Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Μέρη που επισκεφτήκατε και θέλετε να μοιραστείτε μαζί μας...
Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Όλα ξεκίνησαν αρχές Απριλίου όταν έγινε η πρώτη ανακοίνωση που σχετιζόταν με το 36ωρο οδοιπορικό αντοχής της Ε.Λ.M.G.! Τα δεδομένα ήταν: 18-19/5/2013 με διανυκτέρευση στην Πρέβεζα, εκκίνηση από την Αττική, τερματισμός στη Δροδιά Χαλκίδας! Ένα, ας το πούμε, οικονομικό 36ωρο. Η φράση ''δεν έχω πάει ποτέ'' τριβέλιζε το μυαλό μου.

Έτσι έφτασα μια Τετάρτη στη Λέσχη (τη δικιά μας) να αποζητώ πληροφορίες για τον άτυπο αυτό αγώνα. Tubular (aka Θέμης), με πολλές συμμετοχές, κουβεντούλα Τετάρτη με Τετάρτη, πμ μέσω φόρουμ. Είχα ήδη ψηθεί και δεν το ήξερα. Μοναδικό πρόβλημα η άδεια. Αίτηση (για άδεια), αναμονή και η διορία για τις συμμετοχές έκλεισαν, δεν ήθελα να ρισκάρω και με την ακύρωση. Θέμης και Σωτήρης σίγουροι, με τα μπούνια! Αργότερα κι ο Παντελής με τη Μαργαρίτα κι ο βάτραχΑς...

Η άδεια εγκρίθηκε, θα πήγαινα και στα πάτρια εδάφη που είχα να πατήσω από το Γενάρη. Τελικά θα ακολουθούσα (χρησιμοποιώντας τον ποδοσφαιρικό όρο ''αβαβά'' :lol: ) τα παιδιά το Σάββατο και κάπου θα εγκατέλειπα την Κυριακή για να κατευθυνθώ προς Καρδίτσα.
Εικόνα


Σαββατό πρωί λοιπόν και από τις 07:30 το πρωί οι συμμετέχοντες πάιρνουν εκκίνηση.
Ένα πολύχρωμο ποτάμι μοτοσυκλετών κι αναβατών με τεράστια ποικιλομορφία, άτομα που συναντιούνται μια φορά κάθε χρόνο σε ετούτη τη διοργάνωση να τα λένε για ακόμη μια χρονιά.
Εικόνα


Θέμης και Παντελής ξεκινούν. Περιμένω τον Σωτήρη που η ώρα εκκίνησής του είναι 08:00 και ξεκινάμε παρέα!
Εικόνα

Δεν έχω καταλάβει καν τι μας περιμένει όλη μέρα! Εθνική μέχρι τη Θήβα κι από κεί Ελικώνας και στάση στην Αρβανίτσα που ουσιαστικά δημιουργείται το μοτοσυκλετιστικό γαΪτανάκι ''saligaros racing team'' αποτελούμενο από τον Σωτήρη, το Θέμη και την μουτσούνα μου... :mrgreen:

Εδώ κατάλαβα πως σ' ένα τέτοιο οδοιπορικό οι επιλογές που έχει κάποιος, ως προς τον τρόπο οδήγησης, είναι δύο. Είτε πας τάπα και κάνεις μεγαλούτσικες στάσεις, είτε είσαι saligaros και τη βγάζεις Σπαρτιάτικα (νερό, κατούρημα, βενζίνη, τόστ και δρόμο). Ο δικός μας ρυθμός ήταν λίγο πιο γρήγορος από τουριστικός, αλλά χαζεύαμε τα τοπία γύρω μας και οι εικόνες δεν μας προσπερνούσαν.

Πάνω από το Κυριάκι αρκετές μηχανές πάνω σε μια στροφή, νοήματα να κόψουμε. Μια πτώση με υλικές ζημιές, ρωτήσαμε αν ο αναβάτης είναι καλά στην υγεία του για να πάρουμε ένα καταφατικό νεύμα. Συνέχεια προς Λειβαδιά στον περιφερειακό της οποίας κάνω ένα λάθος μέγιστης επικινδυνότητας, μας βγάζω καταλάθος στο αντίθετο ρεύμα, το καταλαβαίνω, αμέσως αναστροφή φωνάζω στα παιδιά. Ο Σώτος με το μπρέβα (σκύλος μαύρος) έχει καβαλήσει το κράσπεδο και πλέον έχει πάρει την κανονική φορά. Ο Θέμης δεν έχει βγεί ακόμα. Όλα οκ λοιπόν.

Κατευθυνόμαστε πλέον προς το χιονοδρομικό κέντρο του Παρνασσού μέσω Αράχωβας. Από κεί Αμφίκλεια, παλιά εθνική για Λαμία και στη διασταύρωση Μπράλου-Γραβιάς ευθεία. Κομποτάδες, Κωσταλέξης, Γοργοπόταμος, Λουτρά Υπάτης. Η θερμοκρασία έχει αρχίσει κι ανεβαίνει, η ζέστΑ είναι πλέον κάτι παραπάνω από αισθητή.

Άφιξη έξω από το Καστρί στο checkpoint των Γκουζαίων.
Εικόνα

Εδώ ξεκινά ένα παιχνίδι, οι συμμετέχοντες πρέπει να διανύσουν μια απόσταση 10 χιλιομέτρων με ταχύτητα 42km/h. Με βάζει ο Σώτος μπροστά μιάς και οι ενδείξεις στο μπρέβα είναι αναλογικές. Με το τέλος του παιχνιδιού και την παρέλευση των 10km δεν έχουμε τον Θέμη στους καθρέπτες. Στάση, νερό, τοστάκια, φυσική σωματική ανάγκη, πουθενά ο tubular. Στο μεταξύ είμαστε κι οι δυο στεγνοί από καύσιμο, η επιλογή να γυρίσουμε προς τα πίσω χάνεται. Λίγο παρακάτω, στην Ξυνιάδα, το επόμενο γκουζοτσεκπόιντ. Ζητάμε από τον υπεύθυνο να επικοινωνήσει με κάποιον από το προηγούμενο τσέκ, αλλά στο μεταξύ σκάει μύτη ο Θέμης και ησύχασε το μυαλό μας!

Φάρσαλα. Μέσα στην καρδιά του κάμπου, ζέστη αφόρητη, μπλέκω λίγο τα μπούτια μου (τοπικός κάγκουρας στα μέρη γαρ), καζούρα από το Σώτο. Είναι 17:05 και πρέπει ως τις 18:00 να είμαστε στη Φαρκαδόνα Τρικάλων ώστε να πάρουμε το 2ο κομμάτι του roadbook. Άγχος, μια μικρή δόση απελπισίας, αλλά μετά από τριάντα λεπτά της ώρας είμασταν εκεί! Στην πρώτη ουσιαστικά μεγάλη στάση της ημέρας (30 λεπτάκια δηλαδη :lol: ), έβγαλα και το τζάκετ της διαιρούμενης επιτέλους!!!
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Μας περίμεναν άλλες 5,5 ώρες (σύμφωνα με το roadbook) δρόμου ως την Πρέβεζα. Περιφερειακός Τρικάλων, Πύλη, Περτούλι, έξω από Πύρρα, Δέση, Τριπόταμος, Χαλίκι, Ανήλιο, Μέτσοβο. Τη διαδρομή την ξέρω καλύτερα κι απ' την παλάμι του χεριού μου. Τοπία απίστευτης ομορφιάς, με δρόμους στριφτερούς στην αγκαλιά της Νότιας Πίνδου.
Στάση στο Χαλίκι για μια από τις 11, συνολικά, φωτογραφίες που οι συμμετέχοντες πρέπει να τραβήξουν σε προκαθορισμένα σημειά!
Εικόνα


Νεράκι γάργαρο από την πηγή, handmade τοστάκια και ξαπλάρω στο γρασίδι, ίσα με 2 λεπτά. Αν καθόμουν παραπάνω μάλλον εκεί θα κοιμόμουν. :lol:
Είχα πιαστεί πατόκορφα, πλάτη, ώμοι, γόνατα, σβέρκος...
Ακριβώς από κάτω.
Εικόνα



Το δρόμο μας όμως. Από κατολισθήσεις άλλο τίποτα, στην επόμενη στροφή ήταν 3 σαν τον παρακάτω βράχο και σε διπλάσιο μέγεθος, στη μέση του δρόμου.
Εικόνα

Ο Σωτήρης παρατηρεί πολύ εύστοχα πως κάνουμε το ομορφότερο κομμάτι της σημερινής διαδρομής στην πιο μαγευτική ώρα της μέρας!!!
Εικόνα


Και λίγο παρακάτω, όταν πλέον έχουμε μπεί μές στο δάσος αναφωνεί εκστασιασμένος μέσα από το εντουροκράνος του την Ελληνικότατη και πολύ γλαφυρή για την περιγραφή λέξη ''καύλ@@@@@@@@@''...Εγώ πάλι νομίζω πως βλέπω νεράιδες, όπως οι ταξιδιώτες της ερήμου που οραματίζονται οάσεις... :lol:

Λίγο μετά το Μέτσοβο πιάνουμε Εγνατία (για περίπου 80km) έως την έξοδο της Παραμυθιάς. Πλέον έχει σκοτεινιάσει για τα καλά. Ανεφοδιασμός σε καύσιμο, νερό και πλώρη για Γλυκί - Πρέβεζα!
Φτάνοντας στο ξενοδοχείο στις 00:30 ένιωσα ανακουφισμένος. Δυο πίτες γύρο με γιαουρτοσκόρδιον συνοδεία δυο μπυρονίων Ελληνικής προελεύσεως, eurovision στην TV (έλεος), μπανάκι. Η σκέψη μου ήταν ''ρε μάστορα πώς θα τη βγάλεις αύριο έτσι κλ@σμένος που είσαι;''!

Μπανάκι, χάρτες στο κρεβάτι κι απόφαση ότι θα αφήσω τα παιδιά στη Ναύπακτο. Ποια Ναύπακτο ρε χιλιομετροδαρμένε;;; Δεν έχει Ναύπακτο το μενού της Κυριακής...02:30 κατάφερα να κατεβάσω τον γενικό και να πάρω έναν υπνάκο!

συνεχίζεται...
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Ξημερώματα Κυριακής. Το ξυπνητήρι μου (call me Sotosfz6) με ξυπνάει στις 06:50 για να μου γνωρίσει ότι στις 08:00 έχουμε εκκίνηση. Παραδόξως αισθάνομαι ξεκούραστος κι ολόφρεκος. Μαζεύω τα απομεινάρια μου από το δωμάτιο, σελώνω τ' άλογα, φορτώνω τη μηχανή και ικανοποιώ την όρεξή μου για πρωινό με μια πίτσα από το διπλανό μπουγατσάδικο συνοδευμένη με ένα ενεργειακό ποτό!!!

Βρίσκω το ξενοδοχείο των παιδών που μόλις έχουν πάρει εκκίνηση. Ένας από τους φωτογράφους μας πειραζει λέγοντας πως δεν ακολουθεί εμάς γιατί φαινόμαστε χαμένοι, θα το κάνει με άλλους ''πιο σοβαρούς''... :lol:
Πού να 'ξερε πως ο Σώτης είχε πάρει μαζί του στα αποχωρητήρια το roadbook της Κυριακής κι ήταν προετοιμασμενος και μελετημένος!!!

Το δρόμο για Άρτα λοιπόν, ένα παιχνίδι ακυρώνεται με συνοπτικές διαδικασίες από τους διοργανωτές μιάς και το μέρος φαντάζει μη ασφαλές για τη στάθμευση των 36ωριτών... +:Applause=+:=D>
Από κεί πρός Άνω Καλεντίνη, Αστροχώρι. Κάπου μετά το Μεσόπυργο μπαίνουμε χώμα για 8km. Κάποια σημεία είναι αρκετά δύσκολα για street μηχανάκια και δη για τον χοντρούλΗ Γερμανό του Θέμη. Τα on-off μας περνάνε αέρα-πατέρα αγνοώντας την ύπαρξή μας... :evil:

Μια για το Χάρη τον Πρόεδρο που μου χάρισε τη ζελατίνα!
Εικόνα


Βέβαια από κάποιο σημείο και μετά η θέα του Αχελώου μας αποζημίωσε με τοπαραπάνω!
Εικόνα


Ασφάλτινα πλέον τα χιλιόμετρα που διανύουμε και συναντάμε τη Γέφυρα Τέμπλας η οποία μας περνά στην αντίπερα όχθη της Λίμνης Κρεμαστών.
Εικόνα

Τα χρώματα της φύσης μας ανάγκασαν να κάνουμε μια ολιγόλεπτη στάση...
Εικόνα


Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Ας μαρκάρουμε και την περιοχή μην χαθούμε βρε αδελφέ... 8)
Εικόνα

Και επιτέλους μια ομαδική... :wink:
Εικόνα


Οι στροφές σταματημό δεν είχαν. Τοπόλιανα, Βαλαώρα, Κρέντης, Βίνιανη, Καρπενήσι για καύσιμο.
Μπριζωνόμαστε με μια παρέα στο δρόμο προς Καρπενήσι και πάμε λίγο...γρήγορα! Γούστα λέμε.

Καρπενήσι, Στένωμα, Δομιανοί, Αγία Τριάδα. Πανέμορφη, στριφτερή διαδρομή με ένα οδοστρωμα σε μαύρα χάλια...Ναι γιατί έτσι μας αρέσει... 8)
Εικόνα


Στάση για μια από τις απαραίτητες φωτογραφίες και πάλι. Μαμά με το μικρό γιό και την κόρη μας πλησιάζει γιατί ο μικρός ήθελε να δει τις μηχανές. Ντροπαλός ο πιτσιρίκος, τον χαιρετήσαμε. Δεν της το είπα εκείνη την ώρα, αλλά ο μικρός είναι σίγουρα ένας από μας...Σε δέκα με δεκαπέντε χρόνια τα ξαναλέμε... :wink:
Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Από αυτό το σημείο και μέχρι τη διασταύρωση για Δομνίστα-Κρίκελο καβαλάμε τα στροφιλίκια ακολουθώντας μια παρέα κλασσικών (μεταξύ των οποίων και ο πρόεδρος της E.Λ.Μ.G.) με τον πιο ''γλυκό'' ρυθμό όλου του διημέρου!
Άλλη μια Σπαρτιάτικη στάση σε σκιερό μέρος.
Εικόνα

Εικόνα


Κάθε στροφή κι άλλο τοπίο!
Εικόνα

Πλέον δεν ξέρω που θα αφήσω την 36ωρη Κυριακάτικη διαδρομή για να κετευθυνθώ προς Καρδίτσα!
Κρίκελο, Δομνίστα και η επόμενη στάση σε μέρος που έχω βάλει στο μάτι από παλαιότερη βόλτα. Περίφραξη, τρεχούμενα νερά και ψησταριά εντός. Νοικοκυρεμένα πράγματα... +:Whistle=+::-
Εικόνα

Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Φτάνουμε πάνω από την Τεχνητη Λίμνη του Εύηνου και ακολουθούμε τη βορινή πλευρά της. Από δω μέσω ενός χωματόδρομου (ήταν στην Πανελλήνια 2009) και μέσω Ελατούς θα οδηγηθούμε στο Μόρνο.
Εικόνα

Εικόνα

Ανηφορίζοντας προς Πενταγιούς διασχίζουμε και τη βορινή πλευρά της Λίμνης Μόρνου. Συμπαθή τετράποδα (κυριώς γελάδια) παντού, ''φιλικά'' τσοπανόσκυλα και πίσω μας έρχεται σβέλτα μια βέσπα με σημαιάκι scooter hellas club (αν διέκρινα καλά)! +:Applause=+:=D>

Μοσχαράκι τρομάζει, κόβει το δρόμο κάθετα και περνάει σε απόσταση αναπνοής από το Θέμη, τραβάω τα μαλλιά που δεν έχει το κράνος μου. Ευτυχώς πέρασε κι αυτή η ''στιγμούλα''...
Λίγο πριν τη Στρώμη...
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
Jo.Da.
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4228
Εγγραφή: Δευ 10 Ιούλ 2006, 16:07
Model: FZ6
Model year: 2005
Τοποθεσία: Σ' ένα υπόγειο της Βάθης κλαριΝτζίδικο...
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Jo.Da. »

Αναβάτης γένους θυληκού με XR 250. Πρέπει να κέρδισε το σεβασμό όλων. Από ότι είδα σε άλλα φόρουμ τερμάτισε κανονικά, by the book, παρά την ατυχία που είχε με τη βαλβίδα του εμπρόσθιου ελαστικού το παληκάρι με το CCM που ήταν παρέα! Μπράβο και στους δυο... +:Applause=+:=D>
Εικόνα

Πλέον εδώ και κάποια χιλιόμετρα έχουμε ανεβάσει το ρυθμό κύλησης, ο τερματισμός για τα παιδιά είναι κοντά και μακρυά ταυτόχρονα! Αυτά τα στροφιλίκια στην Καλοσκοπή άλλο πράγμα ρε παιδάκι μου, χάραξη, κράτημα...!
Στο βενζινάδικο έξω από τη Γραβιά αφήνω τους συνοδοιπόρους μου. Χαιρετιόμαστε, ''καλό τερματισμό αλάνια'' όπως κι έγινε!

Σ' αυτό το σημείο να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε Θέμη και Σωτήρη που με έβαλαν ''λαθρεπιβάτη'' στις βαλίτσες τους...Η γεύση που πήρα ήταν αρκετά γερή για να με εθίσει.
Ένα μεγάλο RESPECT σε Παντελή-Μαργαρίτα, Βάτραχο, Σώτο και Θέμη που τερμάτισαν κανονικά και ολοκλήρωσαν αυτό το οδοιπορικό! +:Applause=+:=D> :thumright:

Τώρα θα μου πείς ''και τι κατάλαβες'';;;
Κατάλαβα ότι το 36ωρο είναι μια γιορτή που σε γεμίζει χρώματα, τοπία, αρώματα, ωστόσο ταυτόχρονα σε ωθεί στα όρια. Τεστάρει τα νεύρα σου, την αγωνία σου, τις ικανότητές σου, σε βάζει απέναντι στη λογική. Το θέμα είναι να ξέρεις μέχρι πού σε παίρνει, πότε πρέπει να σταματήσεις και πότε όχι. Σε κάνει να πεισμώνεις για να προσπαθήσεις. Είναι μια πρόκληση που αν θές την παίρνεις ανεξάρτητα από το μηχανάκι που καβαλάς, το απέδειξαν η Ελίνα με το XRάκι, ο Άγγελος (Αλ Μπάντυ) με το SYM, ο ''τρελός'' με την πάπια που πήγαινε παντού μαλλιά και το δαιμόνιο βεσπόνιο...

Αν με ρωτούσες την Κυριακή το βράδυ ανάμεσα στο κοντοσούβλι και το μπάνιο αν θα το ξανάκανα θα απαντούσα ''μάλλον είσαι τρελός'', άλλωστε η φάτσα μου ήταν για λύπηση... :lol:
Την επόμενη που το συζητούσα στο τηλέφωνο με τον Παντελή ήμουν στο ''μάλλον''... :mrgreen:
Τώρα είμαι στο ''μακάρι του χρόνου να μπορέσουμε να φτιάξουμε ομάδα κανονική'' των σαλιγκαραίων (ξέρετε 'σεις)... 8)

Τόσα ήταν για μένα...
Εικόνα

Και του χρόνου (πάλι) τερματισμό αλήτες μηχανόβιοι... :wink: :/abwave::)
Γιάννης ο tirbouchon-άκιας (Iσορροπημένα ανισόρροπος)
Θ.
Peace of mind (in need)!!!

Άβαταρ μέλους
dim850
Δημοσιεύσεις: 731
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ 2008, 19:37
Model: -
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από dim850 »

Eισαι ωραιος +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D> .
Μας καταγκ....σες πρωι-πρωι. :mrgreen:
Που μυαλο για δουλεια μετα.
<<ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει.>> :wink:
Ευχομαι στο επομενο επιβατης.

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από ilias »

μπραβο σε ολους σας παιδες να ειστε καλα να το ξανακανετε !!!!!!!!!!!!! :/abwave::)
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sotosfz6
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 15:08
Model: MT09
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Sotosfz6 »

:D
μια χαρά...απλά στον καταρράκτη δεν καταφέραμε να μη βγει κουνημένη.
Πεταγόμαστε μία να ξαναπροσπαθήσουμε;
...quoth the raven nevermore...

Άβαταρ μέλους
vlachoFazeras
Δημοσιεύσεις: 902
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2010, 23:00
Model: FZS600
Model year: 2002
Τοποθεσία: Ανω Πατησια
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από vlachoFazeras »

τελειες φωτο και αψογη περιγραφη!!!!! +:Applause=+:=D>
μας ταξιδεψες παλι!!!!!! </->/ss4
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα


Πάνος

GrDreamer
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 759
Εγγραφή: Δευ 22 Φεβ 2010, 01:16
Model: CBR
Model year: 1999
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από GrDreamer »

Αυτά είναι! Μπράβο παίδες. Σκαρφαλώσατε την Οροσειρά της Πίνδου δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
tubular
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Πέμ 28 Ιούλ 2005, 14:37
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από tubular »

...μα χρυσό τον κάναμε λέμε, να ρολάρουμε μέχρι τον τερματισμό μαζί -όμορφα και ωραία όπως συνταξιδέψαμε άψογα όλο το οδοιπορικό- αλλά είχε κλειδώσει στόχο.

Του χρόνου όμως...

Respect και στον Jo, που υποδείκνυε ακούραστα κάθε λακούβα, ανωμαλία και σβουνιά στο δρόμο. Αλλά μάλλον το έκανες για να τεντώνεσε, εεεε; :P

Αλλά που 'σαι παλουκάρι, ένσταση: Δύο φορές με ρώτησες στο δρόμο αν τον λένε ludwig ή rudolf και μου τον έβγαλες "χοντρούλα"; τσ τσ τσ... ΟΚ είναι λίγο "εύσωμος" ,ειδικά με τις πλαϊνές γκουμουτσοβαλίτσες, αλλά απέδειξε οτι αυτός δεν κολώνει πουθενά. Ούτε στον τρακτερόδρομο καταμεσής του χωραφιού.* Να ήξερα να τον οδηγήσω κιόλας, τι καλά που θα ΄τανε...

*Τρελλή έμπνευση του sotos για να κόψουμε δρόμο, σε ένα σημείο που μάλλον είχαμε ήδη χαθεί οπότε σκ*τ* θα τρώγαμε ούτως ή αλλως.

Αντε και του χρόνου λέμεεεε

+:Applause=+:=D>
to the heaven of all earths I am released

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από Solomon »

Μπράβο ρε παιδιά πολύ σας χαίρομαι! Άντε του χρόνου!!!

Άβαταρ μέλους
leras
Δημοσιεύσεις: 1280
Εγγραφή: Δευ 17 Μαρ 2008, 20:34
Model: -
Τοποθεσία: Sepolia City
Επικοινωνία:

Re: Λαθρεπιβάτης 36 ωρών...!

Δημοσίευση από leras »

αυτα ειναι!!!!!!!!!!!

αντε και στα επομενα +:Dancing=+:\:D/
killed by death !!!!!!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές Φίλων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες