Κωνσταντινούπολη

Προτάσεις και απορίες για εκδρομές...μάθετε οτι θέλετε για τους μελλοντικούς σας προορισμούς.
Απάντηση
lefteris87
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 17:35
Model: FZS1000
Τοποθεσία: καβαλα
Επικοινωνία:

Κωνσταντινούπολη

Δημοσίευση από lefteris87 »

Καλημέρα και καλό μήνα.
μια φίλη μου πήγε πρόσφατα στην κων/πολη και μου διηγήθηκε την ανατριχίλα που ένοιωσε όταν μπήκε στην Άγια Σοφιά.
:idea: Έτσι επειδή πάντα το είχα σε μια άκρη του μυαλού μου ότι πρέπει να πάω κάποια στιγμή, θεώρησα σωστό να ''διοργανώσω'' μια εκδρομή με προορισμό την Κωνσταντινούπολη. Το ταξίδι σκέφτομαι να γίνει τέλη Μαϊου αρχές Ιουνίου όπως βολέψει τους περισσότερους και αν φυσικά πάνε όλα καλά μέχρι τότε.
Έτσι λοιπόν κάλω όλους όσους μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτήν τη βόλτα. Δεν ξέρω πόσοι έχετε πάει πάντως πιστεύω ότι πρέπει να γίνει μια διαδρομή όσο γίνετε με πιο πολλές συμμετοχές.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: Κωνσταντινούπολη

Δημοσίευση από manos_mas »

Εχω παει αεροπορικως .Και εγω θα ηθελα να το κανω με μηχανη , αλλα το αποφευγω γιατι ειναι καφροι οι οδηγοι εκει ( πολυ χειροτεροι απο οτι ειναι στην Αθηνα )
ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΙΣΩ ΣΟΥ ΝΑ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ... ΜΗ ΦΟΒΗΘΕΙΣ... ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΓΥΡΙΖΕΙ.....

lefteris87
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 17:35
Model: FZS1000
Τοποθεσία: καβαλα
Επικοινωνία:

Re: Κωνσταντινούπολη

Δημοσίευση από lefteris87 »

manos_mas έγραψε:Εχω παει αεροπορικως .Και εγω θα ηθελα να το κανω με μηχανη , αλλα το αποφευγω γιατι ειναι καφροι οι οδηγοι εκει ( πολυ χειροτεροι απο οτι ειναι στην Αθηνα )

Ρώτησα και μου είπαν τα ίδια για το πόσο ''καλοί'' οδηγοί είναι αλλά η επιθυμία μου να πάω είναι μεγάλη και το σκέφτομαι διαφορετικά.
Η δρόμοι τους πάντως από ότι έχω ακούσει είναι καλοί και ίσως καλύτεροι από τους δικούς μας.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Re: Κωνσταντινούπολη

Δημοσίευση από HEO »

lefteris87 έγραψε:
manos_mas έγραψε:Η δρόμοι τους πάντως από ότι έχω ακούσει είναι καλοί και ίσως καλύτεροι από τους δικούς μας.
οι δρομοι ειναι μια χαρα....αν πας απο Κηπους-Mαλγαρα (Malkara)-Ραιδεστο (Tekirtag) ειναι επαρχιακος δρομος με πολυ κινηση το καλοκαιρι εως την Σιληβρια (Silivri) οπου συνανταει τον αυτοκινητοδρομο Αδριανουπολης( Edirne)-Κωνσταντινουπολης

μπορεις να πας και απο Καστανιες-Αδριανουπολη και να εχεις μονο αυτοκινητοδρομο

φιλικη συμβουλη ...βρες ξενοδοχειο με παρκινγκ κοντα στο ιστορικο κεντρο ή την πλατεια Ταξιμ και γυρνα την πολη με τα ποδια ή με ταξι....οχι την μηχανη....

προσεχε γιατι και εκει κλεβουν...και οι ταξιτζηδες και ολοι....

ειδικα οι ταξιτζιδες ειναι πολυ επικίνδυνοι οδηγοι....

ΥΓ...Α...και κατι αλλο...ριξε μια ματια στην μηχανη σου πριν ξεκινησεις για την επιστροφη στην Ελλαδα.....υπαρχει παντα η πιθανοτητα να σου εχουν "φορτωσει" κατι..... :shock:
Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή
Παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

lefteris87
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Σάβ 11 Ιουν 2011, 17:35
Model: FZS1000
Τοποθεσία: καβαλα
Επικοινωνία:

Re: Κωνσταντινούπολη

Δημοσίευση από lefteris87 »

ευχαριστώ για τη συμβουλή θα την έχω υπ'όψιν. Για τον δρόμο δεν ξέρω από που θα πάω ανάλογα την περίσταση
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξιδιωτικές προτάσεις-απορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης