προβλημα με συμπλεκτη η κατι αλλο ....

Σέρβις, απορίες, προβλήματα στα μηχανολογικά μέρη του κινητηρα.
Απάντηση
giorgioalive
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 18:38
Model: FZ1
Model year: 2007
Επικοινωνία:

προβλημα με συμπλεκτη η κατι αλλο ....

Δημοσίευση από giorgioalive »

παιδες καλησπερα εδω και μια βδομαδα περιπου απεκτησα και εγω ενα fz1 του 2007 και ειμαι πολυ χαρουμενος γι'αυτο αφου οτι εχω να πω για αυτο το μηχανακι ειμαι μεχρι στιγμης ειναι ολα θετικα εκτος του οτι εχω παρατηρηση οτι καποιες φορες οταν ειμαι σταματημενος σε καποιο φαναρι ενω εχω πατημενο το συμπλεκτη και εχω μεσα ταχυτητα το μηχανακι δεν σταματαει αμα ανοιξω κιολας το γκαζι ξεκιναει κιολας σιγα σιγα ξερεις καποιος κατι γι'αυτο εχω αλλαξει και λαδια λαδωσαπολυ καλα την ντιζα και παλι τα ιδια.. υποψην δεν το κανει συνεχεια ... ευχαριστω προκαταβολικα

Άβαταρ μέλους
HARIS S2
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 17:05
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με συμπλεκτη η κατι αλλο ....

Δημοσίευση από HARIS S2 »

αυτο που θα κοιταξεις ειναι
1ον) η ντιζα του συμπλεκτη μπορει να θελει λιγο τεντομα ή αντικατασταση της
2ον) αν εχει αλλαγμενες μανετες με καποιες κινεζικες που κυκλοφορουν δεν τεντωνει καλα την ντιζα
3ον) οταν ζεστενετε το μηχανακι μεσα στην πολη φουσκονουν η δισκοι και αν εχεις και προβλημα στην ντιζα σε συνδιασμο συμβενη αυτο που σου κανει.
αυτα μου ερχονται αυτη την στιγμη στο μυαλο
http://www.youtube.com/watch?v=97DZe27_wTA
καποια κοματια οταν τα ακους, σου ανοιγουν το μυαλο και περναει η ζωη απο μπροστα σου, σε απιστευτες εικονες.............................. και σαν μοτοσυκλετιστης εχω πολλες με καλους ΦΙΛΟΥΣ

giorgioalive
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί 03 Μάιος 2016, 18:38
Model: FZ1
Model year: 2007
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με συμπλεκτη η κατι αλλο ....

Δημοσίευση από giorgioalive »

σε ευχαριστω φιλε μου εχω βαλει στο προγραμμα αντικατασταση ντιζασ μπασ και διορθωθει η μανετες ςιναι η μανισιες !!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ilias την Δευ 16 Μάιος 2016, 01:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: οχι στις αμεσες παραθεσεις !!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες