Τρικυλινδρο fazer

Σέρβις, απορίες, προβλήματα στα μηχανολογικά μέρη του κινητηρα.
Άβαταρ μέλους
fazernick
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Δευ 13 Ιουν 2005, 13:58
Επικοινωνία:

Re: Βηχας στο Fazer μετα απο πλυσιμο

Δημοσίευση από fazernick »

Και να μην εχεις το μηχανημα ειναι εμφανεις αν κανει μεταπηδηση το ρευμα εξω απο την μπουζοπιπα.Τωρα αν στο κανει σπανια κλαφτα Χαραλαμπε, πρεπει να τον ψαξεις εναν εναν.
Οσο αναφορα για τα μεταχειρισμενα, οπως μου ειπαν και απο τα κεντρικα που μιλησα και με τις εγγυησεις και με τους μηχανικους, ειναι σπανιο φαινομενο !
2 φορες ατυχος παει πολυ.Παντως το μηχανακι παει καλυτερα πλεον , ακουγεται και δουλευει καλυτερα(στα δικα μου αυτια τουλαχιστον)\

Το πλυσιμο το κανω εκει ΟΤΑΝ το παω για ενα καλο καθαρισμα 2 φορες το χρονο, και γενικοτερα ειναι πολυ προσεκτικοι τωρα τι ακριβως εγινε δεν ξερω..Ισως ειδε μπιχλα στο καπακι του μοτερ και του εδωσε να καταλαβει.(Φανταστιτε οτι το κομματι που κανει μεταπηδηση ειναι εσωτερικο, και μου κανει ακομα και ετσι εντυπωση πως εγινε αυτο)

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από jskf16 »

Ενα ενα....

Σιγα δεν ηρθε και η καταστροφη , τι νομιζεις οτι ειναι να το βρεις ποιος ειναι...ακομα και εναν εναν το βρισκεις ευκολα , τα λυσε δεσε ειναι ο χρονος.

Επισης η μετρηση του πολλ/στη δεν ειναι και ευκολο (εχει πολυ υψηλη ταση) , πρεπει να εχεις στοιχεια του πολλ/στη και ειδικο εργαλειο μετρησης του.Ποιο ευκολα βρισκεις ποιος ειναι ο προβληματικος μεταξυ τους παρα με το μηχανημα :mrgreen:

Ειναι οντως σπανιο φαινομενο , αμα τους πεις ομως οτι χωνεις νερα-πιεστικα θα σου πουν αλλα!!!Και εχει εχουν δικιο.

Το θεμα ειναι οτι τη πατησες αλλα εσυ συνεχιζεις να πιστευεις οτι ειναι προσεκτικοι με το πιεστικο +:Brick wall=+:](*,) , καλυτερα εχω να μην ξανα ασχοληθεις καν με τη πιεση και να τη καθαριζεις νορμαλ 8) .Το εσωτερικο κομματι που λες , ειναι το <<μονωτικο>> μερος οπου ραγιζει-σπαει-σκουριαζει(κιολας) λογω των νερων-θερμοκρασιων.Και εκει ειναι ολες οι απωλειες :!:
:/abwave::)


Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από jskf16 »

:lol: ...σωστος :lol:

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από koulis »

ψιττττττ :P προσεξτε εσεις εκει με τα χερια σας γιατι στο τελος θα μπλεξετε χερια με μπουτια :lol: :lol:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
fazernick
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Δευ 13 Ιουν 2005, 13:58
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από fazernick »

Αμα ειναι να μπλεξουμε μπουτια-χερια ,δεν πειραζει αρκει να μη μου ξανακανει κανα κολπο γιατι με το τελευταιο, βλεποντας το μηχανακι χυμα απο μπροστα/κατω με επιανε και η καρδια μου , το μπουτι μου , το χερι μου ..και η ΤΣΕΠΗ!!


</->/p1

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από InversionOfControl »

βγαζει καποιο fault code οταν γινει τρικυλινδρο?
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από dimitrisfz »

nop!!!!

δοκιμασε με λιγο σαλιο στο δαχτυλο να ακουμπησεις στιγμιαια, μια μια την σωληνα εξατμισης, να δεις ποια ειναι κρυα και θα καταλαβεις ποιος κυλινδρος δεν δουλευει!!!!

ξεκινα απο αριστερα που γερνει στο σταντ....συνηθως απο εκει μερια ειναι το προβλημα!! <>60
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από jskf16 »

33 , 34 αναλογως....

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από dimitrisfz »

αναλογως τι? <>3
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από jskf16 »

:lol: αναλογως αν παιρνει μπροστα (33 θα παρει) , στο (34) παιζεται αν ειναι και αυτος.Εχει σημασια ποιος/ποσοι κυλινδροι ειναι off.

Το σωστο ειναι: 33 , 34 , 35 , 36 = 1ο , 2ος , 3ος , 4ος
:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από InversionOfControl »

dimitrisfz έγραψε:nop!!!!
ξεκινα απο αριστερα που γερνει στο σταντ....συνηθως απο εκει μερια ειναι το προβλημα!! <>60
μαλλον το 2ο απο αριστερα... υπολειτουργει απο οτι ειδα...γιατι κανει σκορτσαρισματα και δεν ηταν τοσο ζεστο
οσο τα αλλα.

κωδικο δεν ειδα παντως.
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

giwrgos irakleio
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από giwrgos irakleio »

γεια σας ερωτηση.δεν εχω παθει αυτην την ζημια αλλα ακουω απο τους παθοντες εδω οτι το κανει στο ρελαντι και οταν ξεκινας μετα που ανεβαζει στροφες ειναι μια χαρα.πως γινεται και αφου ειναι καμενος στις ψηλες και δουλευει κανονικα +:Think=+::-k

Άβαταρ μέλους
delrules
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Σάβ 19 Μάιος 2007, 13:57
Model: FZ1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Τρικυλινδρο fazer

Δημοσίευση από delrules »

Και στο δικο μου ετσι εκανε, μεχρι που αρχισε να κανει διακοπες και σκορτσαρισματα παντου...
Save Your Mind, Listen To Metal..

Μοτοσυκλέτα για ζωή..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες