5o οδοιπορικό 1821!!!

Μέρη που επισκεφτήκατε και θέλετε να μοιραστείτε μαζί μας...
Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Solomon »

Είναι 07:00 το πρωί και το ραντεβού είναι στις 09:30 στο περίπτερο. Πως θα περάσουν 2 ώρες μέχρι να ξεκινήσουμε... Ετοιμάζομαι, βάζω στο σακίδιο τα τελευταία απαραίτητα κ το δένω στη θέση του συνεπιβάτη.
Finally its time! Ξεκινάω για το 5ο Οδοιπορ(ωτ)ικό 1821! Το ραντεβού είναι με τον joda στο γνωστό μέρος, αλλά φτάνοντας βλέπω μπόλικο κόσμο με την ίδια ιδέα. Χαιρετούρες εναγκαλισμοί αλλά ο καθένας θα τραβήξει το δρόμο του και το πρόγραμμά του για το Λεωνίδιο.
Καφεδούμπα τέλος και φεύγουμε.Παλιά εθνική για Κόρινθο κι απο κει για Επίδαυρο. Παραδόξως δεν έχει ιδιαίτερη κίνηση, ίσως είναι νωρίς ακόμη για τους γρήγορους. Μετά τη νέα επίδαυρο οι στροφές αρχίζουν και γίνονται πολύ ενδιαφέρουσες και σε συνδυασμό με τα ολοκαίνουργια (μόλις 50χλμ την προηγούμενη ημέρα)λαστιχάκια μου το απολαμβάνω. Ο ρυθμός μου ταιριάζει και με του Γιάννη οπότε αισθάνομαι ακόμη καλύτερα. Ή μάλλον ο Γιάννης έχει προσαρμόσει τον ρυθμό του στο δικό μου, γιατί όπως αποδείχθηκε η παλιόγρια αμα θέλει μπορεί να φύγει πολύ γρήγορα... <>1
Κατεβαίνουμε προς Γαλατά μεριά και η συμφωνία ήταν είτε καφεδάκι στο αγνάντι, είτε κοψίδια στο Καρατζα. Π@πΑριά, καφέ βρίσκουμε όπου θέλουμε...
Το κόβουμε προς Καρατζά, αι στροφαί σφιχταί αλλά απολαυστικαι!12:30 το μεσημέρι δεν είναι και η καταληλότερη ώρα για μάσα, αλλά ποιος νοιάζεται! Μπογάνα , σαλάτα, τυροκαυτερή και τζατζίκι.Και κάτι κόκα κόλες.Και κάτι παγωτά κερασμένα μετά..
Αυτές τις δερμάτινες στολές γιατί δεν τις κάνουν πιο ελαστικές στη μέση ρε παιδί μου...
Πάλι καλά που δεν έχω σουπερσποράκι. Φευγιό καταμεσήμερο και επιλέγουμε (εννοείται)διαδρομή που δεν είναι κίτρινη στο χάρτη ήτοι δρόμοι χαμένοι στο πουθενά...
Jodas εμπρός και εγω ακολουθώ. Δεν είναι πολυ καλός ο δρόμος, έχει και λίγα γαρμπιλάκια στις άκρες...Πτνα σφίγγα τι θέλεις στη ζελατίνα του κράνους μου..Αλλά για περίμενε, αφού κινούμαι γρήγορα γιατί τα φτεράκια σου είναι ακίνητα????
Το κέρατό μου ήταν απο την μέσα μεριά η ρουφιάνα!Panic brakes και κόρνες στο Joda να πάρει χαμπάρι, αλλά δεν.Σταματώ και μόνο που δεν πετάω το κράνος. Φτηνά τη γλίτωσα. Ο άλλος συνεχίζοντας κάποια στιγμή καταλαβαίνει ότι δεν τον ακουλουθώ οπότε το μυαλό του παεί στο κακό και ετοιμάζεται να γυρίσει πίσω. Με βλέπει του κάνω σήμα όλα οκ και συνεχίζουμε. Επόμενη στάση Μύλοι, όπου βρισκόμαστε με τα παιδιά Γίωργο και Αλέξανδρο. Αυτοί σουβλάκια, εμείς καφεδάκια. Απο κει φεύγουμε όλοι μαζί για Λεωνίδιο. Πολύ ωραία διαδρομή και πολύ όμορφα μέρη.Φθάνουμε απογευματάκι κατα τις 17:30 αν θυμάμαι καλά. Πάμε να οργανωθούμε στο δίπορτο(καφετέρια) που βρίσκονται τα παιδιά της λέσχης Λεωνιδίου να σφίξουμε και ένα καφέ για το refreshing. Στο άραγμα-ξύσιμο ακούγεται μια φωνή "Κανείς άλλος για test ride?" . Tι παίζει ρε μλcς? Έχει test ride το καινούργιο Africa μου λένε, πάρτο μια βόλτα... Μα κύριε πρέσβη σας παρακαλώ..δεν θέλω..μα σας..καλά αφού επιμένετε θα το πάρω! Ποιο απο τα δυο θέλεις μου λέει, έχει και το απλό και το αυτόματο. Ώ θέοι είναι η τυχερή μου μέρα! Το αυτόματο εννοείται! Να δούμε πόσα απίδια πιάνει η honda στα κιβώτια και στην ουσία και το μέλλον των μοτοσυκλετών (σε καμιά 20αριά χρόνια απο τώρα)

Mini test ride Africa Twin 2016 dct
Ο αντιπρόσωπος κ. Πέτσας μου εξηγεί πως λειτουργεί το ηλεκτρονικά ελεγχόμενο κιβώτιο 2πλου συμπλέκτη της μοτό. Συμβατικός συμπλέκτης και επιλογέας ταχυτήτων δεν υπάρχει. Στη θέση της μανέτας βρίσκεται το χειρόφρενο και όλο το σετ του αριστερού διακόπτη είναι γεμάτο μπλιμπλικάκια. Απο δω ανεβάζει , απο δω κατεβάζει, απο κει παίζει η ρυθμιση του traction control, απο κει η επιλογή προγράμματος για το κιβώτιο (drive , sport και manual) Η μοτό στο προσπέκτους που χάζευα νωρίτερα είναι στα 238κιλά στην έκδοση dct. Ωστόσο στο καβάλημα η αίσθηση που δίνει δεν είναι σε καμιά περίπτωση τόσα.Χαμηλή σέλα, σταθερό πάτημα και με τα 2 πόδια και εύκολο παίξιμο δεξιά αριστερά. Ωραίο! Lets go! Χαλαρά στην αρχή. Πιάνουμε μια ευθειούλα και παρατηρώ τις ενδείξεις στο κιβώτιο. Γύρω στα 50χλμ σου έχει κουμπώσει την 6η και πηγαίνει τουφ τουφ. Για να δούμε και kick down. Ανοίγω κάμποσο γκάζι δεν κατεβάζει. Καρυδώνω και κλακ κλακ 2α στα κόκκινα! Καλό άλλα ήθελε επιμονή για να πάρει χαμπάρι. κάτσε να δοκιμάσω στο sport. Τώρα μάλιστα πιο μοτοσυκλετιστική αίσθηση, κρατάει περισσότερες στροφές στη σχέση και είναι πιο ευαίσθητο στο kick down. Ο πλοηγός μας περνάει απο ένα πατημένο χωμάτινο κομμάτι (καμιά 50αριά μέτρα) γαρμπιλάκι γλυστερό. Εδώ είσαι! Κρατάω όρθιο το μοτόρι και με λίγα χλμ καρυδώνω πάλι το γκάζι προκαλώντας το να γράψει μια μεγαλοπρεπή πλαγιολίσθηση. Μπαμ-μπουμ κουμπουριές βροντές απο την εξάτμιση, η μηχανή ακλόνητη ούτε πόντο δε φεύγει και το σημαντικότερο ο κινητήρας δεν κρεμάει.

Παρένθεση παρένθεσης.. Τα traction control είναι 2 ειδών. Αυτά που κόβουν καύσιμο και αυτά που κόβουν ανάφλεξη. Αυτά που κόβουν καύσιμο ίσως τα έχετε παρατηρήσει σε κάνα συμβατικό αυτοκίνητο όπου μόλις μπει σε λειτουργία κόβει τόσο πολύ που γονατίζει εμφανώς τον κινητήρα. Τα καλά είναι αυτά που ακούμε καμια φορά σε τίποτα supercar ή τίποτα wrc. Αυτοί οι πυροβολισμοί είναι το καύσιμο που σκάει στη εξάτμιση πλέον αφού έχει περάσει τον κύλινδρο χωρίς ανάφλεξη. Ε τέτοιο πρέπει να έχει το honda!

Συνεχίζουμε λίγο ακόμη και στην επιστροφή κάνω τράμπα με του Αλέκου το νορμάλ να το δω κι αυτό. Παρεπιπτόντως η κάλυψη απο τον αέρα είναι πολύ καλή γιατί έχει αρχίσει να θολώνει η ζελατίνα του κράνους μου. Για να το δούμε κι αυτό. Πρώτη, δευτέρα γεμάτη και καρυδώνω περιμένοντας τα ταλιμπανιλίκια του ΚΤΜ.Ακόμη περιμένω. Στρωτή δύναμη και ήρεμη επιτάχυνση έως τον κόφτη. Papairs. Που είναι τα 110 άλογα? Προφανώς πνίγονται απο το βάρος και το ηλεκτρικό γκάζι..Fun factor μηδέν. Για να δούμε και το ABS. Αυτό τουλάχιστον είναι καλό. Το πίσω που είδα δεν αμολάει ανεξέλεγκτα τον τροχό(ακούει η Yamaha..?) Εντύπωση μου έκανε επίσης η κατανάλωση. Σε μηχανάκια test ride που όλοι λίγο πολύ θα τα τσιγκλάνε να δούνε πως πάνε και το dct έγραφε 5,8!!! Δηλαδή σε νορμάλ ρυθμούς θα είναι κάτω απο 4,5!
Συνολικά το μηχανάκι μ άρεσε, αλλά όχι για να το αγόραζα. Ειδικά για τις χωμάτινες δυνατότητες του που μας έχει φάει τ αυτιά η honda πολύ αμφιβάλλω. CRF οικογένεια και καλά. 43άρι μπροστινό και 350κιλά (μηχανή , αναβάτης , εξολισμός) δεν συνάδουν. Βρε ηλεκτρονικά ελεγχόμενο κι αυτό. Ελεγχόμενο ξελεγχόμενο οι νόμοι της φυσικής δεν αλλάζουν με 2 σερβομοτέρ. Άσε που έτσι και πάθει ζημιά το dct (όπως τα dsg της vw) ποιος το φτιάχνει? Στα αυτοκίνητα τουλάχιστον που το χα ψάξει αλλαγή δίσκων συπλέκτη έπιανε 1000ρικο , ενώ ζημιές του στυλ ξύνει η αλλαγή πρώτη σε δευτέρα ήθελαν τριχίλιαρα+.

Κι αφού κάναμε το τεστάκι μας, ήπιαμε και το καφεδάκι μας άντε να πάμε στο ξενοδοχείο να βολευτούμε. Η κράτηση μας ήταν στα Πούλιθρα, δέκα λεπτάκια έξω απο Λεωνίδιο. Πετάει ο Αλεκάν την ιδέα, ρε πάμε πάνω απο το βουνό απο Τσιτάλια που θέλω να κάνω την διαδρομή. Και δεν παμέ! Αφού χαθήκαμε λίγο σε κάτι ελιές βρίσκουμε τον δρόμο και αρχίζει το τρενάκι του τρόμου. Αλεκάν εξαφανισμένος μπροστά κ εγώ αρχίζω και χάνω τους πίσω. Κάπου στο τέλος του ανεβάσματος regroup. Λοιπόν μlces το κατέβασμα είναι μια ευθεία δε στρίβεις πουθενά, οπότε τα λέμε κάτω. Μπαίνω στο τριπάκι και ακολουθώ Αλέξανδρο. Αλλωστε αισθάνομαι πολύ καλύτερα όταν είναι κάποιος καλός μπροστά και με "τραβάει". Τα παιδιά ακολουθούν αλλά σύντομα ξεμακρένουμε. Η διαδρομή είναι εξαιρετική με άριστη άσφαλτο και πραγματικά δεν ξέρω αν είχε πάνω απο 50 μετρα ευθεία... το μηχανάκι μου είναι στο στοιχείο του, εγώ γουστάρω κ η κουφάλα μπροστά μου έλεγε αργότερα ότι έκοβε λίγο για να τον προλαβαίνω... :{)):
Αχχ ξενοδοχειάκι επιτέλους. Η γιαγιά που είναι υπεύθυνη εννοείται ότι έχει κράτηση σε κάποιο άσχετο όνομα για δίκλινο...Στο τέλος συνεννοηθήκαμε. Αι π0υτάναι (Γιώργος-Αλέξανδρος) μπαίνουν πρώτοι στο δωμάτιο και με κανόνες shotgun πιάνουν τα 2 μονά κρεβάτια...Οι γηραιότεροι θα κοιμηθούν μαζί στο διπλό!Ντροπή!
Κωλοβάρεμα κάνα 2ωρο και βουρ για την ταβέρνα όπου θα μας δίνανε χάρτη και μπλουζάκια. Το μπλουζάκι φέτος ήτανε κίτρινο.Καναρινί.Τουίτι. Τελικά η διαδρομή δεν άλλαξε απο αυτή που είχαν δημοσιεύσει τις προηγούμενες ημέρες και οι πλοηγοί όλων των ομάδων έχουν ανοίξει χάρτες και gps στα τραπέζια καταστρώνοντας στρατηγικές.Το πρωί η εκκίνηση της ομάδας μας ήτανε στις 11:09(αν θυμάμαι καλά). Οι οργανωτές έδιναν εκκίνηση σε κάθε ομάδα ανα 3 λεπτα, ήτοι 20 ομάδες την ώρα...και είμασταν δηλωμένοι πάνω απο 50!
Υπνος ελαφρύς και αναμάρτητος το βράδυ...με διαφορετικές κουβέρτες...
Πρωϊνό ξύπνημα , πρωϊνο χ€σιμο και πρωϊνό στο ξενοδοχείο στην παραλία. Ρε που να τρέχουμε τώρα, εδώ είναι γαμάτα!Σκάμε στο Λεωνίδιο γύρω στις 10:30. Νομίζω ότι όλο το χωριό ήταν εκεί να κάνει χάζι. Τα καφέ τίγκα,πιτσιρικαρία να περιφέρεται στις παρκαρισμένες μηχανές και δυνατή μουσική απο την διοργάνωση. Ρε εδώ έχει πάρτυ που να τρέχουμε τώρα, εδώ είναι γαμάτα! Πάλι καλά που δεν φύγαν να με αφήσουν πίσω...
Οι συμμετέχοντες δίνουν κι αυτοί το απαραίτητο μπριο στην κατάσταση. Αλλοι βάρανε κόφτες και φεύγουνε μπούνια λές και κάνουνε 400άρι, αλλοι κορνάρουνε, άλλοι χαιρετάνε τον κόσμο(εγώ δηλαδή...)
Ξεκινήσαμε και το πρώτο κομμάτι της διαδρομής ήταν αυτό που κάναμε εχθές με τα παιδιά απο τσιτάλια, αλλά ανάβαση.Μα κύριε πρέσβη...μας κακομαθαίνετε! Εδώ κρατάμε ρυθμό και συνοχή του γκρουπ. Ανεβαίνουμε το βουνό και φτανουμε στο πρώτο σημείο φωτογραφίας. Βλέπετε η διαδρομή μπορεί να περαστεί στο gps αλλά τα σημεία φωτογραφίας πρέπει να τα βρείς ψάχνοντας. Δεν είναι κάτι δύσκολο αλλά θέλει το ψάξιμό του. Συνεχίζοντας σε κάποιο σημείο βγαίνουμε απο τον επαρχιακό και πιάνουμε ένα κομμάτι εθνικής ορεινό μεν , άριστη χάραξη και όρατητα. Όπως είναι φυσικό πλακωνόμαστε.Κάνα τέταρτο αργότερα συνειδητοποιούμε ότι είναι σχεδόν αδύνατο μια τέτοια διοργάνωση να έχει βάλει τόση εθνική. Άντε πάλι πίσω... Αυτά τα Βρέσθενα πολύ μας παίδεψαν. Στάση στη πλατεία που έχει και τρεχούμενο νεράκι. Καπου εκεί έχει αρχίσει και πιάνεται ο κω. κ είναι ακόμη νωρίς. Los poulos και συνεχίζουμε. Είναι μεσημέρι και ο ήλιος βαράει.Αλλά τουλάχιστον αποζημιώνει η διαδρομή.Βαζουμε τις σχετικές μας τζίνες ανα τακτα χρονικά διαστήματα (καθότι αμα μπει ρεζέρβα στο πουθενά, άντε γειά) και κάποια στιγμή φτάνουμε Μεγαλόπολη...
Ε παιδιά?Θυμάστε? Μεγαλόπολη...εκείνο το φορτηγάκι...
Τελικά το κακό που λένε μπορεί να γίνει σε ανύποπτο τόπο και χρόνο. Μπορεί να πηγαίνεις τάπα όλη μέρα ζορίζοντας συνεχώς λάστιχα φρένα και αναρτήσεις. Και εκεί που είσαι σε μια όμορφη ευθεία να βρεθείς στον άερα χωρίς κανένα περιθώριο αντίδρασης. Το αντίθετα ερχόμενο φορτηγάκι ομολογουμένως έτρεχε, αλλά τουλάχιστον ήταν στη λωρίδα του. Μια περίεργη καμπή στη χάραξη του δρόμου θα μας οδηγούσε και τους 4 στο αντίθετο ακριβώς στο σημείο που θα περνούσε το φορτηγάκι. Νομίζω ότι μας έσωσε το γεγονός ότι ο τυπος πήγαινε μαλιοκούβαρα και πολύ απλά πέρασε μπροστά μας λίγο πρίν μπαίναμε εμείς ανυποψιάστοι μπροστά του. Είχε σίγουρα τους 3 απο του 4 μας. Ή πλοηγός ή σκούπα ίσως την γλυτώνανε. Οι υπόλοιποι στην τύχη του Παντελίδη...
Μουδιασμένοι(χεσμένοι...) συνεχίζουμε για Καρύταινα. Δεν έχουμε κάνει στάση σ όλη τη διαδρομή πέρα απο τις βενζίνες και νομίζω ότι μας χρειάζεται επειγόντως. Φτάνοντας μας περιμένει ο Πυξίδας 990 απο την διοργάνωση για το on the road game που δίνει εξτρα πόντους στην βαθμολογία. Και εκεί που περιμένεις καμιά ερώτηση γενικής γνώσεως...πόση ήταν η απόσταση απο την πρώτη στην δεύτερη φωτογραφία...ΝΤΟΪΝΓΚ! Ρε εγώ θυμάμαι το πρώτο χωριό ήταν στα 53χλμ, είχα μηδενίσει για να υπολογίσω βενζίνες. Κάτι θυμόταν ο Γίωργος, κάτι ο Αλέξ , τα περισσότερα ο Γιάννης...Υπολογισμοί απο δω απο κεί, ρε μου λέει σίγουρα ήταν 53?Ναι ρε. Απάντηση 78χλμ απο την πρώτη στην δεύτερη...ΣΩΣΤΟ!!!QFALA JODA EXEIΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΟΝ TUAREG!!!
Βγάζουμε την φωτό και στάση για καφέ σαν άνθρωποι. Σε ποιο μαγαζί θα κατσουμε ?Σ αυτό που έχει την πιο ωραία σερβιτόρα!Όλη μέρα βλέπω τον πάτο του Joda και το Sor, να αλλάξει και λίγο η θέα γιατί λίγο ακόμη και θα τους ζητούσα σύμφωνω συμβίωσης!
Συνεχίζουμε ανανεωμένοι. Ο δρόμος τώρα είναι πιο γρήγορος και ο πλοηγός έχει τα κέφια του (κατα δήλωση του και μεταφέρω τα ακριβή λεγόμενα : "Μ@λ@κ3ς έχω καβλwsει")Εχουν μείνει 3 φωτογραφίες ακόμη. Ναός Επικούρειου Απόλλωνα, ενα ξεκάρφωτο μνημείο που δεν θυμάμαι και το χωριό Πλάτη. Τσουλάμε και έχουμε ψιλοενωθεί με αλλη μια ομαδα. Μετά την τελευταία φωτό φεύγουμε πρώτοι. Παρακάτω σταματάμε σε διχάλα για να βρούμε το δρόμο. Αυτός ο motherfucker ο Μερφυ ξανακάνει την εμφάνιση του...
Είναι αργά το απόγευμα.Ο ήλιος χαμηλά όπου αν τον πετύχεις σε δρόμο με κατεύθυνση δυτικά σε τυφλώνει φοράς δεν φοράς ζελατίνα.Και εμείς έχουμε σταματήσει στην κορφή σε υψωματάκι σε δρόμο με κατεύθυνση δυτικά...Απο πίσω ακούω ενα μονοκύλινδρο γκαζωμένο και μετά σιωπή ...f**k... το παιδί μας κατάλαβε τελευταία στιγμή και περνάει ξυστά ακουμπώντας μπλοκαρισμένος και διπλωμένος τον joda. Σταματάει λίγο πιο κάτω όπου τελικά το σώζει απο πτώση. Νόημα στους επόμενους να κόψουν και να αδειάζουμε τον δρόμο γιατί θα ακουλουθήσουν κι άλλοι...
Επιτέλους τερματισμός!Φτάσαμε!Αλλα όχι κάποιος τυχαίος τερματισμός. Στην κεντρική πλατεία των Φιλιατρών έχει στηθεί ΠΑΝΥΓΗΡΙ!Τερμα μουσική beachoμπαρου, τα μαγαζιά γεμάτα και εμείς να τερματίζουμε πάνω σε εξέδρα αλά ράλυ ακρόπολης! Φωτογραφίες,κακό,ένα drone να τριγυργνάει και μια πλατεία γεμάτη μοτοσυκλέτες! Χαλάρωση (σουβλάκια δηλαδή) και αναμονή της απομονής. Για να τερματίσεις με αξιώσεις πρέπει είτε να πηγαίνεις ακατούτητος , είτε να είσαι ο άνθρωπος που ρωτάει η ΝΑSA αμα θέλει να βρεί κάποιον δρόμο και δεν τον βρίσκει στο maps...

Εγω έκατσα για διανυκτέρευση και τα παιδιά (όπως και το 80% των συμμετεχόντων) έφυγαν. Προσωπικά ήταν η πρώτη φορά που έλαβα μέρος σε τέτοια διοργάνωση και μπορώ να πω ότι το κατευχαριστήθηκα!

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από lyon »

χορταστικος και απολαυστικος Solomon,
μονο που τωρα θελω να παρω το μηχανακι μου να παω να τερματισω κι εγω καπου :lol: :D
Δωστε μας και φωτο.
Να ειστε καλα και του χρονου
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

lyon έγραψε:Δωστε μας και φωτο.
Θα βάλω μία για το Σωκράτη. Φωτορεπορτάζ ο Sor_gr!
Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
socrates fz6s2
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 02:42
Model: -
Τοποθεσία: Δάσος Χαϊδαρίου
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από socrates fz6s2 »

Εντάξει μη γράφετε άλλα, κατάλαβα, με πείσατε, θα συμμετέχω κι εγώ του χρόνου! :wink:
Και μη νομίζετε ότι μέσα στον Μάη θα τη γλυτώσουν ο Καρατζάς και τα γύρω μέρη της ΒΑ Πελοποννήσου.. :mrgreen:
Και μη νομίζετε ότι τον Ιούνιο δεν θα δούμε και την ΝΔ μεριά εξίσου καλά.. μείνετε συντονισμένοι ..!!.. :/abwave::)
Η αξία ενός ανθρώπου φαίνεται: όχι από τον τρόπο που φέρεται σε αυτούς που έχουν κάτι να του προσφέρουν .. αλλά, από τον τρόπο που αντιμετωπίζει αυτούς από τους οποίους δεν έχει τίποτα να περιμένει ..!!..

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Solomon »

Ρε Σωκ θα αντέξεις την αφαγία τόσες ώρες???? :lol:

Άβαταρ μέλους
H Mikri LouLou
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Τετ 30 Νοέμ 2011, 17:41
Model: FZ1
Model year: 2006
Τοποθεσία: Το Εξωτικό...Μενίδι
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από H Mikri LouLou »

socrates fz6s2 έγραψε:
Και μη νομίζετε ότι τον Ιούνιο δεν θα δούμε και την ΝΔ μεριά :/abwave::)
...σιγά μην δούμε και τον Μητσοτάκη με τον Άδωνη αγκαζέ..... :mrgreen: :mrgreen:
Ο κόσμος όλος 1000 κυβικά..........FZ 1

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από ilias »

:together: :together: :together: :together: :together:
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Πάμε φωτορομάΝτζο!

Μηχανάκια στον Καρατζά.
Εικόνα

Αρνάκι μπογάνα...
Εικόνα

Χειρουργός.
Εικόνα

Ανεφοδιασμός.
Εικόνα

Ένωση της ομάδας στους Μύλους.
Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Φουλ γκάζι για Λεωνίδιο και "Δίπορτο".
Εικόνα

Test ride, γ@μω τα φράγκα γ@μώ...
Εικόνα

Και μου πάειειειει...
Εικόνα

Ντεμέκ αδιάφορος ο Hondaκιας... :lol:
Εικόνα

Φύγαμεεεεεε...
Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Από τη διαδρομούλα (όλα τα λεφτά) για Πούλιθρα, του Αλεκάν.
Εικόνα

Πούλιθρα.
Εικόνα

Το αυτό με fanta.
Εικόνα

"Ρε πού έχω μπλέξει με δαύτους"... :lol:
Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Ταβερνοκατάσταση.
Εικόνα

Το αυτό με διαφορετικό προσανατολισμό και μουτρα... :mrgreen:
Εικόνα

Ενημέρωση, χάρτης, σημειώσεις, roadbook.
Εικόνα

Ομαδική μελέτη με ΘΒ...Τρομάρα μου, GPS αλάνθαστο είμαι ο Μπ0Y$τhs... :P
Εικόνα

To be continued με τη 2η μέρα!
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Ζόρικο πρωινό ξύπνημα.
Εικόνα

Πούλιθρα, πανέμορφο μέρος!
Εικόνα

Λιτό κι απέριττο πρωινό, διότι ως αναβάτες είμαστε fit κι αυτό φαίνεται.
Εικόνα

Η θέα απ' το μπαλκόνι του δωματίου. Ναι Παναγιώτηδες, CaPo είναι αυτό... :twisted: :lol:
Εικόνα

Αναχώρηση για Λεωνίδιο, κατευθυνόμενοι για ανεφοδιασμό σε καύσιμο και στη συνέχεια εκκίνηση!
Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Ομάδες παίρνουν εκκίνηση.
Εικόνα

Μηχανάκια, πολλά μηχανάκια!
Εικόνα

Oooopssss...Κι άλλος αλήτης-μηχανόβιος-clubίτης! :wink:
Εικόνα
Ready to "race".
Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

On board camera να "ούμε, by Sor_gr!
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Ώρα για την 1η φωτογραφία του παιχνιδιού.
Άφιξη.
Εικόνα

Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: 5o οδοιπορικό 1821!!!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Μικρό χάσιμο το οποίο μας στοίχισε στη βαθμολογία (αρκετά)! Πάμέ πίσω...
Εικόνα

Εικόνα

2η φωτογραφία.
Εικόνα

Και δρόμο πάλι.
Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές Φίλων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες