hyperpro το φοράω 2 χρόνια...
Ρυθμιζόμενο 24 κλίκ.
Το είχα πάρει απο Παπασταύρου στην Λαμπράκη 450 ευρώ αλλά πάνε και δύο χρόνια...
Τα λεφτά του τα έβγαλε σε 2 λακούβες πού είχα την ατυχία να πέσω με αρκετά χιλιόμετρα...
Διαφορά αντιλαμβάνεσαι και στη πορεία με πολλά στο κοντέρ...πολύ στιβαρή η μηχανή.
Αν δεν το κυνηγάς όμως οδηγικά,θα συμφωνήσω με Κούλη, μην τα σκάσεις Γιάννη...
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

Hatebreedgr έγραψε: Αν δεν το κυνηγάς όμως οδηγικά,θα συμφωνήσω με Κούλη, μην τα σκάσεις Γιάννη...
εγω που το κυνηγαω να τα σκασω? :lol:
περα απο την πλακα το χω βαλει στο ματι κ γω ενα stab :oops: αλλα προεχει η ohlins που εχω βαλει στο ματι :mrgreen:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από ilias »

ειμαι κατα ,,,,,δεν το συζητω .. με 500ε ξερεις ποσες βολτες κανεις ? συμφωνω με κουλη ....βεβαια γουστα ειναι αυτα γιαννη εσυ θα αποφασισεις :/abwave::)
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Hatebreedgr
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιουν 2007, 19:14
Model: FZ1
Τοποθεσία: Κορυδαλλός
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Hatebreedgr »

koulis έγραψε:αλλα προεχει η ohlins που εχω βαλει στο ματι :mrgreen:
Θα συμφωνήσω με τις προτεραιότητες που έχεις βάλει... :wink:
Αν γύριζα το χρόνο πίσω ανάρτηση, λάστιχα, service και βενζίνες...τίποτ' άλλο και είσαι άρχοντας
κατά την άποψη μου
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: hatebreedgr,
αυτα που ειπες + μια εξατμα να ανασταινουμε νεκρους :lol:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από jskf16 »

Το θεμα μας : Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Άβαταρ μέλους
zisisx
Δημοσιεύσεις: 965
Εγγραφή: Τρί 23 Νοέμ 2010, 17:49
Model: -
Τοποθεσία: Πρεβεζα-Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από zisisx »

αααααχχχχχχχ κ γω θελω ενα.....
μονο κ μονο να το βλεπω......αααααχχχχχ

αλλα σιγουρα προτιμω να τα φαω σε βενζινες.....

οσο ακομα προλαβαινουμε με την τιμη που θα φτασει.......
Χαμογελατε......κανει τους αλλους να ανησυχουν.....!!!!!

Άβαταρ μέλους
Chrisks
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ 19 Απρ 2006, 12:03
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Chrisks »

Εγώ έβαλα αυτό, μετ/νο από USA 250€



Εικόνα
Εικόνα
Chris

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: chrisks,

πρεπει να γ*μαει το συγκεκριμενο :oops: μια χαρα τιμουλα αν ειναι κ σε καλη κατασταση εισαι κομπλε :wink:

υγ:που χαθηκες?καιρο εχουμε να τα πουμε.....μου μπαινουν ιδεες για πεταλουδες κτλ....αλλα μαλλον για αναρτηση με κοβω σε λιγο καιρο...τι λεει το τουμπανακι σου? :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
Chrisks
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τετ 19 Απρ 2006, 12:03
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από Chrisks »

Μια χαρά είναι, ταιριάζουν και τα χρώματα!!! Καλή κατάσταση, αρκετά σφιχτό ακόμη και στις πρώτες θέσεις σκληρότητας (έχει 20 θέσεις). Το μόνο που ίσως αλλάξω είναι ο ρυθμιστής σκληρότητας, έχει ξεθωριάσει λίγο το χρώμα του.

Χάσαμε το chat και χαθήκαμε!!! βάλε αμορτισέρ, το θέλει.... καλά είναι το εργαλείο, τα τελευταία: 520 με 16-46 και conti-sport 190/55
Chris

Άβαταρ μέλους
ghost
Δημοσιεύσεις: 730
Εγγραφή: Τετ 11 Φεβ 2009, 16:35
Επικοινωνία:

Re: Αγορά σταμπιλιζατέρ τιμονιού για Fz1

Δημοσίευση από ghost »

ρε παιδες οκ να το παρετε να πληρωσετε 500,400 η 300 αν περισσευουν,
αλλα να ξερετε οτι τα πρωτα δειγματα οταν βγηκε η μηχανη δεν ειχε προβλημα να τρεμοπαιζει το μπροστινο η σταθεροτητα στις στροφες γιαυτο καθυστερισαν να βγαλουν ακομα και τωρα Ειμαι σιγουρος οτι η ohlins δεν βγαζει,
εκτος αν κανετε φουλ εξτριμ οδηγηση και το χρειαζεστε τοτε παω πασο,αυτα.
:/abwave::) :/abwave::) :/abwave::)
«ΑΠΟΣΚΟΤΗΣΟΝ ΜΟΥ»,«φύγε από μπροστά μου, να μη μου κρύβεις τον ήλιο» ή «μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις».

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης