Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Προτάσεις και απορίες για εκδρομές...μάθετε οτι θέλετε για τους μελλοντικούς σας προορισμούς.
GrDreamer
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 759
Εγγραφή: Δευ 22 Φεβ 2010, 01:16
Model: CBR
Model year: 1999
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από GrDreamer »

Πολύ καλό!!!! Μπράβο +:Applause=+:=D> !!!!

Vasan
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τετ 17 Δεκ 2008, 13:36
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από Vasan »

Μπράβο αντιπρόεδρε! πολύ ωραίο και απλό το οποίο εκφράζει τους περισσότερους από εμάς :/abwave::)


Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από Tigrisss »

:D
να ειστε όλοι καλά παιδιά, υγιείς και όρθιοι.

περίμενα να το διαβάσουν όσο το δυνατόν περισσότεροι, για να κανω καποιες περαιτέρω επισημάνσεις...

Το κειμενο το εγραφα για τρεις μερες, έσβηνα εγραφα και δεν ηξερα αν τελικά θα το αναρτήσω...το έκανα γιατί μέσα απο μία φανταστική ιστορία, ηθελα να εκφράζω πραγματικές σκέψεις και συναισθήματα που εγώ έχω νιώσει κατα καιρούς, αλλά σίγουρα έχετε νιώσει όλοι.

Επιπλέον, έχει σκοπό να αφυπνίσει όλους όσους συμμετέχουν σε εκδρομές του club αλλά και σε εκδρομες άλλων forum, φιλικές βόλτες κτλ.
λάθη μπορεί να γίνουν σε μια μεγάλη εκδρομη, όπως και απρόοπτα, όπως έχει πει και ο HEO των άπειρων πραγματικά εκδρομικών χιλιομέτρων, αυτά συμβαίνουν , σημασία έχει πως τα αντιμετωπίζεις.
Ξεκίνησα τις μεγάλες οργανωμένες βόλτες στα 30 μου....δυστυχώς....πριν 5 χρονια περιπου... από τότε, εχω ξεμείνει νυχτα σε βουνό, εχω χαθεί, εχω πέσει, εχω φαει καντάρια βροχής, εχω πει τέλος αυτό ηταν, θα με φάνε οι λύκοι αν κατι γίνει τώρα εδω που είμαι...
σε όλες αυτές τις φάσεις όμως...και σε άλλες πολλές, ήμουν με ανθρώπους που γνώρισα από εδώ, με ανθρωπους που θεωρώ πιά εγκαρδιους φίλους.

καποιοι θα πουν, καλά είσαι βλαμμένος, τι μας τα λες αυτα?? τουλάχιστον ετσι λένε κατι γκόμενες, κάτι γονείς, κάτι αυτοκινητακιδες... δε φταίνε οι ανθρωποι, απλά δε ξέρουν....

ναι λοιπόν είμαι βλαμμένος, γιατί μου αρεσει να οδηγάω με τις ώρες και να γυρίζω το κόσμο και να μαζευω εικόνες και εμπειρίες. Δε θα επεκταθω σε αυτό, ο κάθενας από εμάς ξέρει γιατί το κάνει.

Για όλους σας λοιπόν, όσο το ξαναδιαβάζετε, (δε βγαζω λεφτα δε πουλάω δικαιώματα :D ) θα βρίσκετε νεες παρατηρήσεις, νέα σημεία που δεν ειχατε προσέξει πριν, τρόπους που θα σας βοηθήσουν να βελτιώσετε το τροπο προετοιμασιας σας για απρόοπτα. Διοργανωτές θα υπάρχουν πάντα, μπορεί ομώς να ξεχάσουν κάτι, οι συμμετέχοντες πρέπει να είναι αφυπνισμένοι και ενήμεροι, αν δεν ξερετε αυτά που πρέπει για να αισθάνεστε σίγουροι για το ΠΟΥ ΠΑΤΕ, ΠΩΣ ΠΑΤΕ, ρωτήστε!!

Και να θυμάστε,

το γεγονός οτι πάντα, πάντα θα είναι κάποιος εκεί για σας, ειναι αξία ανεκτίμητη


θα τα ξαναπούμε... :/abwave::)
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
fazeremalo
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ 07 Οκτ 2009, 00:55
Model: -
Τοποθεσία: λαρισα
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από fazeremalo »

πολυ ωραιο και χρηισμο κειμενακι......!!μπραβο φιλε :/abwave::) :/abwave::)
nothing is impossible... live your moto-life!!

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από HEO »

Tigrisss έγραψε:.. δε φταίνε οι ανθρωποι, απλά δε ξέρουν....
ετσι ειναι :D

να'σαι καλα Τιγρη...μας ταξιδεψες με την ιστορια σου

:/abwave::)
Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή
Παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

Άβαταρ μέλους
vlachoFazeras
Δημοσιεύσεις: 902
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2010, 23:00
Model: FZS600
Model year: 2002
Τοποθεσία: Ανω Πατησια
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από vlachoFazeras »

βγαζει υπεροχα συναισθηματα η ιστοριουλα!!!!!!!! +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D>
κι εγω καπως ετσι εχω αποτυπωσει την πρωτη μου βολτα με το club στην Επιδαυρο (ειχα παει και δυο τρεις φορες με τον Alex, ανεπισημα ομως), ευτυχως χωρις δυσαρεστες καταστασεις!!!!
ελπιζω να ξαναβρω την ευκαιρια (λογο μαγαζιου... :? ) να ξαναβρεθω σε μια ακομα τετοια εμπειρια!!!!!!! </>1 </>1 </>1

συγχαρητηρια στον συγγραφεα, που μας ξαναεβαλε υπεροχες εικονες στο αδειο απο την ρουτινα μυαλο μας!!!!! +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D> +:Applause=+:=D>
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα


Πάνος

chris_stig
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί 20 Μαρ 2012, 11:29
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από chris_stig »

Γεια σας και απο εμενα πραγματικα διαβασα ολο το κειμενο και βλεπω τον εαυτο μου......πραγματικα ετσι ειναι τα πραγματα.....ειναι ωραιο συναισθημα να ξερεις οτι εχεις διπλα σου ανθρωπους που εχουν το ενδιαφερον και την κοινη αγαπη την μηχανη....ειστε μια πολυ ομορφη παρεα και πραγματικα χαιρομαι για το ομορφο κλιμα που εχετε μεσα στο φορουμ...να ειστε παντα ολοι καλα και παντα ορθιοι...

Δεν εχω ξεψαρωσει ακομα γιατι οδηγαω το fazer μια εβδομαδα και κατι αλλα σαν μηχανες οδηγαω 3 χρονια περιπου αλλα εντος Αθηνας αντε και καμια Αττικη οδο μεχρι Μαραθωνα.....πραγματικα ολο το ομορφο κειμενο και εμπειρια ζωης με εβαλε σε σκεψεις αλλα ακομα νιωθω κατι να με κραταει πισω ....οσο αφορα τις εμπειριες....

Ευχομαι να σας γνωρισω και απο κοντα....

Άβαταρ μέλους
john_fazer8
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Τετ 08 Δεκ 2010, 14:57
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από john_fazer8 »

Ένα μεγάλο μπράβο και άλλο εμένα, πολυ σωστό και αξιόλογο κείμενο, διαβάζοντας το καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα παραπάνω, τα οποία για το καλο μας πρέπει όλοι να έχουμε υπόψιν. +:Applause=+:=D>

Άβαταρ μέλους
themeg
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευ 17 Ιαν 2011, 15:25
Model: FZ6
Τοποθεσία: Περιστέρι
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από themeg »

Νόμιζα ότι έχασα μια πολύ καλή βόλτα γνωριμίας λόγω του δικού μου ατυχήματος προ βόλτας,
αλλά Τίγρη η περιγραφή σου σε "υψηλή ανάλυση" με έβαλε στο τρυπάκι να την φτιάξω γρηγορότερα και να σας πιέσω
για καινούργια βόλτα σύντομα.... μπράβο...

Άβαταρ μέλους
Giannis X
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Πέμ 09 Απρ 2009, 20:38
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Το χρονικό μιας εκδρομής.....

Δημοσίευση από Giannis X »

respect... :/abwave::)
Εικόνα
ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξιδιωτικές προτάσεις-απορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες